#LFK-32-3335

Nūsaukums
Raganas piesiešana
Vīneibys Nr.
3335
Volūdys
Latviešu valoda
Pierakstītājs
Iesūtītājs
Teicējs
Pierakstīšanas laiks un vieta
1927, Auciems
Auciems, Raiskuma pagasts, Cēsu novads
Atslāgvuordi
#LFK-32-3335
Atšifriejavendzi
Pabeigts
Apstyprynuots
Sataiseits2020-07-26 01:05:26
Lobuots2022-12-05 20:17:32
Atšifriejums

8332

Vārna rudenī saka uz zirga mēdienu
Atšifrēt tekstu
#LFK-32-3335
AtšifriejaIlze Strēle
PabeigtsNui
Apstyprynuots
Sataiseits2022-10-20 14:32:46
Lobuots2022-10-21 10:27:39
Atšifriejumsbērza un paliek pīkšķēdams. Šie noperās, labu laiku mazgājās pirtī un tad nāk atpakaļ. Sarkanais karājās pie bērza un pēkšķ vienā gabalā. Tēvs prasa, vai laidīšot vaļā? Māte sacījusi, lai laiž arī, ko šis tur mocās. Tēvs teicis, ka tas esot kāds cilvēks, kas skrējis raganās apkārt. Atkal kaut ko norunājis un sarkanais aizskrējis projām, ka dzirksteles vien pašķīdušas.

3336
Stāstītājas tēva tēvs dzīvojis Auciema muižā. Vienu svētdienas pusdienu aizgājis uz Garo Dzelvi zivis makšķerēt. Makšķerē, makšķerē, zivis kožās kā trakas, nevienu reizi tā nav kodušās. Tēva tēvs brīnās, kas tā ir par lietu. Te izvelk atkal vienu lielo zivi. Uzreizi no Dzelves izskrien tāds kā putns un saka: "Cū, cū, visas cūkas kūtī, strupastes vien nav!" Tēva tēvs apskatās un redz, ka pie makšķeres zivs gandrīz bez astes, pavisam strupu asti. Nu metis to atpakaļ, paķēris zivju kuli, licis kājas pār pleciem un drāzis uz māju, jo bijis ļoti bail, ka neiziet slikti, jo zivis nav vis no labā kodušās.
Stāstījusi Anna Vāciete, Limbažos

3337
Viens vīrs iegājis kapsētā un aphūlies. Tā gulēdams appirdies. Te uz vienu reizi dzird, ka viens saka: "Mārč, še tev tas bērns, man jāiet to pirduli pavadīt." Un vīrs skrējis bļaudams prom.

3338
Vienreiz kūluši riju un žandējuši turpat labību. Viens vīrietis palicis rijā pa nakti labību vaktēt. Naktī atmožās - viens velk zābakus nost. To vienu ļauj novilkt, kā velk to otru, tā ķer to zābaku zagli cieti un saķer.
Atšifrēt tekstu
Attaiseit

Stāstītājas tēvs ar māti gājuši uz pirti. Bijis jau diezgan vēls vakars. Te ieraudzījuši, ka pa gaisu nācis kaut kas sarkans, kā loks locīdamies. Mātei palicis bail, bet tēvs teicis - ja šī gribot, tad to sarkano piesiešot. Tur audzis viens liels bērzs. Tēvs kaut ko norunā un tas sarkanais kā nāk, tā piesienas pie bērza un paliek pīkšķēdams. Šie noperas, labu laiku mazgājas pirtī un tad nāk atpakaļ. Sarkanais karājas pie bērza un pīkšķ vienā gabalā. Tēvs prasa, vai laidīšot vaļā? Māte sacījusi, lai laiž arī, ko šis tur mocās. Tēvs teicis, ka tas esot kāds cilvēks, kas skrējis raganās apkārt. Atkal kaut ko norunājis, un sarkanais aizskrējis projām, ka dzirksteles vien pašķīdušas.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VītaDatumsTipsVietas tips
  
1Auciems
(Auciems, Raiskuma pagasts, Cēsu novads)
1927Pierakstīšanas laiks un vietaCiems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.