Fails
LiepU17-2003-07-0015
AtšifriejaInga Tapiņa
PabeigtsNui
ApstyprynuotsNui
Sataiseits2024-04-01 20:18:14
Lobuots2024-04-02 20:34:28
AtšifriejumsLPA FILB programmas 1.kursa studentes
Margaritas Grigorjevas
folkloras prakses atskaite

Es uzzināju par Rucavas folkloristu māju, kurai dots nosaukums "Zvanītāji". Katru gadu "Zvanītājos" vairākas nedēļas notiek amatu dienas, kurās var ierasties jebkurš. Tas mani ieinteresēja, un tur aizbraukusi sastapu arī savus teicējus - Olgu Dūrēju, Jāni Pūķi, Zelmu Ati un Annu Rogu.
Man šķita interesanti, ka ir cilvēki, kuri zina ļoti daudz no folkloras, un patīkami pārsteidza:
1.Tas, ka clvēki brauc pat no Rīgas, lai bērniem iemācītu gan spēlēt dažādus mūikas instrumentus, gan ādas apstrādi gan aušanu, gan dažādas citas mākslas.
2. Kā bērni cenšas savu darbu paveikt patiešām ļoti labi.
3. Tas, cik labi mājas saimniece Sandra Aigare organizē amatu dienu pasākumus - man tiešām ārkārtīgi patīkami izjust kopības atmosfēru.
Man ļoti ilgi nācās meklēt vietas, kur cilvēki piekopj folkloru, jo vairāk tā iemesla dēļ, ka esmu pilsētniece. Grūtības prakses laikā bija sekojošas:
a) atrast cilvēkus, kas varētu sniegt man nepieciešamo informāciju
b) iesākt sarunu ar teicējiem
c) fakts, ka daļa cilvēku norobežojas, respektīvi, nevēlas dalīties savās zināšanās
d) jābūt ļoti komunikablam cilvēkam, lai varētu sekmīgi gan iesākt sarunu, lai sekmīgi iegūtu visu vajadzīgo informāciju
Runājot par praktisku padomu nākamajiem studentiem, es gribētu dot šādu: skaidri un gaiši pastāstiet, kas un no kurienes esat, un ko jūs vēlaties. Esiet pacietigi, jo teicējiem, iespējams, būs nepeiciešams laiks, lai spētu jums uzticēties.
Vēlu veiksmi!
2003.gada 13.septembris
Margarita Grigorjeva

Atšifrēt tekstu
KruojumsLiepājas Universitātes krājums
Kolekcija2003. gada folkloras prakses materiāli
Atslāgvuordi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs