Linu sēšana un apstrādāšana
Linus sēja 1 lauku apm 5 ha, tos sēja ar rokām un ar ecēšām iestrādāja vai arī sekli ieecēja ar atsperu ecēšām. Linu lauku arī rūpīgi izravēja. Gušnes, pienenes, sūrenes un cita nezāle, tad lauks bija tīrs no nezālēm. Linu plūkšanu uzsāka augusta mēnesī. Kad bija palikuši dzelteni un kad viņu trīsdaļu stublājiem no apakšās bija lapiņas nobirušas.
Liniem minerālmēslu parasti nedeva, Lini izauga tīri un vienādi. Linu plūkšanu izdarīja ar rokām. Ar pašas saimniecības darba spēku nespēja linus novākt. Tad no Rūjienas veda linu plūcējus. Tie linus noplūca. Par 100 sauju noplūkšanu maksāja noteiktu summu. Linu atpogaļošanu izdarīja ar speciālu sukājamo. Pogaļas salika zārdā, ko veidoja no egļu stumburiem. Sasita tos rindā 30-40 cm vienu no otra. Pēc pāris nedēļām, kad pogaļas bija izžuvušas tās veda uz riju, kur tos ārdos izkaltēja un piedarbā ar rulli izkūla. Tad caur sarvi [rupjš siets ar kuru sijā nost rupjās pelavas] vējā sijāja un vētīja līdz dabūja tīru linsēklu. Vienu daļu pārdeva un citu paturēja sēklai.
Atpogaļotos stubeņus veda uz mārku kur tos iemērca. Noklāja ar lapu – alkšņu žagariem, uzlika virsū akmeni, lai stublāji būtu pilnībā ar ūdeni pārklāti. Mērkšana ilgam 3 ned, atkarībā no siltuma un ūdens īpašībām. Tad stiebriņu izvilka no mārka stāvot ūdenī, lai būtu vieglāk izkraut uz mārka malas.
Rūpīgi sekoja līdzi mirkšanai. Kad šķiedra viegli atlēca no stublāja, tad vilka ārā.
Tad izmirkušos stublājus izvilka pa pļavu vai ganību un iestādīja katru sauju atsevišķi. Kad stiebriņi ir izžuvuši un izbalojuši pēc pāris nedēļām tos savāca un ieveda nojumēs vai arī saliek gubās vai blāķos.
Pļavā pie Juldrugas upītes bija 6 linu mārki. Upē bija aizliegts linus mērkt, lai nepiesārņotu upes ūdeni. Ja mārkos bija maz ūdens, tad aizdambēja Juldrugu un ūdens tad sacēlās un piepildījās arī mārks.
Linu apstrādāšanu uzsāka rudeni, kad visi lauku darbi bija pabeigti. Tas bija parasti vai oktobrī, oktobra beigās vai novembrī. Linu stiebriņus novietoja kaltēšanai rijās uz ārdiem. Tos kaltēja 2-3 dienas.
Linu spaļus izlietoja pakaišiem.
Izžāvētos linu stiebriņus piedarbā mala ar speciāli linu maļamo mašīnu. To darbināja ar rokām. Viens strādnieks dienā samala 500-800 sauju. Linu malšanu rītos uzsāka apm 3-5 rītā. Apgaismošanai lietoja vējlukturi. Samaltos linus kulstīja ar kulstāmo ratu vai arī ar rokas kulstīšanu. Dienā viens strādnieks izkulstīja 10-12 kg. Linu malšanas un kulstīšanas darbs bija grūts un putekļains. Izkultos linu sasēja buņķos pa 15-20 kg un pārdeva. Linu šķiedra maksāja 30-50 rubļu birkavā. Labākos linu 30-40 kg atstāja saimniecības vajadzībām. Auklu, striķu un citām vajadzībām. Linu pelavas izlietoja cūku barībai.
Audzēja arī kaņepes, bet tās izmantoja striķu ražošanai un sēklas tempam. Lini un linsēklas bija galvenais ienākumu avots.