Failas
0011-Pilskalnes-pamatskola-0041
ŠifravoEmis
AtliktaTaip
PatvirtintasTaip
Suformuotas2016-05-16 14:02:33
Taisytas2020-10-07 10:04:59
Šifravimas[11]
V. Strods. 13 gadu Balēniški Bebrenes pagasta Ilūkstes apriņka. Raguliški. Pilskalnes skolas III nod.

46,7.

Reiz dzivova dēdens i bobena. Mozena ustubena. Ustubeni bobena nikod naslauceja piagu ustubena leidz pot grīstim. Vinu raiz bobrna sadumova slaucēt uztubeni, inesa lopstu, slūtu, sokumu un soka mēs pa lūgu maslus ore pirmū reizi ko svīda pa lūgu ar sokumim maslus izskreja bolta koza, utru raizi ko svīde izskreja sarkana koza trešu raizi, zala koza, catvortu raizi mālna koza. Nu bobena bija nanus apricojam bogotīga ar kozom tik vina vaina beja ka nabeja gona. Dabovusi gonu dzina kozas ganebos pušdinos gons pardzinis kozas klāva un aizgoja klāva gulēt. Pa tu laiku atskreja vilks un ibozis asti pa lūgu un socis makškeret gons pa tū laiku pīgojis klot un keris aiz astes vilkam. Vilks ko socis pliutet appliutejs visu gonu. Izdzeinis gonu aizgojis iz prūdu mozgotis. Patu laiku daskrējusi koza un igriudusi gonu prūda. Nu gons saprūtami bej nusakaparnējis gotovs.
-Beigas.-

46,8.

Raiz dzivovis nabags saiminieks Reiz bijuši kodam tāvam tris dēli. Tāvam pitrūcis maizes. Vinu vakar tavs ar moti sok runot kū bius darit ka maizes pitruka a tāvs soks nīko sīven mēs aizvesim bārnus mēža un palaisim. A mums pošim tiks maizes. Mozokais puisēts tu dzerdējis tiulin reita picēlis un aši aiztecejis uz upamlu. Tur pilasejis akmēntenu atgojis uz sātu nu tavs sacejis isim bērneni uz mežu pastaigot pajamuši maizes un steidzas tēvs ar savim trējiem dēleniem uz mežu. Mēžā nūgojuši ikiure guni un lobu strēki mozi kavejos pa tu laiku tavs bija atstojs savus mozūs trejus dēlenus un steidzies pie sievas.
Šifruoti tekstą
KrājumsLatvių tautosakos archyvas
KolekcijaCollection of Pilskalne Primary School
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs