#LFK 147, 7a

Pavadinimas
Ragana viesulī
Vieneto numeris
7a
Klasifikācijas
Valodas
Latvian
Dialekti
Latgalių tarmė
Submitter
Iesūtīšanas datums
21.05.1926
Place and time of recording
1925, Rušonas pagasts
Rušonas pagasts, Preiļu novads
Pastabos
Sandis Laime: Teksts norakstīts no publikācijas: Ventmalnieks, A. [=Ādolfs Ģērsons] Māņi. 3. Raganas // Jaunības Tekas. Literāriski-Zinātnisks Mēnešraksts Jaunībai. 1924. Nr. 2. 146.-150. lpp.
Atslēgvārdi
Failas
#LFK 147, 7a
ŠifravoSandis Laime
AtliktaTaip
PatvirtintasTaip
Suformuotas2020-01-19 23:31:46
Taisytas2020-01-19 23:39:10
Šifravimas

7a

Lai varatu zynot kura siva ir rogona, vislobok izinot vesusi uz pogolma kur ir smiļkts. Vesuli grisis un grisis, bet kur cyšok smiļkts grižas tur rogona vyda. Tad jam izskapti un dur vesuli, rogona gon (rukas sagris) izskapti sagius bet sagraizis rukas, un vares izinot kura siva ir rogona.

7b

Reizi vins veirs vesuli svidis ar mozu dunciti. Un pec kaida laika nubraucis uz Reigu pordevis tergotojam preces, un tergotojs viņu pamilois at teiju. Adut veirs irauga uz golda dunciti ar kuru bejs isvidis vesuli. Un vesuls atnesis grizdamis uz Reigu.

7c

Rogonas svists.
Nu iguta pina rogonas pagatavo svistu. Svistu var tikai izinot tai voi rogonas
Šifruoti tekstą
Atidaryti

Lai varātu zynot, kura sīva ir rogona, vyslobuok izzinot vesulī uz pogolma, kur ir smiļkts. Vesuli grīsīs un grīsis, bet, kur cyšok smiļkts grīžas, tur rogona vydā. Tad jam izkapti un dur vesulī, rogona gon izkapti sagius, bet sagraizīs rūkas, un varēs izzinuot, kura sīva ir rogona.

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Rušonas pagasts
(Rušonas pagasts, Preiļu novads)
1925Place and time of recordingParish

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs