Kristaps Alksnis-Zundulis

Name
Kristaps Alksnis-Zundulis
Name at birth
Kristaps Alksnis
Pseudonym
Naudīžnieks, Z. Ņirga, Zundulis Ņirga, Līgusons-Zundulis, Līgusoņu Nozarītis, Līgusainis-Zundulis.
Additional names
Alkšņu Kristaps; Dāvja Ozoliņa manuskriptā un rakstos lietotie saīsinājumi: "D. L." A. Z. Z. ("Raganas", 1893)
Summary

Kristaps Alksnis-Zundulis (1862–1912) – dzejnieks un folkloras vācējs. Izdots dzejas krājums "Sīkās nātres" (1900). Sastādījis nelielas populārzinātniskas brošūras par tautsaimniecību: "Alkšņa Zunduļa darbs un izglītība. Darbs un taupība" (1904), "Alkšņa Zunduļa darbs un kapitāls. Kapitāls un nauda. Nauda" (1904). Ražīgs literāts, īpaši 19. gadsimta 80.–90. gados, rakstījis vienkāršus mākslinieciski nepretenciozus dzejoļus. Periodiskajos izdevumos publicēti dzejoļi, stāsti, tulkojumi, literātu piemiņai veltītas apceres un savāktie folkloras materiāli. Pierakstījis vairāk nekā 400 tautas dziesmu, daļa no tām iekļautas Krišjāņa Barona sastādītajās "Latvju dainās".

Personal information
1889. gadā aprecējies ar Emīliju Ķeniņu.
Work
Atdzejojis Heinriha Heines un Aleksandra Puškina dzeju.

1880: pirmā publikācija – dzejas cikls "Uz 30. augustu 1880." (Latviešu Avīzes, 27.08.1880).

Dzejas krājumi

1900: "Sīkās nātres" (D. Zeltiņa apgāds).

Populārzinātniski izdevumi

1904: "Alkšņa Zunduļa darbs un izglītība. Darbs un taupība" (Gaisma).
1904: "Alkšņa Zunduļa darbs un kapitāls. Kapitāls un nauda. Nauda" (Gaisma).
Birth time/place04.10.1862
Mazbraņķi
"Strēlnieki", Naudītes pagasts, Dobeles novads, LV-3701
Dzimis Naudītes pagasta Mazbraņķu mājās.
Residence
Rīga
Rīga
Uz Rīgu pārceļas pēc Dobeles pagastskolas beigšanas.
Education
Dobele
Dobele, Dobeles novads

Dobeles pagastskola

Place/time of death04.10.1912
Rīga
Rīga

Map legend









Showing 1-4 of 4 items.
#LocationDateTypeType of place
  
1Mazbraņķi
("Strēlnieki", Naudītes pagasts, Dobeles novads, LV-3701)
04.10.1862Birth time/placeFarmstead
2Rīga
(Rīga)
(Not set)ResidenceCity
3Rīga
(Rīga)
04.10.1912Place/time of deathCity
4Dobele
(Dobele, Dobeles novads)
(Not set)EducationCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.