#LFK-116-182

Pavadinimas
Nakts raganas velējas
Vieneto numeris
182
Valodas
Latvian
Narrator
Place and time of recording
1926, Cepļi
"Cepļi", Rencēnu pagasts, Valmieras novads, LV-4232
Atslēgvārdi
#LFK-116-182
ŠifravoSandis Laime
AtliktaTaip
PatvirtintasTaip
Suformuotas2017-09-28 18:55:21
Taisytas2017-09-28 19:27:39
Šifravimas

181

Teika par Cepļa riju.
Bijusi rudens nakts. Kliešmete gājis gājis gar cepļa riju un dzirdējis ka pie durvīm kāds dauzas. Piegājis pie durvīm un saucis. Kas esat atbildes nav nākusi gājis prom bet tiko aizgājis kādus soļus dauzijies atkal. Nu izšāvis un gājis prom vairs dauzijies gan neesot bet viņam pa priekšu skrēji mas [mazs] sunītis tam arī gribējis šaut bet revolveris nav strādājis.
Dzirdēta no Kliešmetes.

182

Raganas (Rencen pag.)
Bijusi ļoti tumša un vetraina nakts. Dāvi Čakars nāci no Vāģu muižas uz māju. Tiko ticis pie Lielā kalna tad dzirdējis ka viens mežā sit ļoti skaņus plaukšus ka vis meš [mežs] skanējis. Sišana tikmēr vilkusis [vilkusies] kamēr viņš izgājis starp Lielo un Kapa kalnu.
Dzirdēta no Šopa.

183

Teika par Čigān kalnu. (Rencen pag)
Kāds ceļnieks braucis no Ēveles uz Valmieru. Ap pusnakti bijis čigānkalnā. Bijis tā kā iemidzis kad jutis ka gar viņu krūtīm noveļas kāds smagums pamodies nekā nav redzējis atradis kā visas drēbes kas bijušas mugurā bijušas vaļā.
Dzirdēta bernība.
Šifruoti tekstą
Atidaryti

Raganas (Rencēnu pag.)
Bijusi ļoti tumša un vētraina nakts. Dāvis Čakars nācis no Vāģu muižas uz māju. Tikko ticis pie Lielā kalna, tad dzirdējis, ka viens mežā sit ļoti skaņus plaukšus, ka viss mežs skanējis. Sišana tikmēr vilkusies, kamēr viņš izgājis starp Lielo un Kapa kalnu.

Kartes leģenda

Rodomi rezultatai 1-22.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Vāģi
("Vāģi", Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
(Nav norādīts)Mentioned in the textManor house
2Cepļi
("Cepļi", Rencēnu pagasts, Valmieras novads, LV-4232)
1926Place and time of recordingFarmstead

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.