Līze Meistare

Vuords
Līze Meistare
Papyldu vuordi
Meistere
Personiskuo informaceja
"Trīs ziemas gājusi Rozulas skolā, kur tolaik bijuši skolotāji: Ozols no Piebalgas, Mārtiņš Mežapuķe no Kurzemes un Pēteris Puriņš no Smiltenes.

- Kad man bija 20 gadi, tad gāju Straupē uz dziedāšanu, korī. Tolaik dzīvoju pie tēva brāļa. Labi dzīvoja, turējam, kā savu bērnu. Korī dziedāju 2 gadi.

Kad apprecējos, korī vairs nedziedāju. Vīrs mani aizprecēja uz rūjieniešiem. Domāju, kā sākt dzīvi. No valdības negribēju zemi ņemt -„Kroņa pogas grūti maksāt“. Paņēmām zemi no viena saimnieka (ar kontraktu uz 40 gadiem). Patika strādāt, arī vīrs bija strādīgs. Ar savām rokām, dakšām un lāpstu iekopām līdumu. Kad sāka augt, tad saimniekam maksājām 10 rubļus no pūrvietas.

Kad vīrs nomira, atnācu pie meitām uz Mazsalacu. Bērni man labi visu apgādā.

Teicēju nevarēja pierunāt, lai piedalās zin. sesijas koncertā, viņa teica: „Vecam cilvēkam nesmuka balss; man nepatīk, ka vecs cilvēks iet pa ielu, nesmukas kājas, nesmuki solīši,“ bet savā istabā labprāt dziedāja un teica, ka dziedāšana viņai patikusi jau no agras bērnības, jau no ganu gaitām. Kur vien dziesmu dzirdējusi, to ātri piesavinājusies. „Man ātri tika; ar vienreiz dziedāšanu pietika, tāda vērīga galva.“ Man dziesmas bija virknēm, bet nevar sadomāt, jau aizmirsušās. Jaunībā, ka es dzirdēju dziesmu, tad tā man bija tūlīt rokā, vārdi un meldins." (LFK 1978, 2406a)

Nodzīvoja vairāk nekā 100 gadus.
Dzimšanas laiks/vieta1874
Rozula
Rozula, Stalbes pagasts, Cēsu novads
Dzīvesvieta
Mazsalaca
Mazsalaca, Valmieras novads

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
#VītaDatumsTipsVietas tips
  
1Rozula
(Rozula, Stalbes pagasts, Cēsu novads)
1874Dzimšanas laiks/vietaCiems
2Mazsalaca
(Mazsalaca, Valmieras novads)
(Nav nūruodeits)DzīvesvietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.