#LFK Ak 166, 68

Pavadinimas
Līga Peisniece. 17.03.2020.–09.06.2020. Pandēmijas dienasgrāmata.
Vieneto numeris
68
Kategorijas
Valodas
Latvian
Iesūtīšanas datums
09.06.2020
Place and time of recording
17.03.2020 - 09.06.2020
Atslēgvārdi
Atidaryti

17.03.2020.

Beidzot ir laiks atskatīties uz to, kas ir noticis un kā mēs uz to reaģējam.
Šodien ir 5.diena, kopš dzīvojam ārkārtas situācijā, kas saistīta ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu. BA personāla strādās no mājam, nodrošinot augstskolas darbību - vadot attālināti nodarbības, sniedzot studentiem informāciju un pakalpojumus, organizējot virtuālās sapulces un informējot par to, ko darām un darīsim. Atbildēsim uz epastiem un telefona zvaniem.
Šajās dažās dienās esam daudz iemācījušies - ātri pārkārtoties, uzsākt lietot jaunas darba formas un tehnoloģijas, izteikties koncentrēti un vēl vairāk ieklausīties kolēģos, uzticēties vēl vairāk viens otram. Esam iemācījušies sagatavotās ziņas studentiem un darbiniekiem pirms to publicēšanas izlasīt ar vairāku acu principu, lai neradītu liekus uztraukumus un pārpratumus.
Vēl šis dienas ir bijušas īpašas ar to, ka cilvēki viens otru uzmundrina, novēl labu veselību un saka "būs labi". Saņemu epasta jautājumus no studentiem un kolēģiem un katra vēstule beidzas ar labu novēlējumu. Un tas dod spēku darīt. Esmu pateicīga gan studentiem, gan kolēģiem par izprotošo un atbalstošo attieksmi.
Un nobeigumā novēlu mums visiem izturēt šo laiku tieši ar šādu pašu attieksmi "būs labi". Tagad ir tikai sākums jaunām dzīves un darba pieejām, jauna veida savstarpējam attiecībām!

PFmlJi3.jpg
18.03.2020.

6.diena
Pieaug ar COVID-19 vīrusu inficēto skaits, pieaug arī satraukums. Labākais risinājums satraukuma mazināšanai -strādāt, cenšoties pilnībā savu prātu nodarbināt ar darbu. Un mācīties strādāt pa jaunam.
Šobrīd mācamies strādāt virtuālās komandās, jo iepriekš vairāk strādājām klātienē. Mums patika sanākt kopā un apspriest, ko un kā darīsim.
Vakar bija aktīva virtuālo komandu veidošana un komunikācijas rīku izmēģināšana. Mums augstskolā ir lieliska 3 puišu IT komanda, kas rada un nodrošina mums iespēju strādāt virtuālās komandās. Paldies viņiem!
Lai studijas Banku augstskola turpinātos attālināti esmu izveidojusi Studiju plānotāju komandu un Programmu direktoru komandu.
Mācamies kā izmantot komunikācijas rīkus efektīvi un mācamies to darot - ātri risinot dažādus jautājumus.
✔Whatapp grupa sarunas ātrai domu apmaiņai un lēmumu saskaņošanai
✔Telefons zvans, lai individuāli paskaidrotu vai uzzinātu viedokli;
✔īsziņa, lai atgādinātu pieslēgties Whatapp sarunai, vai atgādinātu par epastu, kas jāpaskatās;
✔epasts, lai informētu studentus un darbiniekus un pārsūtītu failus;
✔Onedrive, lai kopīgotu dokumentus, kur kopā rakstam aktuālo informāciju, kas strauji mainās;
✔ZOOM, lai rīkotu virtuālās sapulces.
Esmu nolēmusi veidot arī citas virtuālas komandas, bet jāiegūst pieredze ar jau izveidotajām.
Ir padomā apgūt jaunu rīku Whimsical komandas darba organizēšanai, bet to pamazām.
Lai mums laba veselība!

bFINWuQ.jpg

19.03.2020.

7.diena
Ļoti ātri pienāca mana diena Zoomošanai. Jau 2-3 dienas motivēju Banku augstskola docētājus vadīt nodarbības online režīmā un viņi to lieliski dara.
Negaidīti ātri pienāca arī mana kārta. Bizness24h uzaicināja mani vadit online nodarbību par biznesa modeļiem. Nodarbībā piedalījās 39 vidusskolēni un studenti. Bija aizraujoši. Dalībnieki īsi prezentēja savas biznesa idejas, es stāstīju par biznesa modeļa veidošanu un pēc tam jaunieši individuāli veidoja savus modeļus un tos prezentēja.
2/3 iepriekš nebija veidojuši biznesa modeļus, bet prezentācijas parādīja, ka viņi ir mani sapratuši. Prieks, ka viņi ātri uztvēra ideju un veiksmīgi spēja darboties grupās- katrs no savām mājām. Pārliecinājos, ka jaunieši ātri apgūst jauno un pielieto. 6 stundu pasākums izdevās, jo darbojos kopā ar lielisku komandu -Līga Priedīte, Dagnija Roga, Elina Peiseniece, Evelina Igaune un Karlis Dzerins!

f0MYLSt.jpg
20.03.2020.

8.diena
Ikvienai aktivitātei ir noderīga reflektēšana par notikušo, tāpēc šoreiz par manu pirmo pieredzi, vadot nodarbību ZOOM vidē. Manas pirmās sesijas atziņas:
✔virtuāla vide, kurā iespējams veikt diezgan daudz interektīvas darbības, tikai jāapgūst daudzās ZOOM iespējas;
✔mulsinošas ir tās minūtes, kurās skaidro kaut ko no prezentācijas, nezini, vai Tevi dzird un saprot. Laikam vairāk jājautā dalībniekiem, saucot viņus vārdā un lūdzot atbildēt uz jautājumu vai sniegt piemēru;
✔vienmēr ir svarīgi zināt savu auditoriju, kādas ir tās iepriekšējās zināšanas un pieredze, labs risinājums ir www.menti.com ar sagatavotu jautājumu un iespēju redzēt atbilžu sadalījumu,
✔uztraukumam par to, ka kaut kas neizdodas, nav pamats, vienmēr var pajautāt, ko dalībnieki redz ekrānā, vai viņi dzird mani, un var pajautāt padomu, ko darīt, vienmēr būs kāds, kurš palīdzēs.
Noslēguma atziņa - ar ZOOM var izveidot labu interaktīvu nodarbību, bet jārēķinās ar ļoti daudziem apstākļiem -dalībnieku gatavību un ieinteresētību piedalīties, rūpīgi izplānoto nodarbību, lai dalībnieki būtu maksimāli iesaistīti, un tehnoloģiju veiktspēju.
Tāpēc trenējamies, trenējamies un vēlreiz trenējamies!

21.03.2020.

9.diena
Vīruss mums licis visiem palikt mājās, bet tas ir ari mūs satuvinājis dažādos veidos - ar pateicības akcijām mediķiem, ar kopīgu dziedāšanu, diskotēkām, pieredzes dalīšanos un dalīšanos ar mājas koncertiem un bērnības atmiņam.
Mēs paliekam mājās, bet mēs paliekam kopā

22.03.2020.

10.diena bija svētdiena
Skaista, saulaina diena, kurā daudzi cilvēki devās pie dabas un prieku guva no pa visam vienkāršām lietām - sarunām ar vistuvākajiem un dabas vērošanas.

oN9gwdQ.jpg
23.03.2020.

11.diena
Šoreiz par mums, kā mēs kopā veidojam un pilnveidojam.
✔Ir pagājusi pirmā nedēļa, strādājot ārkārtas apstākļos. Esam Banku augstskola uzsākuši attālinātās studijas. Mūsu docētāji ir ļoti centušies – domājuši par to, kā studiju procesu noorganizēt pēc iespējas efektīvāku un interesantāku, novadījuši jau daudzas online nodarbības.Esam pateicīgi visiem docētājiem par aktīvu un radošu darbu šajā nedēļā!
✔Sākums vienmēr nav viegls un tāpēc esam ļoti pateicīgi saviem studentiem par sapratni un aktīvu iesaisti studiju procesā. Pateicamies par atgriezenisko saiti aptaujā! Nedēlas laikā esam saņēmusi 50 atsauksmes, kurās ir uzskatīti gan pozitīvie, gan negatīvie aspekti un sniegti arī ieteikumi. Studentu minētās problēmas un ieteikumi palīdzēs studiju procesu ar katru nedēļu uzlabot. Studentus aicinam turpināt rakstīt atsauksmes pēc katras online nodarbības.
✔Esam ieplānojuši iknedēļas docētāju Zoom sapulces, lai izvērtētu iepriekšējās nedēļas aptaujas rezultātus, dalītos pieredzē un iemācītos jaunas Zoom un citu tehnoloģiju iespējas, mācītos viens no otra.
✔Šobrīd, kā vēl nekad, ir svarīgs komandas un sadarbības spēks!
Studējam attālināti, bet esam kopā!
Izturību un labu veselību visiem!

24.03.2020.

Day 12
During #stayathome time the most difficult is to accept that the traveling and meeting friends - academics abroad is restricted and no expected to meet so soon.
I miss you my friends!
Every day I receive warm greetings, some in FB messager, some in emails and some in Zoom meetings. Thank you for inspiration and good wishes!
It is real "You'll Never Walk Alone" feeling!
Warm greetings to my friends in Italy, in Spain, in Germany, in Switzerland, in Belgium, In Lithuania, in Estonia, in Indonesia, in New Zealand, In Greece, in UK, in Thailand, in Malaysia, in USA, in Netherlands, in France, in Czech Republic, in Romania, in Hungary, in Cyprus, in Portugal, Iceland, Finland, Sweden, Norway, India, Ukraine, Russia, Austria!
Keep well, my friends! And good health to you and your families!
When this isolation period will end, you are very welcome in Latvia!

25.03.2020.

13.diena
Šodien par Banku augstskola studentiem, kuri šobrīd atrodas #Erasmus studijās un praksē ārvalstīs.
Šajā neparastajā laikā #Erasmus studijās un praksē ārvalstīs atrodas 30 studenti. Un ik pa laikam iedomājos par viņiem, kā viņiem veicas, vai visi veseli. Iepriecina saņemtās ziņas no studentiem, ka viss kārtībā.
Vēl 10 dienas atpakaļ ar kolēģi Irīna sazinājāmies un jautājām, vai studenti ir gatavi atgriezties Latvijā un daudzi teica, ka augstskolas par viņiem rūpējas, piedāvā attālinātās studijas un viņi turpinās #Erasmus ārvalstīs. Ticu, ka mūsējie ir atbildīgi - nepakļauj sevi riskam un turpina studēt un gūt vērtīgu pieredzi. Šis laiks ir patiešam grūts, jo grūti paredzams un liek mums visiem pielāgoties. Ceru, ka mūsu studentiem viss būs labi, viņi būs ieguvuši jaunus draugus, jaunu studiju pieredzi un jaunu dzīves pieredzi. Un pilnīgi noteikti kļuvuši vēl atbildīgāki, nopietnāki un pieaugušāki.
Ja kāds no mūsu studentiem ārvalstīs lasa šo ziņu, novēlu, lai jums labi veicas, mēs par jums domājam un esam gatavi palīdzēt!

26.03.2020.

14.diena
Grūti pierast pie apstākļiem, kad satikšanas prieks nomainīts ar virtuālu tiksanās prieku, ieraugot datora ekrānā pazīstamu smaidu un dzirdot pazīstamu balsi. Bučas aizstāj virtuālās bučas un apskāvienus - virtuālie apskāvieni. Tikai tagad saproti, cik svarīgas ir klātienes tikšanās un patiesas sirsnības izrādīšana. Pagājušas 2 nedējas, paliekot mājās, un šobrīd
sāk pietrūkt klātienes sirsnības.
Lai jums laba veselība un izturība! Tiksimies maijā, vai varbūt jūnijā, vai... Un tad gan sabučosimies un apskausimies, mani draugi! 😘 😘😘 😘

DmiJDLF.jpg
27.03.2020.

15.diena
Šoreiz par priecīgo! Nevarēju iedomāties, ka šī ārkārtas situācija tik ļoti mainīs mūsu spēju paskatīties uz procesiem ar klientu acīm, mūsu gadījumā ar studentu acīm. Šajā nedēļā kopā ar kolēģiem pielāgojām vairākus procesus, lai tos varētu veikt attālināti. Mums vienam procesam top 3-4 versijas un par pirmajām versijām bieži izskan "tas ir par garu," , "tas ir par sarežģītu" vai "tas ir pārāk birokrātiski". Veidojam, pārveidojam un beigās izskan secinājums "šis ir loģiski" vai "daram tā", "daram un esam gatavi mainīt, ja redzēsim, ka studentiem vai darbiniekiem ir par sarežģītu".
Esmu priecīga strādāt kopā ar saviem kolēģiem - studiju programmu direktoriem, katedru vadītājiem, nodarbību plānotājiem, Studiju informācijas daļas, Karjeras centra un Informācijas tehnoloģiju.daļas darbiniekiem.
Lai arī mēs esam katrs savās mājās, mēs kopā domājam, kā studentam studēt šajos apstākļos, kārtot pārbaudījumus, rakstīt bakalaura un maģistra darbus, pabeigt studiju kursu vai pabeigt Banku augstskolu.
Paldies, kolēģi, ir laba sajūta, kopā strādājot!

28.03.2020.

16.diena
Šoreiz par draugiem.
Vakar sākās siltās un saulainās dienas.
Rīta pusē saņēmu ziņas no divām draudzenēm, ar 5 minūšu starpību: "Draugs, kā Tev iet? Vai biji šodien saulītē, vai uzņemi pavasara spēku?"
Atzinos, ka neesmu bijusi un devos ārā. Dārzā ir patiešām pavasaris - zied mazās pavasara puķītes, rabarberi sparīgi aug un putni skaļi sasaucas. Un gaiss - tāds, ka var noreibt.
Cik labi, ka ir draugi, kuri par tevi domā un uzdāvina pavasara sajūtu!
Paldies, kolēģi, ir laba sajūta, kopā strādājot!

kqj2xHP.jpg
29.03.2020.

17.diena
Vakar pavasaris, šodien ziema, kas būs rīt? 🙂
Neskatoties uz neskaidro gadalaiku, jāiet dabā!

30.03.2020.

18.diena
Šoreiz par brīvprātīgajiem.
Liels prieks par visiem darbīgajiem cilvēkiem, kuri domā un dara, lai sabiedrību informētu, iedvesmotu un rīkotos tā, lai sargātu cilvēku veselību!
Paldies visiem, kuri brīvprātīgi palīdz draugiem kaimiņiem un nepazīstamiem cilvēkiem - piegādā pārtiku, medikamentus, veido izglītojošus video, plakātus un sniedz bezmaksas seminārus, un ko nu katrs prot!
Paldies, ka jūs esat un dariet!

31.03.2020.

19.diena
Šoreiz par kleitām un rotām.
Parasti brīvdienās es atpūšos no kleitām un rotām, un viņas atpūšas no manis.
Bet, pēc 15 mājās pavadītām dienām, nu ir jau ir pienācis brīdis, kad, neskatoties ne uz ko, ir vēlme uzvilkt skaistu kleitu un uzlikt rotas, kaut mani redz tikai mazā ekrāna lodziņā darba Zoom sapulcē. #strādāmājās
Kā ir ar jums, vai mēģiniet savu #paliecmājās dzīvi pietuvināt īstajai -bez ierobežojumiem dzīvei?

BBvAna0.jpg

01.04.2020.

20.diena
Šodien par labajiem vārdiem.
Vakar saņēmu jauku ziņu no savas studentes:
"Vēlējos Jums nodot pozitīvas un enerģijas pilnas domas, šajā situācijā, kas ir pasaulē. Es sekoju līdzi Jūsu Facebook ierakstiem, kas ir pozitīvi un motivējoši, tāpēc vēlējos jums nodot šo komplimentu no manis. Tiešām ir patīkami ieraudzīt kā Jūs reaģējiet uz šo situāciju un rādiet pozitīvu piemēru. 😊"
Paldies par sirsnību, Baiba!
Ir patiešām priecīgi uzzināt, ka varu kādu uzmundrināt vai arī nomierināt! Teiksim viens otram vairāk labus vārdus, tas palīdzēs mums izturēt šo pārbaudījumu ❤️

02.04.2020.

21.diena
Kur rast spēku pārdzīvot nebaltās dienas?
Dažreiz palīdz atmiņas par piedzīvoto.
2017.gadā atrados "pašizolācijā", lai sakārtotu domas un saprastu, kur tālāk iet. Bija grūti, bet svētīgi.

Na1L7xp.jpg

xeHinPs.jpg

03.04.2020.

22. diena.
Šoreiz par mācīšanos.
Trīs nedēļu laikā ir novērojamas būtiskas izmaiņas attieksmē pret mācīšanos.
✔šobrīd visa pasaule mācās kā dzīvot ārkārtas apstākļos - strādāt, mācīties, sazināties, nepanikot, mērenās devās lietot informāciju, atlasīt ticamu informāciju, ievērot ārkārtas stāvokļa noteiktās robežas un higiēnas prasības
✔ļoti daudzi ātri mācās jaunus IT rīkus, lai tos nekavējoties pielietotu. Vakar piedalījos online apmācībā par aptauju veidošanu, kurā piedalījās vairāk nekā 700 dalībnieki gandrīz no visas pasaules valstīm
✔kā vēl nekad cilvēki ir gatavi mācities viens no otra. Tiek rīkoti dažādi semināri, vebināri un video lekcijas. Pieredzē dalās konsultanti, uzņēmumi un augstskolas. Šodien piedalīšos online seminārā, kurā ar savu pieredzi par online apmācību dalīsies Estonian Business School
✔nozīmīgas ir kļuvusas arī pieredzes apmaiņas tikšanās augstskolās. Mēs Banku augstskola jau divreiz kopš ārkārtas stāvokļa pasludināšanas esam tikušies Zoom docētāju sanāksmēs, lai izstāstītu, kas izdodas un kas nē, lai dalītos ar saviem atradumiem, lai iedrošinātu viens otru, lai pilnveidotu attālinātās studijas, balstoties uz studentu ieteikumiem
✔cilvēki ir kļuvuši atklātāki un ir gatavi teikt - es šo vēl neprotu, bet redzu, ka tas ir to vērts un es to iemācīšos
✔cilvēki ir kļuvuši drosmīgāki - jaunās metodes un rīkus iemācās darot un kļūdoties.
Patiešām šis ir mācīšanās laiks! Veselību un izturību, lai varam likt lietā jaunās zināšanas.

MWd2lDF.jpg

04.04.2020.

23.diena
Šodien par pārstrādāšanos un miegu.
Jaunie apstākļi, kuros dažreiz pavadam, strādājot pie datora, 10 līdz 12 stundas, liek iemācīties rūpīgāk vadīt savu darba un atpūtas laiku.
Mani atrastie paņēmieni - ņemt pārtraukumus ar Tomato.timer, pagulēt 40 minūšu spēka diendusu (powernap), ierobežot televizora, datora un mobilā telefona lietošanu. Arī es to mācos, ne vienmēr izdodas. Pārstrādājoties, miegs ir trauksmains ar biežām pamošanās reizēm. Un no rīta pamosties noguris.
Palidz vakara 5km pastaigas un pagulēšana uz Pranamat ECO paklājiņa.
Uzrakstiet, kas jums palīdz parūpēties par sevi #paliecmājas un #strādāmājās apstākļos.

PTFlbS3.jpg

05.04.2020.

24.diena
Šodien ir mana dzimšanas diena. Neskatoties uz to, ka vīrusa dēļ nav iespēja satikt mīļos, šodiena ir bijusi mīlestības un sirsnības pilna. Esmu saņēmusi ļoti daudz mīļu apsveikumu īsziņas, Whatsapp un Facebook ziņas, telefona zvanus un esmu visiem ļoti pateicīga par sirsnibu, ko man dāvājāt.
Šī gada dzimšanas diena ir citāda, jo ziedus aizstāj sirsnīgi vārdi un, man tos lasot, ik pa bŕidim nobira asaras. Jo izrādās arī attālinātās attiecības var būt sirsnīgas! Paldies jums, mani mīļie!
Un vēl paldies maniem vecākiem Mammai Maijai un Tētim Juris par iedoto spēju mīlēt cilvēkus!
Jūsu Līga
P.S. Manikīru un mīļos kaimiņu sveicienus saņēmu saskaņā ar distancēšanās noteikumiem 🤗.

Y6eWMhN.jpg

06.04.2020.

25.diena
Par jauniešiem, kuri ir un būs uzņēmēji un līderi.
🏆 Šodien noslēdzās jauniešu uzņēmējdarbības konkuss Bizness24h 2020. Visizaicinošākais no visiem 12 gados īstenotajiem konkursiem, jo visas kārtas bija izaicinošas.
✔ 1.kārtā piedalījās vairāk nekā 700 dalībnieki un veica airBaltic gadījuma analīzi. Vairāk nekā puse no dalībniekiem veica šo uzdevumu attālināti.
✔2.kārtā 200 dalībnieki sacentās biznesa simulācijā "Prezidents".
✔3.kārtā 66 dalībnieki strādāja pie biznesa ideju izstrādes un šoreiz tā notika attālinātā režīmā.
🏆 Šodien man bija iespēja noklausīties 21 komandas biznesa ideju.
Bija patiess prieks dzirdēt un redzēt jauniešu apņēmību, radošumu un uzņēmību! Viņos ir uzņēmēja gēns! Paldies visiem dalībnieku atbalstītājiem - ģimenēm un skolotājiem!
🏆 Liels paldies NTI Business Simulations & Games dibinātājam Ugis Strauss par 2.kārtas "Prezidents" vadīšanu un vērtēšanu 3.kārtā, paldies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA pārstāvei Dacei Dumberei-Brežģei un Swedbank Latvia pārstāvei Elīnai Volānei par atbalstu konkursam un vērtēšanu 3.kārtā!
🏆 Paldies airBaltic par gadījuma situāciju 1.kārtā!
🏆 Liels paldies maniem kolēģiem Eduards Aksjonenko, Elīna Miķelsone, Inga Uvarova, Māris Krastiņš par gadījuma analīzes sagatavošanu un vērtīgu zināšanu sniegšanu dalībniekiem!
🏆 🏆 🏆 Un vēl - vislielākais paldies organizatoriem - BASP komandai, jūs esat fantastiski! Jūs esat komanda, kas jebkuros apstākļos nezaudē optimismu, saliedētību, aizrautību un spēju organizēt pasākumus! Jūsos ir tāds spēks! Cienu, apbrīnoju un mīlu! Tāpēc es mīlu savu darbu, jo varu būt tur, kur aug spēks un varēšana!

Q4QSmMD.jpg

07.04.2020.

26.diena
Šoreiz par sevis analizēšanu.
#paliecmājas ir savi pozitīvie un negatīvie aspekti. Šoreiz par vienu no pozitīvajiem. Diezgan daudz mani draugi Latvijā un ārzemēs Facebookā raksta par savam izjūtām un pārdomām. Par sadarbošanos attālinati, par darba apvienošanu ar bērnu skološanu, par stresu, par miera gūšanu dabā, par kļūdām un daudz ko citu. Cilvēki, paliekot mājās, vairāk ieklausās un ieskatās sevi.
Arī es esmu sākusi vairāk analizēt savus varu un nevaru, gribu un negribu, daru un nedaru. Droši vien šādam laikam bija jāpienāk, lai mēs satiktos paši ar sevi.
Pielikumā Harward Business Rewiev raksts par to, kā sadarboties, nesadedzinot sevi.
Iesaku pasekot HBR rakstiem, daudzi palīdz atrast atbildes uz jautājumiem, kas šobrīd ir aktuāli privāta un darba dzīvē.

08.04.2020.

27.diena
Šoreiz par mūsu spēju pieņemt kļūdas.
Šis neparastais laiks ir pieprasījis no ikviena cilvēka, no ikvienas organizācijas būt radošiem, darīt kā iepriekš neesam darījuši. Un darot kaut ko pirmo reizi, darot nezināmos apstākļos, sanāk kļūdīties. Neparastākais ir tas, ka ik pa laikam kļūdāmies mēs visi un mēs ar vien mazāk baidāmies kļūdīties. Daži no mums padalās ar savu pieredzi par kļūdām un ko esam no tām mācījušies. Apstākļi mums ir iemācījuši paskatīties uz kļūdīšanos kā iespēju.
Arī es ik pa laikam sevi pieķeru, ka kļūstu pielaidīgāka savām kļūdām. Man vairs nav kauns draugiem un kolēģiem izstāstīt, kur un kā kļūdījos, jo zinu, ka viņi sapratīs. Eksperimentējam mēs visi un ari kļūdāmies mēs visi. Bet laba ziņa ir tā, ka sākam nebaidīties no kļūdām un sākam atzīt, ka kļūdas nav nosodāmas un kļūdas ir panākumu sastāvdaļa.kad par tiem var runāt, par mērķi neizvirzot atlasīt.

09.04.2020.

28. diena.
Par mācīšanos
Viena no #paliecmājās priekšrocībām ir iespēja mācīties. Šobrīd ir ļoti plašs vebināru klāsts par ļoti dažādām aktuālām tēmām. Mani visvairāk interesē augstākās izglītības tēmas, dažadu jaunu IT rīku apgūšana. Mēneša laikā esmu apmeklējusi vairākus vebinārus un tie ir kļuvuši par mana darba sastāvdaļu. Tie sniedz iespēju uzzināt, kā ar izaicinājumiem tiek galā citi, tie iedvesmo, sniedz padomus.
Šodien piedalījos otrajā BMDA Webinar Series bezmaksas vebinarā par Ukrainas augstskolas Business School MIM-Kyiv pieredzi, pārejot uz attālinātām studijām. Bija interesanti un iedvesmojoši. Vienkārši padomi, bet ļoti noderīgi. Paldies!
Nākamtrešdien jāturpina mācīties. Tēma - līderība.
Izrādās- mēs varam dot viens otram tik daudz. Tikai jādod un jāņem.

xw9wVAb.jpg

11.04.2020.

30. diena.
Par ziedēšanu.
Parasti istabas augiem ar mani neveicas. Priecājos par uzdāvināto ziedošo skaistumu, bet pēc dažām dienām bēdājos par birstošiem ziediem, vai noliektajām ziedu galvām. Augiem nepaveicas ar mani, jo aizmirstu par viņiem parūpēties - aizraujos ar citiem darbiem.
Šoreiz daru, lai ir citādi. Nedēļu atpakaļ savā dzimšanas dienā sev nopirku un uzdāvināju acāliju, visu vienos pumpuros un tikai ar dažiem ziediem. Līdz ar laba vēlējumiem saņēmu ari padomu no Ziedu salons "Vinda" īpašnieces. Lai acālija ilgi ziedētu, parūpējieties, lai zem podiņa vienmer būtu ūdens. Vienkārši, vai ne?
Šoreiz man ir laiks parūpēties un mana acālija bagātīgi zied.
Lai ziedētu vajadzīgas rūpes, uzmanība un mīlestība. Tāpat ir ar cilvēkiem.

cdwapzH.jpg

12.04.2020.

31.diena
Lieldienas.
Šoreiz citādas, katram savās mājās. Nedaudz skumjas, jo varam ar saviem miļajiem sasveicināties un sasmaidīties tikai caur ekrāniem. Krāsotās oliņas, pashu un pīrāgus mēs ēdīsim paši, jo nav iespējams dalīties.

Un tomēr šie svētki ir svētīgi, jo šajās Lieldienās ieraugam, ka īstās vērtibas ir vienkāršiba, cerība un mīlestība.

Cerības un mīlestības pilnas Lieldienas!

FFQm1Wq.jpg

13.04.2020.

32. diena.

Par spēli pašam ar sevi jeb gamification.
Pirms svētkiem no kolēģes saņēmu labu novēlējumu: "Veselīgas Lieldienas! Stipriniet savu veselību, sportojot. Esmu atsākusi braukt ar velotrenažieri un jau esmu nobraukusi attālumu līdz Viļņai".
Padomāju par novēlējumu un ieteikumu un man iepatikās spēle. Ieskatījos savā Endomondo atskaitē un ieraudzīju, ka esmu kopš 13.marta nogājusi 93 km. Nu tik, cik no Lielvārdes līdz Līvāniem. Nav slikti. Palikt mājas, vakaros doties staigāt, parūpēties par sevi un uzspēlēt spēli.
Vai Tavā dzīvē arī ir spēles elementi? Ko Tu krāj - km, minūtes, naudu, punktus, atmiņas? Kādu prieku tas Tev sniedz?

14.04.2020.

33.diena
Par mūsu kopīgā darba rezultātu.
Šodien ir patiesi priecīga diena - mūsu bērns ir dzimis. Bērns - profesionāla bakalaura programma *Biznesa procesu vadība" ir licencēta!
Programma, kas tapusi gada laikā, kuras izstrādē piedalījušies vairāk neka 50 Banku augstskolas docētaji un vieslektori, vairāk nekā 25 darba devēji, studenti, absolvent un Banku augstskolas darbinieki. Un mūs visus kopā pulcināja un iedvesmoja radīt jaunu saturu programmas direktore Lilita Sparane.
Prieks un lepnums par mūsu spēju radīt programmu, kas vērsta uz nākotnes kompetenču attīstīšanu!
Paldies, visiem, kuri bija kopā ar mums radīšanas procesā!
Tagad sāksies jaunais posms - īstenošana!
P.S. Piedalies online atvērto durvju dienā 15.04.2020 plkst.16.00 un uzzini par programmu vairāk.

15.04.2020.

34.diena
Šodien novērtēju, cik labi, ka mums ir IT risinājumi, kas atvieglo mūsu attālināto darbu.
Attālinātais darbs mēneša garumā ir parādījis, cik daudz IT ieviešanā Latvijā bija paveikts pirms šīs krīzes.
Bez problēmām elektroniski parakstam dokumentus ar https://www.eparaksts.lv/lv/, iegūstam dažādus pārskatus portālā Latvija.lv., šajā portālām iesniedzam un saņemam dažādus dokumentus. Man patīk, ka varu visus šos darbus veikt, neizejot no mājām.
Iepriekšējie 10 -15 gadi mūs sagatavoja darbam šajā neparastajā situācijā.
Kādi IT risinājumi Tev palīdz veikt darbu attālināti?

16.04.2020.

35.diena
Daudz kas būs mainījies, pēc #paliecmājās laika.
Būs mainījušies patērētāju paradumi, būs mainījušās organizācijas savā darbībā un būs mainījusies arī izglītība. COVID 19 stipri paātrinājis digitālo transformāciju.
Vakar Accenture Latvia organizētajā vebinārā par tehnoloģiju attīstības tendencem uzmanību piesaistīja slaids par to, kā izglītība mainās tehnoloģiju ietekmē. Laba viela pārdomām, kur esam un kur dodamies.
Un vēl - mūsu bērni kļuvuši par screenegeriem - pusaudžiem, kuri ĻOTI daudz pavada laiku pie datora vai telefona ekrāna.
Un ne tikai viņi, arī mēs. Mans nosaukums SCREENPERSONAS. Ari tas maina un mainīs izglītību.
Paldies Accenture Latvia par skolotājiem un augstskolu pasniedzējiem organizēto pasākumu, paldies, ka izglītojat, rosiniet domāt un darīt!

if7hS3C.jpg

17.04.2020.

Par to, ko gribētos paņemt no #paliecmājās laika.
Ļoti gribētos pēc šī laika saglabāt spēju koncentrēti un īsi noformulēt problēmas un ātri meklēt radošus un efektīvus risinājumus. Risinājumus, kas ir draudzīgi lietotājiem.
Šobrīd šīs spējas novērojamas gan valsts, gan pašvaldību, gan privātās organizācijās.

18.04.2020.

37.diena
Par jūru un upi.
Esmu izteikts jūras cilvēks. Esmu dzimusi Jūrmalā un jūra ir mans spēka avots. Jūra nomierina un reizē uzlādē. Man patīk garas pastaigas gar jūru, kad ir dzirdami tikai viļņi un ūdens mala nav redzama. Esi tikai tu un jūra.
#paliecmājās laikā reti sanāk aizbraukt pie jūras. Tāpēc katru vakaru satiekos ar upi, ar Daugavu. Upe ir citāda - mierīga, klusa un ar redzamām robežām. Tomēr, jo vairāk satiecies ar upi, jo vairāk iepazīsti to un iemīli to. Upē ir savs skaistums - rimtums.
Šajā stresainajā laikā ļoti palīdz gan jūra, gan upe.

jHFF0Ug.jpg

19.04.2020.

38. diena
Ir vajadzīgas dienas bez steigas, bez informācijas uzņemšanas, bez darbiem.
Dienas, kad būt pašai ar sevi.

xjDUWHk.jpg

20.04.2020.

39.diena
Šodien par līderību.
Pirms dažām dienām noslēdzās kurss "Leadership and HRM" pie Banku augstskola bakalaura studiju programmas "Starptautiskās finanses" 3.kursa studentiem. Kursa ievaros daudz runājām par to, kā līderi vada pārmaiņas, kas izraisa pārmaiņas un kā jaunam cilvēkam kļūt par līderi. Un mani daudz kas iepriecināja studentu viedokļos.
✔Esmu pievienojusi vārdu mākoni, kas atspoguļo studentu viedokli par līderību un es priecājos, ka viens no centrāliem vārdiem ir atbildība un vēl viens - komunikācija. Pamatojumu sniedza paši studenti, vērtējot līderu lēmumu pieņemšanas spēju, ietekmi un komunikāciju. Šis laiks pierāda, cik ātri un atbildīgi jārīkojas līderiem un kā jāskaidro lēmumi un rīcība.
✔Jautājumā par to, kā jaunam cilvēkam kļūt par līderi, daudzi atbildēja - darīt, kļūdīties un atkal darīt. Pievienotajā attēlā redzamas dažas atbildes, bet gandrīz visas ir par darīšanu.
Prieks, ka viņi jau šobrīd dara - strādā, studē un piedalās sociālos projektos savās darba vietās, paši piedāvā konsultācijas skolēniem, kuri šobrīd attālināti mācās mājās, organizē spēļu vakarus saviem draugiem, lai uzturētu sadarbības garu un uzmundrinātu viens otru. Top vēl citi projekti, par kuriem mēs noteikti nākotnē dzirdēsim.
Man bija prieks strādāt ar gudriem, jauniem cilvēkiem, kuri noteikti nākotnē vadīs komandas, projektus un procesus.

k9IymdR.jpg

21.04.2020.

40.diena
Šoreiz par vienkāršiem ēdieniem.
Dzīvojot #paliecmājās režīmā, esmu pamanījusi, ka mani iepriecina vienkārši ēdieni, kas atgādina kaut ko mīļu no bērnības.
Varbūt tā ir nostaļģija par bezrūpību, varbūt tās ir atmiņas par laiku, kurā apcepta baltmaizīte ar cukuru - gardums, bet piena griķu zupa skolā - ēdiens, kas noteikti bija jāēd, bez vārda runas. Un ievārijuma gatavošana bija obligātais rudens darbs visās mājās. Atgriezties tajā laikā noteikti negribu, bet atcerēties gan.
Izrādās, cik vienkāršas lietas mūs var iepriecināt.
Vai arī jums kārojas kaut kas no bērnības ēdieniem?

Uc50S6X.jpg

22.04.2020.

41.diena
Par sevis disciplinēšanu.
Šorīt pamodos ar galvasspēm. Godam vakarā noieti 5,7 km, nogulētas 8h un par spīti rīts sācies šādi.
Droši vien 5 Zoom sapulces dienā ir par daudz - par daudz koncentrēšanās, par daudz enerģijas atdeves.
Nekas neatliek, kā mācīties sevi disciplinēt -
✔ieplānot mazāk, bet labāk sagatavoties;
✔Izvērtēt, kur piedalīties, kur nē;
✔nepagarināt savu darba laiku;
✔samazināt ekrānlaiku (dators,TV, mobilais telefons).
Tā kā jāpiedalās #paliecmājās maratonā, nevaram atļauties izdeg pirmajā mēnesī. Arī strādājot mājās nepieciešama mērenība.
Raksts par Zoomefektu.

23.04.2020.

42.diena
Hakatonu maratons ir sācies. Studenti strādā komandās hakatona laikā. Pasniedzēji pirms tam strādā komandā un domā par saturu, par pasākuma organizāciju un hakatona laikā rūpējas, lai studenti iegūtu vērtīgu pieredzi. Visiem tas ir mācīšanās process.
Šodien sākam ar #Hackoffice, maijā #Hackthewaste. Abos hakatonos ar Lilita Sparane esam organizatoru komandā. Mums abām patīk izaicināt studentus un sevi. Jo studenti ir varoši un zinoši un šādi pasākumi sniedz jaunu pieredzi.
Šis ir virtuālo hakatonu laiks visā pasaulē!
Sveiciens Uzhako augstāko - tiešsaistē un citiem virtuāliem pasākumiem!

24.04.2020.

43. diena
Tuvojas BASP vēlēšanas, tāpēc nolēmu uzrakstīt par BASP.
Banku augstskola studentu pašpārvaldes studenti jeb BASP ar savu aktīvo darbību, atbildibu un izdomu iedvesmo vienmēr.
Kopš 2005.gada man ir bijusi iespēja iepazīt dažādus BASP sastāvus un visus vieno kopīgas īpašības - spēja pārstāvēt studentus BA lēmējinstitūcijās, radīt jaunas tradīcijas un spēcigi attīstīt lielos un vērtigos Banku augstskolas pasākumus. BASP ir spēks. Priecājos par visiem, kuri grib kļūt par daļu no BASP.
BASP laikā studenti attista savas spējas, nobriest kā personības un iegūst pārliecību. Par to liecina iepriekšējo gadu BASP dalībnieku karjeras izaugsme.

RsQRAT0.jpg

25.04.2020.

44.diena
Par cilvēkiem.
Vakar noklausījos sarunu ar psihiatru Māri Taubi un sadzirdēju atbildes uz daudziem jautājumiem, kas mani nodarbināja jau labu laiku.
Viens no jautājumiem - kāpēc tieši šobrīd diezgan daudz cilvēki dalās ar negatīvām ziņām sociālajos tīklos?
Otrs - Kāpēc tic un dalās ar sazvērestības teorijām?
Pamatā tam varētu būt dusmas, bailes, izmisums un skaidrības trūkums. Darba zaudējums, tuvinieku zaudējums, bailes saslimt pašam vai tuviniekiem, nedrošība par nākotni. palielina izmisumu.
Kā vēl nekad, ir izteikta vajadzība pēc skaidrības. Bet šoreiz to grūti nodrošināt.
Ārsta ieteikumi -jāizveido savs dzīves ritms šajos apstākļos, jāatrod veids, ka saglabāt cerību un optimismu. Un vēl jāizvēlas, ko klausīties un ko lasīt. Nedzīt sevi vēl lielākā izmisumā.
Iesaku noklausīties sarunu, droši vien atradīsiet atbildes uz saviem jautājumiem. Man šī saruna palīdzēja saprast. Paldies LTV1 par sarunu!

26.04.2020.

45. diena.
Par bērniem.
Tad, kad viņi ir mazi, tu domā, kā viņus iepriecināt, it sevišķi svētkos - dzimšanas dienās un Ziemassvētkos. Tad, kad gandrīz neko nevar nopirkt vai tad, kad visu var nopirkt, būtu tikai nauda.
Tad, kad viņi ir pieauguši, viņi iepriecina tevi ar labiem vārdiem un maziem pārsteigumiem.
Nevajag daudz - 10 min sarunu 2m attālumā un pārsteigumu uz mašīnas jumta. Tāda šobrīd realitāte. Nav apskāvienu, nav buču.
Labi, ka mēs esam viens otram.

RJYBNQB.jpg

27.04.2020.

46. diena
Par sejas maskām.
Agrāk ceļojot pa Āzijas valstīm - Malaiziju un Taizemi un ieraugot cilvēkus ar sejas maskām, bieži iedomājos, cik labi, ka dzīvoju Latvijā, kur ir tīrs gaiss un neliels cilvēku blīvums un sejas maskas nav jānēsā, jo neapdraudam viens otru. Nevarēju iedomāties, ka pienāks brīdis, kad tas būs jādara, lai pasargātos no vīrusa izplatīšanās.
Nu nekas, iemācīsimies ari mēs nēsāt sejas maskas, lai satiktos, kopā strādātu un atgrieztos modificētā kopābūšanas dzīvē.
Pārliecinājāmies, ka daudzas lietas ir iespējams paveikt attālināti un pārliecinājāmies, ka tomēr daudzas lietas nevar veikt attālināti.

yhXdoz1.jpg

28.04.2020.

Jau 47. diena.
Šis gads ir neparasts arī ar to, ka ir iespēja ikdienā redzēt izmaiņas dārzā. Tā nav bijis daudzus gadus. Dārzs sāk ziedēt. Vienmēr bijuši darbi, darbi un dārzs neredzēts.

Wn6gtoU.jpg

29.04.2020.

48. diena
Par pētījumiem.
Šobrīd daudzi pētnieki pēta, kā notiekošais Covid-19 laikā ietekmē cilvēkus, uzņēmumus un valstis visdažādākās jomās.
Šis laiks pateicīgs, lai pētītu, kā cilvēki mācās strādāt attālināti. Bakalaura un maģistra darbu rakstītājiem jāķer mirklis.
Vispār jau sociālās zinātnēs īsā laikā diezgan grūti izpētīt parādības, kur mainās uzvedība kaut kā ietekmē.
Piemēram, paskatījos Peoplebox jautājumus un sapratu, ka šodien manas atbildes būtu atšķirīgas no atbildēm pirms mēneša.

30.04.2020.

49.diena
Atbalsti savējos, pērc vietējo produkciju - iet plašumā.
Starptautiskais tirgus pētījumu uzņēmums Euromonitor International noteicis to kā nozīmīgu patērētāju uzvedības tendenci 2020. gadā. Un vīrusa Covid 19 izraisītās krīzes ietekmē tendence ir pastiprinājusies.
Prieks, ka ne tikai Latvijas patērētāji atbalsta vietējos, bet ari valsts un pašvaldības institūcijas veicina vietējo patēriņu, sniedzot informāciju. Daudzas Latvijas pašvaldibas ir apkopojušas informāciju par vietējiem ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Ari LIAA izveidojis katalogu ar vietējo uzņēmumu produkciju. http://www.liaa.gov.lv/lv/iepazisti-latvijas-produ...
Kādus jūs esat jaunus Latvijā ražotus produktus pamanījuši un iegādājušies?

01.05.2020.

50.diena
Šodien par sarunāšanos.
Šodien kopā ar meitu pastaigājoties gar jūru, sarunās pavadījām vairāk nekā 3 stundas. Un sapratām, ka iepriekš nenovērtējām, cik tas ir labi - apmainīties ar domām, izstāstīt stāstus un pajautāt viedokli. Vienmēr bija jāsteidz darīt darbi un īsti nebija laiks vienkārši parunāt par dzīvi. Tagad izmantojam laiku atpūtai un vērtīgām sarunām. Tās bagātina un ļauj ieraudzīt daudzas jomas no cita skatu punkta. Un vēl, sarunas palīdz ieraudzīt dzīves gaišās puses, cerēt un ticēt.

eoTc5zI.jpg

02.05.2020.

Par to, kāpēc šeit rakstu dienasgrāmatu.
Man bija lieliskas latviešu valodas skolotājas - Rūta Kārkliņa un Rūta Rašmeijere, kuras manā skolas laikā padomju laikos atraisīja manu domāšanu. Bija daudz jaraksta sacerējumi par literāriem darbiem, bet sacerējumi, galvenokārt, bija par cilvēku attiecībām, raksturiem un uzvedību. Psiholoģijas stundas mums nebija, bet literatūras stundas bija ļoti domāt rosinošas. Sacerējumos parasti saņēmu augstāko vērtējumu par saturu un viduvēju atzīmi par gramatiku, jo vienmēr domas ir skrējušas pa priekšu un komati aizmirsušies. Mana Mamma bija manu sacerējumu kļūdu labotāja un reizē arī mans domubiedrs, jo runājām arī par saturu un pat strīdējāmies
Skolas laikā pat prātoju kļūt par skolotāju, bet sapratu, ka literatūras skolotāja nebūšu, jo sociālistisko rakstnieku darbu analīze mani nevilināja, jutu, ka būs jāmelo.
Par skolotāju kļuvu, pateicoties manai klases audzinātājai Biruta Šķēle, kura ieteica studēt matemātiku. Un tas man patika, jo matemātikā nebija politika.
Mana rakstīšana turpinājās studiju gados, kad rakstīju diplomdarbu, maģistra un vēlāk doktora darbu. Visi šie darbi bija zinātniskie darbi, nekas par cilvēku attiecībām.
Ari ikdienā daudz rakstu dažadus augstskolas darbā nepieciešamus ziņojumus un pārskatu, zinātniskos rakstus. Un atkal nekas par cilvēku attiecībām.
Sākoties ārkārtas stāvoklim, sāku rakstīt, kā mums veicas Banku augstskolā, sāku dalīties ar informāciju, kas varētu būt noderīga draugiem. Un tā pamazām sāka veidoties mana dienasgrāmata. Jau sākumā sapratu, ka rakstīšu par lietām, kas mani pašu iepriecina, kas varētu uzmundrināt citus.
Šī ir mana pirmā dienasgrāmata un ceru, ka drīz rakstīšu pēdējo ierakstu.
Esmu dzimusi Kazas gadā un Auna zīmē, un droši vien, tāpēc esmu neatlaidīga un turpinu rakstīt. Ar cerību palīdzēt uzturēt dzīvesprieku.

03.05.2020.

52.diena
Par atmodu.
Dažas dienas atpakaļ noskatījos filmu "Atmodas antoloģija". Filma par Latvijas Neatkarības atjaunošanu, par uzdrošināšanos, par pārliecību, par spēju organizēt cilvēkus, par spēju sadarboties un arī bailēm.
Filma ir uzveidota kā atmiņu stāstu un dokumentālo fragmentu kopums. Filma aizrāva ar cilvēciskumu. Latvijas neatkarības atjaunošanas vadītāji stāstīja par to, kā viņi iesaistījās, kā darbojās, kā pārliecība par brīvu Latviju nostiprinājās, kā tika veidota un organizēta Tautas fronte, tika izstrādātas stratēģijas un cik ļoti ari ārējie apstākļi palīdzēja.
Skatījos filmu un sajutu lielu pateicību visiem cilvēkiem, kuri veicināja Latvijas Neatkarības atjaunošanu. Gan tiem, kuri uzdrošinājās pirmie skaļi paust ideju par neatkarīgu Latviju, kuri organizēja tautu un visiem, kuri ticēja idejai, kuri nostājās Baltijas ceļā, kuri gāja uz barikādēm, kuri piedalījās Tautas manifestācijā.
Latvijas Neatkarības atjaunošanas laikā man bija 21 -23 gadi, gaidīju un rūpējos par saviem mazajiem dēliņiem, nevarēju piedalīties tautas kustībā, priecājos par Latviju, par cilvēkiem, bet ari baidījos barikāžu laikā un 1991.gada augustā, kad Rīgas ielās iebrauca tanki.
Esmu pateicīga par Latvijas neatkarību!
Noteikti iesaku noskatīties filmu.

04.05.2020.

53.diena
4. maijā svinam mūsu valsts - Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Šoreiz nav lielu svinību, jo esam ierobežotos apstākļos, tomēr Latvijas iedzīvotāju sirdīs un domās ir prieks un lepnums.
Šodien Latvija mirdz tautastērpu krāsās. Tik daudzi ir uzvilkuši tautastērpus, lai izrādītu cieņu un mīlestību Latvijai. Liela kopības sajūta kā dziesmu un deju svētkos. Esmu ļoti laimīga, redzot FB ierakstos tik daudz jaunu cilvēku - Banku augstskola studentus un absolventus, kuri šodien ir uzvilkuši tautas tērpus. Ļoti priecājos arī par visiem radiem un draugiem tautastērpos, jūs dodat spēku! #tautastērpugājiens
Šīs ziņas pielikumā ir fotogrāfija, ko nofotografēju vairākus gadus atpakaļ, svinot Latvijas neatkarības svētkus. Man tā asociējās ar šodienu – kaut ārā ir tumšs un nevar skaidri saskatīt, kas notiek, mēs esam kā karogi – stalti, pārliecinoši un visi kopā!
Kopā mēs pārvarēsim šis grūtās dienas!
Novēlu Jums veselību, izturību un optimismu! Un skaistas 4.maija svinības!

MsqM703.jpg


05.05.2020.

54.diena
Jāturpina dzīvot.
Citādie, bet ļoti emocionālie Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētki ir beigušies. Jāturpina dzīvot jaunās realitātes dzīve, pieņemot to un domājot par daudz dažādiem risinājumiem īstermiņā un ilgtermiņā.
Domāšanu padara grūtāku VUCA - nepatstāvība, neprognozējamība, kompleksitāte, nevienozīmīgums.
Tas ir izaicinājums.

06.05.2020.

55.diena
Par epastiem
Senā tēma - kā tikt galā ar daudzajiem epastiem ir īpaši aktuāla šobrīd, kad daudz laika pavadām pie datora. Kā izmantot epastiem veltīto laiku efektīvi un nezaudēt laiku un uzmanību nelietderīgā epastu lasīšanā? Tā gribas sevi pasargāt no bezjēdzīgas darbošanās.
✔Jau vairākus gadus cenšos īstenot pieeju - 1-2 minūtes veltīt, atbildot uz epastiem. Tas ietaupa laiku, bet jāspēj īsi noformulēt domu, lai nerodas pārpratumi. Ja vajadzīgs atbildei ilgāks laiks, zvanu vai izrunājam ar kolēģiem kādā tikšanās reizē.
✔svarīgi ir atrast arī līdzsvaru starp biežu un retu epastu lasīšanu, lai visa diena nepaietu, atbildot uz epastiem un lai nepalaistu garām svarīgu informāciju. Šajā aspektā turpinu pilnveidoties.
Šeit daži HRB ieteikumi:
✔izslēgt bŕdinājumus (notifications) par epasta piegādi;
✔ samazināt epastu pārbaudi līdz 7-8 reizēm, katras stundas laikā līdz 8 minūtes veltit epastu pārbaudei (mana pieredze - uz ātrajiem epastiem atbildu, bet dažus atzīmēju, kā svarīgus, kur jāpadomā un jāatbild vēlāk);
✔nekavēt laiku, epastus kārtojot pa mapēm.

07.05.2020.

56.diena
Euroweek2020
Ilgi gaidītais un plānotais starptautiskais studentu projektu pasākums Euroweek 2020 šodien sāksies. Starptautiskās komandas jau vairāk nekā trīs mēnešus attālinati strādāja - ir veikti pētījumi un sagatavoti zinātniskie raksti. Šodien fināls - pētījumu rezultātu prezentācijas.
Tie Banku augstskola studenti, kuri ir piedalījušies Euroweek, zina, cik tas ir lielisks un izaicinošs pasākums. Smags darbs un lieliska izklaide pēc darba.
Šogad ļoti pietrūks klātienes tikšanās ar kolēģiem, kuri kļuvuši kā radinieki, Global village ar katras valsts ēdieniem, grieķu sirtaki, jūra un dejas noslēguma pusdienās.
Bet būs sirsnīga saredzēšanās ekrānos atklāsanas pasākumā, interesantas projektu prezentācijas un žūrijas darbs jaunos apstākļos un būs uzvarētāji.
Šis gads īpašs arī ar to, ka divās komandās kā mentori strādājuši mūsu jaunie docētāji - Zane Raščevska un Eduards Aksjonenko, kuri iepriekš paši bija Euroweek dalībnieki.
Gaidu ar nepacietību šī vakara atklāšanu. Milzīgs paldies organizatoriem - International Hellenic University, personīgi Dimitrios Maditinos un visai Primenetworking komandai par organizēšanu šajos grūtajos apstākļos.
Novēlu lieliskus rezultātus visām komandām!

08.05.2020.

Vakardiena bija aizraujoša, bet arī ļoti nogurdinoša.
Vairākas sapulces, piedalīšanās starptautiskā pasākumā Euroweek2020. Kopumā 10 stundas pie datora, no kurām vismaz 8h Zoom konferencē. Šoreiz nevarēju teikt "Nē".
Pēc tik garas dienas prātā tikai viena doma - gulēt. Bet skaidrs, ka tas ir mānīgi. Būs īsais miegs, bet atpūta nebūs. Vajadzīgs svaigs gaiss. Pacīnījos domās ar sevi un tomēr izgāju nūjot.
Un tas patiesi bija labi. Spirgts vējš, zied un smaržo ievas, saule krāso debesis.
Un cilvēki sporto - skrien, vingro, nūjo, spēlē basketbolu. Nūjojot sajutos piederīga cilvēkiem, kuri kustās un jūtas priecīgi.
Paskatījos savā Endomondo, 189 km pieveikti kopš 13.marta. Nav slikti.

a84G9NC.jpg

09.05.2020.

Par studentu panākumiem
Jau 26 gadus katru pavasarī starptautiskajā studentu projektu pasākumā Euroweek tiekas studenti un pasniedzēji no vairāk neka 15 Eiropas valstīm, ASV, Kolumbijas. Parasti pasākumā piedalās vairāk nekā 150 dalībnieki. Dalībnieku vēlmi piedalīties šajā pasākumā nav atturējusi Islandes vulkāna aktivitāte 2010.gadā, Briseles notikumi 2016.gadā, COVID19 pandēmija 2020.gadā. Šī gada Euroweek organizēja Grieķijas augstskola International Helenic University. Dimitrios Maditinos ar komandu paveica patiešām izcilu darbu, lai pasākums Euroweek 2020 notiktu.
Šoreiz dalībnieki satikās tiešsaistes konferencē un prezentēja kopīgo pētījumu rezultātus. Liels prieks par 13 komandu prasmi strādāt virtuālās komandās, veikt pētījumus, sagatavot prezentācijas video. Kā atzina paši dalībnieki- ir iegūta unikāla pieredze un arī draugi.
Īpašs prieks un lepnums par komandām, kurās strādāja Banku augstskola studenti.
🏆 Komanda, kurā kopā strādāja ASV, Čehijas un Latvijas studenti - Juris Antoņevičs un Kintija Šulte ieguva 1.vietu 7 komandu konkurencē.
🏆 Komanda, kurā kopā ar Francijas studentiem strādāja Dana Lepste un Diana Kraule ieguva 2.vietu 6 komandu konkurencē..
🏆 Abas komandas konsultēja bijušie Euroweek dalībnieki, tagad jau Banku augstskolas docētāji Zane Raščevska un Eduards Aksjonenko. Prieks, ka Euroweek tradīcijas turpina jaunie un viņiem lieliski izdodas.
Apbrīna un prieks par Primenetworking ģimeni, kurā dažādu valstu pasniedzēji ar lielu aizrautību sadarbojas un atbalsta studentus, tos konsultē, iedvesmo un motivē. Tā ir īpaša sadarbības komūna.

QLy4gwd.jpg

10.05.2020.

Par Mammām
Mammas dzīvē nekad nav garlaicīgi - visu mūžu atklājumi, mācīšanās veidot attiecības, un rūpes, kas mijas ar prieku.
Atklājumi par bērna augšanu, veidošanos par personību, par bērna sasniegumiem.
Mācīšanās veidot attiecības ar bērnu, ar bērna draugiem, bērna dzīvesbiedriem un bērna bērniem.
Rūpes par bērnu mazotnē, skolas gados un arī vēlāk. Rūpes, lai bērns izaugtu vesels, iejūtīgs un zinātkārs. Jābūt gudrībai aprūpēt ne par daudz, ne par maz. Gudrībai ļaut kļūdīties. Gudrībai ļaut bērnam kļūt par personību ar savu pārliecību.
Bērns dzīvē sagādā daudz prieka - ar pirmajiem soļiem, vārdiem, maza bērna gudrībām, ar pirmo uzadīto zeķi, uzstāšanos koncertā, sasniegumiem jomā, kura Mammai nekad nav padevusies un daudziem pieauguša cilvēka sasniegumiem.
Liels prieks par visām Mammām, kuras spēj šo interesanto dzīvi dalīt ar Tēti. Dalīt gan prieku, gan rūpes.
Tādas ir manas pārdomas laikā, kad daudzi sūta Mammām virtuālus sveicienus, pastkartītes, ziedus ar piegādi un dāvanas ar Omnivu.
Mammas dzīve ir interesanta un vērtīga.
Sirsnīgs sveiciens visām Mammām!

AmVWMcd.jpg

11.05.2020.

60.diena
Lēnā atgriešanās normālajā dzīvē.
Šodien pēc divu mēnešu #paliecmājās pastrādāju darba vietā. Bija pretrunīgas sajūtas.
😊 Priecīgi, jo satiku savus jaukos kolēģus un parunājāmies dzīvajā.
🤗 Darbīgi, jo izdevās daudz ko paveikt.
😕 Bēdīgi, jo augstskolā valdīja klusums. Ļoti pietrūka studenti.
Lai arī labi tieku galā ar darbiem attālināti, tomēr pietrūkst būšana un darbošanās kopā dzīvajā.

12.05.2020.

Manas 7 studentes cītīgi kā bitītes raksta savus bakalaura darbus. 🐝
Nākamotrdien darbi jānodod, bet jau šobŕīd darbi gandrīz gatavi nodošanai. Pieņemu, ka rakstīšana ir palīdzējusi neļauties skumjām un izmisumam Vai arī bijusi liela pašmotivācija "Ir jādara, variantu nav!".
Šis pavasaris ir bijis īpaši grūts visiem bakalaura un maģistra darbu rakstītājiem sociālajās zinātnes. Jo pēkšņi ir mainījusies uzņēmējdarbības vide. Studenti saņēma diezgan daudz atteikumus aizpildīt aptaujas anketas vai atbildēt uz intervijas jautājumiem, jo daudzi pētāmie uzņēmumi atrodas dīkstāvē vai apturējuši savu darbību vai samazinājuši savu aktivitāti pieprasījuma krituma dēļ..
Priecājos par savām studentēm, kuras neskatoties uz grūtībām, domāja variantus A,B, C kā iegūt primāros datus un man rakstīja savas idejas un vēlāk vienu no tām realizēja. Mainījās pētījuma gaita, pētijuma jautājumi vai hipotēze, bet pētījums ir veikts un nodemonstrētas gan pētnieciskās prasmes, gan prasmes analizēt un izprast ārējo vidi, gan prasmes pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Manas meitenes ir kā kaķi - ātras, mērķtiecīgas un vienmēr krīt uz kājam. 🐱
Es kā darba vadītāja lepojos ar savam studentēm.

13.05.2020.

62.diena
🖥️ Rīts sākās ļoti labi -ar iespēju uzstāties starptautiskā pasākumā "Virtual Social Europe Days 2020" par aktuālākajām personāla vadīšanas tendencēm. Prieks, ka starptautiskie pasākumi online vidē izdodas, jo jau iepriekš bijusi ļoti laba, ilggadēja sadarbība. Paldies kolēģi par sadarbību un uzaicināšanu!
🌻 Pirmo reizi uzstāšanās starptautiskā online pasākumā COVID 19 laikā un pirmo reizi saņemts virtuālais ziedu pušķis pēc uzstāšanās.
Dear Patricia Arnold for invitation! I am happy that participants liked it! It was great to meet Theo Koning and Thecla Goossens!

H0DEaFw.jpg

14.04.2020.

63.diena
Paldies dažādām valsts insitūcijām par skaidrojumiem- vizualizācijām, kā ierobežot COVID19 izplatību dažādās vidēs! Iesaku ieskatīties Valsts Kancelejas, Izglitības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas u.c mājas lapās.
Šis ir ļoti radošs laiks visās organizācijās, kā nodrošināt turpmāko darbību, ievērojot ierobežojumus.

RacH8mf.jpg

15.05.2020.

Lieliska iespēja uzzināt par bakalaura studiju iespējām Banku augstskolā.
✔Biznesa procesu vadība
✔Finanses
✔Starptautiskās finanses
✔Risku vadība un apdrošināšana
Un 1.līmeņa programma "Grāmatvedība un finanses"
Studē pa dienu vai vakaros vai sestdienās vai tālmācībā.

16.05.2020.

65.diena
Sestdiena. Visu dienu līst spēcīgs lietus.
Pastaigu nomaina diendusa. Arī labi.Laiks atpūtai.
Vispār man patiktu, ja nedēļā būtu 4 darba dienas. Tik labi bija pirms un pēc Lieldienām. 😊

KV9FJrm.jpg

17.05.2020.

66.diena
Ar 15.maiju ir atvērtas Latvijas robežas ar Lietuvu un Latviju. Pazīstu draugus, kam robežu atvēršana pēc divu mēnešu prombūtnes atļāva atgriezties Latvijā un citiem atkal doties darba un privātās lietās uz Lietuvu un Igauniju Labi, ka atkal ir vismaz iespēja ceļot Baltijas valstu robežās..
Ir grūti dzīvot noslēgtībā, tas ir atgādinājums par laiku, kad robežas bija slēgtas brīvai ceļošanai.

OZF3ovd.jpg

18.05.2020.

67.diena
Zied ievas, ābeles, bumbieres. Koku lapas tik spilgti zaļas. Ik palaikam nolīst pavasara lietus.Smaržo gaiss. Tāpat kā citus gadus.
Tikai šogad citādāk. Pēc lielās #paliecmājās sēdēšanas prieks iet ārā un baudīt šo skaistumu un gūt spēku. Vienkāršs prieks.

qGMLmdQ.jpg

19.05.2020.

Šoreiz par kolēģiem tālumā.
Ir jau labi, ka ir Facebook, jo šaja laikā ir iespēja būt kopā attālināti. Var redzēt, kā mani kolēģi - augstskolu pasniedzēji dažādās valstīs nezaudē dzīves prieku - vada online nodarbības, uzstājas konferences, gatavo un publicē zinātniskos rakstus, regulāri skrien pa mežu vai gar jūru, gatavo dažādu valstu ēdienus un sveicina draugus no šim valstīm, piedalās virtuālos deju vakaros. Un priecājās par savu bērnu, draugu, studentu un kolēģu panākumiem.

ADglg8D.png

Domāju, ka katram ik pa laikam uznāk nogurums un apnikums, bet darbs ar jauniešiem neļauj ļauties izmisumam un ir skaidrs, ka ir jāiet, jādara un jābūt formā.
Mēs katrs esam savā valstī, atšķirīgās vidēs un apstākļos, bet mums ir kaut kas kopīgs - darbs, ko mīlam.

xfxcZLt.jpg

20.05.2020.

Sirsnīgs sveiciens visiem personāla vadītajiem un speciālistiem svētkos!
Personāla vadītāja darbs mani vienmēr ir interesējis. Tas ir ļoti radošs un ļoti atbildīgs darbs. Darbs, kurā nepieciešamas gan organizatoriskas, gan analītiskas, gan pārliecināšanas prasmes. Ir jāspēj redzēt plaši un tālu. Jāspēj būt drosmīgam un jāspēj sajust cilvēkus un situācijas. Jābūt zinošam un zinātkāram, elastīgam domāšanā un darbos. Uzticamam. Tāds ir mans personāla vadītāja raksturojums.
Personāla vadībā esmu strādājusi 7 gadus un 15 gadus esmu pasniegusi studiju kursu "Cilvēkresursu vadišana" Banku augstskola, kā ari veikusi pētījumus par personāla vadīšanas praksi Latvijā.
Kopš marta sākuma bieži iedomājos par jums - personāla vadītāji. Ārkārtas situācijas apstākļi ir bijuši īpaši izaicinoši jums, gan rūpējoties par darbinieku drošību, gan nodrošinot attālināto darbu un attālināto līderību, gan veicot darbinieku atlaišanu, gan ļoti īsā laika pieņemot darbā lielu darbinieku skaitu. Vairākiem no jums ir nācies redzēt, kā sabrūk uzņēmums un pazūd darba kolektīvs.
Daudzu personālu vadītaju uzdevums šajā laikā ir bijis uzturēt darba kolektīva kopības sajūtu.
Personāla vadīšanas tendenču pētnieks Toms Haaks šo laiku ir raksturojis šādi. Digitalizācija COVID 19 apstākļos ir paātrinātājs personāla vadīšanas transformācijai.
Strauji attīstās attālinātā mācīšanā, būtiski pieaug HR analītikas loma, palielinās interese par produktivitāti, attīstās virtuālo komandu darbs, tiek ieviesti dažādi tehnoloģiski risinājumi personāla vadīšanas procesu administrēšanā. Viena no šo laiku HR tendencēm "Be kind - esi laipns" man liekas īpaši vajadzīga gan katram darbiniekam, gan darba kolektīvam kopumā.
Personāla vadītāja darbs mainās, bet joprojām tas ir interesants un ļoti atbildīgs darbs.

l39ATPi.png

21.05.2020.

Šodien īss, bet sirsnīgs ieraksts.
Paldies!
Jaukajai Valsts ieņēmumu dienesta darbiniecei, kura man piezvanija, lai pateiktu, ka vienu čeku esmu nepareizi iesniegusi pie iedzīvotāja ienākuma deklarācijas. Man tika dota iespēja nosūtīt elektroniski pareizo čeku.
Sīkums, bet patīkami! Paldies par rūpēm!
👏👏(clapping-hands

22.05.2020.

Viena no pandēmijas laika iezīmēm - ir pieejami daudz vērtīgi online pasākumi - vebināri, diskusijas, konferences. Ļoti bieži pasākumi pārklājas un tad jāizvēlas, kur piedalīties.
Mani šī laika iecienītākie pasākumi ir tie, kuros savā pieredzē un idejās dalās ārvalstu augstskolu vadītāji. Tas dod iespēju saprast, kas notiek ārvalstu augstskolās, par ko tās uztraucas un kādus scenārijus gatavo nākotnes darbībai. Tas dod vielu pārdomām, rosina meklēt pašiem savus risinājumus.
Pirms dažām dienām piedalījos BMDA pre-conference un viena no spilgtākajām uzrunām bija Dipak C. Jain (European President, CEIBS, China), kurš stāstīja par savu krīžu pieredzi. Katru reizi uzsākot jaunu atbildīgu administratīvu amatu augstskolā, viņam nācās saskarties ar ārkārtēju situāciju ( terorisms, slimības, cunami). Visas šīs situācijas ir likušas viņam domāt neordināri, domāt no studenta viedokļa un atbilstoši rīkoties.
Krīzes būs vienmēr - lielas vai mazas, bet tās jāpieņem un jārīkojas.

xYHkDj8.jpg

23.05.2020.

Ilgo netikšanās laiku ar bērniem var kompensēt ar rabarberu debesmannā.

F8VPUn8.jpg

24.05.2020.

Par to, kas palīdz.
Jūras viļņu skaņas ļoti labi nomierina un attīra pārslogotu prātu. Pārbaudīts praksē.

25.05.2020.

Šis laiks ir radošu risinājumu laiks.
Online konferences, online izlaidumi un var būt arī online sporta spēles.
Priecājos par Banku augstskola studentu radošumu!
Izlasīju noteikumus, var pacelt izaicinājumu, jāpiedalās! Uzvarētāji būs visi.

26.05.2020.

Šis rīts sākās ar Latvijas universitātes studentu aptaujas anketu par COVID19 ietekmi uz sabiedrību. Viens no jautājumiem, uz kuru joprojām domāju atbildi un jautāju ari saviem kolēģiem, ir: "Kā globālā pandēmija varētu ietekmēt turpmāko ikdienu nākotnē? Kādas sekas Covid-19 krīze varētu radīt?""
Manas atbildes:
✔Krīzes ietekmē cilvēki mazāk veidos jaunas sadarbības, mazāk uzticēsies.
✔ Daudzi projekti tiks planoti un īstenoti virtuālā vidē, jo daudzas komandas būs labi sastrādājušās virtuālā vidē;
✔Daudzas tikšanās būs hibrīdtikšanās - daļa no dalibniekiem būs klātienē, daļa - attālināti.
Kādas būtu Tavas atbildes uz jautājumiem?

27.05.2020.

Šodien FKTK aicināti tikāmies online sanāksmē par finanšu pratības stratēģijas 2014.-2020.g. īstenošanu. Piedalījās finanšu institūciju, asociāciju, valsts institūciju un augstskolu pārstāvji.
Sešos gados paveikts daudz - dažādas institūcijas izglītojušas sabiedrību, sākot no bērndārznieka līdz pensionāram, dažādos veidos. 2019.gada aptauja parādīja, ka Latvijas iedzīvotājiem ir labas zināšanas finanšu pratībā, tomēr pietrūkst prasmes gudri rīkoties ar naudu, it sevišķi atlikt nebaltai dienai. Diemžēl nav izveidojusies uzkrājumu kultūra.
Šodien runājām par jaunā perioda stratēģijas izveidi un ko gribētos sasniegt. Izaicinoši domāt par 6 gados sasniedzamiem mērķiem grūti paredzamā laikā.

28.05.2020.

Šis laiks vēl vairāk satuvinājis ar kaimiņiem.
Vakar zvana kaimiņiene: "Līgiņ! Redzu, ka Tavā dārzā nav ceriņu. Ja gribi, salauzīšu un pārmetīšu pār žogu. Vakarā ceriņi tik saldi smaržos."
Saku "jā" un steidzos uz virtuvi, lai paskatītos, kā iepriecināt kaimiņieni. Uz galda stāv greipfrūts un pēc brīža tas jau atrodas maisiņā uz žoga.

W0aez7B.jpg

29.05.2020.

Darba diena un nedēļa beigusies, uh, cik labi!
Šodiena bija īpaši intensīva online režīmā - 2h sanāksmē, 3h uzņēmēju forumā un 1h vebinārā par inovatīvo pedagoģiju. Pilna galva ar informāciju un atziņām. Nākamdēļ uzrakstīšu. Brivdienās jāraksta par atpūtu.
Tagad laiks diendusai, lai vakarā būtu spēks piedalīties BA online sporta festivālā.

XAt1Njx.jpg

30.05.2020.

Sportojam un atbalstam Banku augstskola studentu iniciatīvu atbilstoši #paliecmājās apstākļiem.
Mans BA, nūjojot Lielvārdes ielās.

Vnn65nL.jpg

31.05.2020.

Mūsu bagātība
Nedēļas nogalēs cilvēki dodas pie dabas, domāju, ka #paliecmājās laikā pat vairāk nekā agrāk. Ik sestdienu dodos pie jūras un satieku ģimenes ar 2-3 bērniem, pārus, draugu bariņus, gados jaunus, vidējus un vecākus cilvēkus.
Prieks, ka dažāda vecuma cilvēki novērtē mūsu bagātību - Latvijas dabu.

t8pOs3D.jpg

01.06.2020.

✉️ Piektdien sūtīju savai kolēģei saites uz interesantiem video par inovatīvo pedagoģiju. Viņa pateicās un piebilda - būtu tik laiks visu noklausīties un noskatīties.
🎧 Piekrītu. Šobrīd ir pieejams liels daudzums vērtīga satura. Tik jāatrod laiks.
😊 Kārtējo video saglabāju citām dienām. Laikam pietrūkst ceļš uz darbu un atpakaļ. 😊

02.06.2020.

Paldies!
Uzskatu, ka par labo vienmēr jāsaka paldies.
👏Šoreiz paldies Cexit par forumu!
Iedvesmoja, rosināja domāt un rosināja darīt! Ļoti veiksmigi izveidots saturs un formāts - dažādas spilgtas personības un dažādi skatu punkti.
👏 Īpaši uzrunāja Raivo Rosts no Tele 2 ar diviem padomiem šajā pārmaiņu laikā, kad ātrumam ir liela nozīme:
✔implement and then fix it (ievies un tad pilnveido)
✔zoom in, zoom out (iedziļinies detaļās, bet redzi arī lielo bildi)

03.06.2020.

Par studiju noslēgumu
Šonedēļ strādāju Valsts pārbaudījumu komisijā - klausos un vērtēju Banku augstskola studentu bakalaura un maģistra darbus. Strādājam attālināti, bet bagātināšanās ar jaunām zināšanām tāpat notiek. Arī prieks un lepnums par studentu paveikto arī ir īsts.
🏆 Sevišķi priecē studentu paveiktais, kuri izvēlējās pētīt mazpētītas tēmas, kas saistītas ar tehnoloģiju lietojumu biznesa procesos, jaunu produktu attīstīšanu, biznesa modeļu maiņu, dizaina pievienoto vērtibu.
🏆 Lepnums par tiem, kuri bija uzlikuši augstu latiņu kvalitātes ziņā un spējuši pārsteigt arī komisiju.
👏 Prieks ir par visiem, kuri nepadevās martā, aprīlī un maijā un šajās dienās aizstāv savu paveikto.
👏 Esmu pateicīga visiem kolēģiem, kuri iedvesmoja, atbalstīja un palīdzēja studentiem! Jūs esat studentu sabiedrotais un atbalsts!.
Prieks ir pa īstam.

04.06.2020.

Katram ir sava kultūrdeva un manējā #paliecmājās laikā ir raidījums "Kultūrdeva". Patīk raidījuma formāts, uzaicinātie dažādu kultūras jomu viesi un galvenais - vadītājas Henrietas Verhoustinskas prasme aicināt viesus runāt par visdažādākajām tēmam, arī neērtām.
Patīk tas, ka vadītāja nedominē, neuzspiež savu viedokli un spēj organizēt sarunu, kurā viesi ar atšķirīgiem viedokļiem spēj savu pārliecību paust. Nav cīņas.
Šajā laikā man tas liekas īpaši svarīgi. Prasme paust savu viedokli, ieklausīties otrā un neaizvainot otru.

05.06.2020.

Ārkārtējās situācijas liecība.
Pirkums nedēļai, lai palutinātu un stiprinātu sevi #paliecmājās laikā mūsmājās.
Mainās ēšanas, iepirkšanās paradumi un gardumi.

3XiOEAS.jpg

06.06.2020.

Ļoti vajadzīgs atpūtas laiks smadzenēm.
#paliecmājās laikā es sevi esmu pieradinājusi pie sestdienām bez datora.Nav epasti, nav tabulas un teksti, nav plānošana, nav nemitīga prioritāšu noteikšana, nav steiga..
Bet sestdienās ir jūra vai mājas darbi - zupas, uzpūteņi, grīdas, veļa u.c. labas lietas un bez steigas. 😊

07.06.2020.

Ir grūti nesatikties. Un cilvēki tiekas ģimenēs, ar radiem un draugiem. Nekas nav beidzies, bet cilvēkam cilvēku jāsatiek, lai dalītos un iegūtu sirsnību.

08.06.2020.

Vēl viena diena un tiksimies jau lielākā skaitā. Būs jāprot sēdet atstatus un pēc ilgākas nesatikšanās neapskauties. Būs jāprot nedomāt par saslimšanu, bet rūpēties par drošu vidi.
Arī manā telefonā ir lietotne Apturi Covid, parūpējoties par sabiedrību un sevi.

09.06.2020.

Pēdējais #pandēmijasdienasgrāmata ieraksts, jo rīt Latvijā sāksies dzīve pēc ārkārtējās situācijas.
Galvenā šo 3 mēnešu atziņa - mēs neiznīksim, jo lielākajai sabiedrības daļai ir rūdījums, iegūts citos grūtos laikos, ir gatavība otru atbalstīt, ir darbaspējas jebkuros apstākļos un piemīt radošums mainīt paradumus un darīt lietas citādi.
Šo pārbaudījumu izturējām, izturēsim ari citus!
Lai jums veselība un optimisms!
Un turpiniet būt radoši un viens otru atbalstoši!

u2O20ma.jpg

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-7979.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Spānija
(Spain)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
2Itālija
(Italy)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
3Vācija
(Germany)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
4Šveice
(Switzerland)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
5Beļģija
(Belgium)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
6Lietuva
(Lithuania)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
7Igaunija
(Estonia)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
8Indonēzija
(Indonesia)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
9Jaunzēlande
(New Zealand)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
10Grieķija
(Greece)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
11Lielbritānija
(United Kingdom)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
12Taizeme
(Thailand)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
13Malaizija
(Malaysia)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
14Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
15Nīderlande
(Netherlands)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
16Francija
(France)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
17Čehija
(Czechia, Slovakia)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
18Rumānija
(Romania)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
19Ungārija
(Hungary)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
20Kipra
(Cyprus)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
21Portugāle
(Portugal)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
22Islande
(Iceland)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
23Somija
(Finland)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
24Zviedrija
(Sweden)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
25Norvēģija
(Norway)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
26Indija
(India)
24.03.2020Mentioned in the textRegion, area
27Ukraina
(Ukraine)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
28Krievija
(Russia)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
29Austrija
(Austria)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
30Latvija
(Latvia)
24.03.2020Mentioned in the textCountry
31Latvija
(Latvia)
25.03.2020Mentioned in the textCountry
32Ukraina
(Ukraine)
09.04.2020Mentioned in the textCountry
33Ausekļa iela 14, Lielvārde
(Ausekļa iela 14, Lielvārde, Ogres novads, LV-5070)
11.04.2020Mentioned in the textBuilding, house
34Viļņa
(Vilnius, Vilnius County, Lithuania)
13.04.2020Mentioned in the textCity
35Lielvārde
(Lielvārde, Ogres novads)
13.04.2020Mentioned in the textCity
36Līvāni
(Līvāni, Līvānu novads)
13.04.2020Mentioned in the textCity
37Jūrmala
(Jūrmala)
18.04.2020Mentioned in the textCity
38Daugava
(-)
18.04.2020Mentioned in the textRiver
39Malaizija
(Malaysia)
27.04.2020Mentioned in the textCountry
40Taizeme
(Thailand)
27.04.2020Mentioned in the textCountry
41Latvija
(Latvia)
01.04.2020Mentioned in the textCountry
42Latvija
(Latvia)
30.04.2020Mentioned in the textCountry
43Latvija
(Latvia)
30.04.2020Mentioned in the textCountry
44Latvija
(Latvia)
30.04.2020Mentioned in the textCountry
45Latvija
(Latvia)
03.04.2020Mentioned in the textCountry
46Latvija
(Latvia)
03.05.2020Mentioned in the textCountry
47Latvija
(Latvia)
03.05.2020Mentioned in the textCountry
48Latvija
(Latvia)
03.05.2020Mentioned in the textCountry
49Latvija
(Latvia)
03.05.2020Mentioned in the textCountry
50Latvija
(Latvia)
03.05.2020Mentioned in the textCountry
51Rīga
(Rīga)
03.04.2020Mentioned in the textCity
52Latvija
(Latvia)
03.05.2020Mentioned in the textCountry
53Latvija
(Latvia)
04.05.2020Mentioned in the textCountry
54Latvija
(Latvia)
04.05.2020Mentioned in the textCountry
55Latvija
(Latvia)
04.05.2020Mentioned in the textCountry
56Latvija
(Latvia)
04.05.2020Mentioned in the textCountry
57Latvija
(Latvia)
04.05.2020Mentioned in the textCountry
58Latvija
(Latvia)
05.05.2020Mentioned in the textCountry
59Eiropa
(Europe)
09.05.2020Mentioned in the textRegion, area
60Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
61Kolumbija
(Colombia)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
62Islande
(Iceland)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
63Brisele
(Brussels, Belgium)
09.05.2020Mentioned in the textCity
64Grieķija
(Greece)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
65Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
66Čehija
(Czechia, Slovakia)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
67Latvija
(Latvia)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
68Francija
(France)
09.05.2020Mentioned in the textCountry
69Latvija
(Latvia)
17.05.2020Mentioned in the textCountry
70Lietuva
(Lithuania)
17.05.2020Mentioned in the textCountry
71Latvija
(Latvia)
17.05.2020Mentioned in the textCountry
72Latvija
(Latvia)
17.05.2020Mentioned in the textCountry
73Lietuva
(Lithuania)
17.05.2020Mentioned in the textCountry
74Igaunija
(Estonia)
17.05.2020Mentioned in the textCountry
75Latvija
(Latvia)
20.05.2020Mentioned in the textCountry
76Latvija
(Latvia)
27.05.2020Mentioned in the textCountry
77Lielvārde
(Lielvārde, Ogres novads)
30.05.2020Mentioned in the textCity
78Latvija
(Latvia)
31.05.2020Mentioned in the textCountry
79Latvija
(Latvia)
09.06.2020Mentioned in the textCountry

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs