#LFK-1980-2188

Nūsaukums
Ragana pārvēršas par mušu
Vīneibys Nr.
2188
Volūdys
Latviešu valoda
Dialekti
Vidus dialekts
Pierakstītājs
Pierakstīšanas laiks un vieta
1967, Censoņi
"Censoņi", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713
Atslāgvuordi
#LFK-1980-2188
AtšifriejaSandis Laime
PabeigtsNui
ApstyprynuotsNui
Sataiseits2017-12-13 16:05:21
Lobuots2017-12-13 16:16:26
Atšifriejums

2188

Ap seši gadi vecs biju. Dūreniešos Apšos dzīvojām. Tur Someni turēja par raganu. Mātītes vaktēja savas kūtis, notīrīja celiņus un kad redzēja, ka kukainis vai muša rāpo, nosituši to. Somenei otrā dienā galva pušu. Nu zin gan, kas ir īstā.

2189

Kad mātes māte Alūksnē par bufečiku (bufetniece) bijusi, tur cauri gājuši krievu zaldāti uz turku karu: Ja kāds zaldāts ko nodarījis, tad stadulā esot pērts. Tāpat kā tagad - liek zem plintes vai cietumā. Tad pēra. Muziku pūta, lai nedzird kliedzienus. Kad muzika pūta, tad jau zināja, ka nu kāds dabū pa mizu.
Ja zirgam noberzta mugura, tad pašam jāiet kājām un jānes segli. Mātes māte to pati redzējusi.
Dzr [dzirdēts] no mātes mātes.

2190

Alūksnes ezerā, salā, bij pils zviedru laikos. Pilī lielmāte. Zviedri šauj, šauj pili, bet nevar sašaut. Tad karavīri ar raņicām sanesuši kalnu kapsētas pusē - augstu, stāvu, lai būtu augstāka vieta no kurienes šaut. Tas ir Tempļa kalns. To zaldāti ar raņicām sanesa. Bet nekas neiznāk. Nevar un nevar sašaut. Viens večuks gāja garām un
Atšifrēt tekstu
Attaiseit

Ap seši gadi vecs biju. Dūreniešos Apšos dzīvojām. Tur Someni turēja par raganu. Mātītes vaktēja savas kūtis, notīrīja celiņus un, kad redzēja, ka kukainis vai muša rāpo, nosituši to. Somenei otrā dienā galva pušu. Nu zin gan, kas ir īstā.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VītaDatumsTipsVietas tips
  
1Censoņi
("Censoņi", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713)
1967Pierakstīšanas laiks un vietaViensēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.