Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas"

OrganisationAgra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas"
Additional information

No "Dzirnu" mājas lapas

Agris Daņilļevičs: "Par deju skolas dzimšanas pirmsākumu uzskatāma deju grupas „Dzirnas” izveide 1985. gadā, kad sāku vadīt Krimuldas vidusskolas deju kolektīvu. Pirmos 10 gadus tā bija atzinību guvusi tautas dejas vienība, kas bija saņēmusi godalgotas vietas gan dziesmu un deju svētku skatēs, gan jaunrades deju konkursos. Ar lieluzvedumu „Mauglis” 1995. gadā Dzirnas sāka ielauzties sev neparastos deju stilos un tehnikās. Pakāpeniski mainījās un dažādojās arī repertuārs.

Bija daudz dejot gribētāju, kas devās no Rīgas un citiem rajoniem uz Raganu, Krimuldas novadā, lai varētu dejot Dzirnās. Augot dejot gribētāju skaitam, dzima ideja par studijas izveidošanu. Ideja tika realizēta, 2002. gadā Rīgā atverot Dzirnu studiju, kur dejotāji varēja piedalīties nodarbībās Zirgu ielas un Vāgnera ielas zālēs. Gadiem ejot un dzirniešu skaitam pieaugot, tapa vēl viena ģeniāla ideja – izveidot Dzirnu studiju ar vairākām savām zālēm, telpām dziedāšanai, mūzikas ierakstīšanai un koncertu veidošanai. Tā nu 2002. gadā ar Dzirnu labvēļu, dejotāju, vecāku, draugu un radu palīdzību pārveidojām vecās VEF telpas Brīvības ielā 224 par skaistu dzirniešu mītni jeb deju studiju.

Tagad nu jau akreditētajā A. Daņiļeviča deju skolā apgūst dažādas dejas tehnikas, lai veidotu universālu dejotāju, kurš jūtas pārliecinoši dejojot, Hip-hop kultūras dejas, Džeza dejas, mūsdienu un modernās dejas, kā arī dejas ar breika elementiem, dejas ar klasiskajiem elementiem un spēj brīvi improvizēt. Dejotājs, izmantojot visas zināšanas kustību jomā, spēj brīvi un emocionāli paust priekšnesuma idejas, piešķirot priekšnesumam unikalitāti."


skat. 20.06.2018. (dita)

Other titles
RepositoriesLatvijas teātris

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Lāčplēša iela 106 k-1, Rīga
(Lāčplēša iela 106 k-1, Rīga, LV-1003)
(Not set)LocationBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.