Kai lītuot

Latvīšu folklorys kruotivis digitaluo arhiva resursi ir izmontuojami bez moksys, vys tik, puorpublicejūt voi citejūt materialus, atsauce iz garamantas.lv ir obligata. Lela apmāra kopiešona i materialu izmontuojums komercialim mierkim pīļaunams vīneigi ar rakstisku LU Literaturys, folklorys i muokslys instituta atļuovi.

Kontakti: lfk@lulfmi.lv, @garamantas


ĪSACEJUMI ŠIFRIEŠONAI

PDF

Manuskriptu faili šifriešonai

1. JUOATŠIFREJ PIĻNEIGI VYSS, KAS IR RADZAMS SKENIETAJĀ FAILĀ. Ari vuords, pavuorde i cyti dati, kū pīraksteituojs devs par sevi voi teicieju. Ari komentari i laika, vītys nūruodis. Ari vīneibu numuri, kas pīraksteiti sorkonā kruosā.

2. MANUSKRIPTU TEKSTI JUOATŠIFREJ TAIŠNI TAI, KAI TĪ PĪRAKSTEITI. Ari radzamuos klaidys. Ari vītom sajauktī vuordi. Ari napareizuos pīturzeimis i punkti. Ari lelī, mozī suokumburti. BET NAV JUOSAGLOBOJ FORMATIEJUMS (atkuopis, pastreipuojumi, atstarpis), dalejums ailēs (ka viņ tuos nav tautysdzīsmis voi cyti panti). Ka, par pīmāru, tautysdzīsmis manuskriptā raksteitys blokus, tod atšifriejumā juoroksta vīna aiz ūtrys.

3. NAPAREIZI PĪRAKSTEITI VUORDI JUOPRECIZEJ KVADRATĪKOVUOS []. Par pīmāru, konfetes [konfektes]. Ka klaida ir tik diakritiskajuos zeimēs, tod preciziešona nav vajadzeiga. Par pīmāru, māsina, zemite i tml.

4. NASAPRŪTAMI BURTI, VUORDI I TEKSTA DALIS JUOĪKRUOSOJ DZALTONĀ KRUOSĀ. Tū var izdareit, lītojūt redigiešonys reiku jūslu.

Seikuok: Šifriešonys vadlinejis (pdf), 25.11.2014

Vaicuojumi i komentari: garamantas@lulfmi.lv..

Garamantas.lv atbolsta grupa jaunumim, diskusejom i vaicuojumim draugiem.lv portalā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.