Fails
0074-Janis-Sedols-04-0045
AtšifrējaInga Tapiņa
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2022-05-14 07:01:25
Labots2022-05-22 18:32:39
Atšifrējumsko tēvs karodams ietaisijis. Ķeizars ari ar mieru. Kad nakti izgulejši, ķēniņa dēls ar keizara meitu no rīta gājuši cierāt un gājuši cauri tiem vartiem, kur fabrikants suņa ādā ietits un piekēdets pie suņa būdas, izgaiši cauri vartiem, ķeniņa dēls redz ermoti suni ar cilvēka ģīmi, viņš prasa savai līgavai: "Kas tas par ermotu suni?". Viņa atbld: "Tas nev suns, bet tas ir žīds, jo viņš ļoti nogrēkojās pret mums, tamdēļ viņam par sodu te jastāv visu mūžu".
Ķēniņa dēls domaja pie sevis, ka viņš negrib tādu sievu un tādu sievas tēvu, kas tik nežēligi moka cilvekus, un tulin lika jūgt zirgus un brauce prom. Tad visi augstmaņi palika pikti uz suni, ka suņa dēļ keizara meitai izjukušas kāzas, un tulin sasauce ministru sēdi, lai nolemtu, ko ar suni darit. Un visi nolēma, ka sunim galva janocert, bet viens gudrajs ministris sacija: "ka galvu nocirst tas nekas neesot, vai nevaretu dabūt viņa sievu šurp un viņa mantu, jo viņam vaig būt pulku mantas un bagatiba, jo pat Tirgotajs teica, ka žīdi esot bagati". Visi tam piekrita un nolēma to darit un tad viņu nokaut.
Viņi pajēme bandi līdz pie ta suņa, un tam sunim vaig likt rakstit grāmatu mājās pie sievas, un ja viņš to nedaritu, tad lai bende žīdu griež pa gabalam vien no viena gala. Visi nogaiši pie žīda un viņam teikuši: "Ja tu esi ar mieru rakstit to, ko mēs tev liksim, tad labi, bat ja tu nerakstisi, tad mēs tevi sakapasim gabalu gabalos". Tad fabrikants sacija: "Laižat man pieci minutes apdomaties, ko darit". To vinam atveleja. Viņš domaja, slikti viņam ir, rakstit mājās slikti būs, un tulin ka viņu cert gabalos ari slikti, labāk rakstit, varbūt Dievs var palidzet par ilgošu. Viņš pēdigi sacija, ka viņš rakstišot, lai sakot
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaJāņa Sedola folkloras vākums Bārtā
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs