#LFK 116, 100

Pavadinimas originalo kalba
Teika par Naudas egli
Pavadinimas
Dukurmuižas Naudas egle
Vieneto numeris
100
Valodas
Latvian
Dialekti
Vidurinioji tarmė
Narrator
Collector
Place and time of recording
1926, Rencēni
Rencēni, Rencēnu pagasts, Valmieras novads
Atslēgvārdi
Failas
#LFK 116, 100
ŠifravoRoberts
AtliktaTaip
PatvirtintasTaip
Suformuotas2017-04-23 13:37:01
Taisytas2017-04-23 13:54:45
Šifravimas

100

Teika par Naudas egli.
Stāsta ka Dukur-muižas mežā esot egle no kuŗas dabujot zelta naudu. Vajagot iet naktī pie tās egles klāt taisni pulksten 12. Bet ja ejot agrāki, tad nākot velni, raganas un burves un sitot nost. Ja ejot taisni plkst. 12, tad esot tikai ar velniem jācīnoties. Un kad velnus pārvārējot tad visi uz reiz pazūdot. Uz [un] zelts spīdot pie egles zemē. Vēl tagad var redzēt kur it cirstas saknes.
(Dzirdēta no Millera.)

101

Teika par Speļģa birstalu.
Tā veci ļaudis stāsta, kad speļģu birstaļā esot liels akmens ap kuŗu dzīvojot velni. Tikai viņus varot redzēt nakti plksten 12. Esot jau vairāki reizes speļģa ļaudis cīnijušies ar velniem. Jo viņi nākot par nakti uz speļģa kūtīm un edot vai visas govis nost. Bet nevarot vien pārvārēt. Arī Rūjienas stiprenieki esot izcīnijušies bet neesot vinnējuši. Jo tur esot viens velns ar trim galvām, un ja to būšot pārvārēt tad visi velni uzreiz pazudīšot. Vēl arī speļģa birstalā var redzēt to akmeni apkuru dzīvojot velni un nevarot pārvārēt. (Dzirdēta no Millera.)
Šifruoti tekstą
Atidaryti

Teika par Naudas egli
Stāsta, ka Dukurmuižas mežā esot egle, no kuras dabūjot zelta naudu. Vajagot iet naktī pie tās egles klāt taisni pulksten 12. Bet, ja ejot agrāk, tad nākot velni, raganas un burves un sitot nost. Ja ejot taisni plkst. 12, tad esot tikai ar velniem jācīnoties. Un, kad velnus pārvarējot, tad visi uzreiz pazūdot. Un zelts spīdot pie egles zemē. Vēl tagad var redzēt, kur ir cirstas saknes.

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Rencēni
(Rencēni, Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
1926Place and time of recordingVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs