Fails
Ak5-Valguma-dienasgramata-01-0004
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2019-01-19 18:21:21
Labots2019-01-19 18:46:06
AtšifrējumsPirmdiena, 6.janvāris
Krejotavā. Satiku Berķa Jāni. Pie viņa Ainas dabūju tortes kasti. Veikalā dabūju baterijas. Mēslus metu. Raku celiņus, nesu malku, kurināju krāsni. Atbrauca un aizbrauca Ilona. Biju veikalā ap 16.30 pēc maizes. Nopirku arī plānās zeķes. Paēdu. Torti likšot tomēr papes kastē drošāk pret nozagšanu.

Otrdiena, 7.janvāris
Krejotavā. Izmetu mēslus. Ienesu malku. Nomazgājos, saģērbos um 12.00 bijām Matīsenē. 12.20 braucām ar CERB-15 autobusu uz kolberģi pēc kroņa, kapsētā ap 2. Nobērējām godam. Ēšana bija kolberģī. Mājās tiku ap 22. Pēteris bija jāvelk autobusā un dzīvoklī. Kopā ar Goguļa Dzi nācām mājā. Mūsu Velta ar mammu kopā ar Steberžu Dzintru un Māri brauca agrāk. Atslēgas no manis nepaņēma, atlauzuši durvis.

Trešdiena, 8.janvāris
Krejotavā. Pēteris aizbrauca sāpošu galvu darbā. Kurināju krāsni, plīti. līdz pus 2iem. Mēslus metu. Attīstu filmas, ganm Veltas fotografēto, gan Balvu, gan vecāsmammas bēru (par vāju attīstītājs). Atbrauca Ilona. Ap 19iem atbrauca ar taksometru Pēteris, mammai jāmaksā. Arūbas sala Antiļu salās (Holandes kolonija). Pāri 19iem mamma, Velta un Ilona aizgāja pie Pētera, kurš ar mazo Jāni aizgāja mazliet agrāk. Veltai sāp krustos.

Cetrutdiena, 9.janvāris
Krejotavā. Velta lūdza spēlēt akordeonu. Pus vienos gājām uz autobusu. Pavadīju Veltu uz Rīgas autobosu Alūksnē. Nopirku veselības enciklopēdiju. Veikalā Bojā maizi, marmel. konfektes un desu. Mājās izmetu no kūts mēslus. Sanesu plītij malku. Lasu. Skatījāmies filmu "Īsa pamācība mīlēšanā". Mamma uztraukusies par Pēteri un viņa dzeršanu. Vaino mani.

Piektdiena, 10.janvāris
Krejotavā. Satiku Pēteri, viņš aizbrauca darbā. Izjaucu Zaķu Martas gultu un skapi. Iedeva man Osvalda portsigaru, cirvi, un fuksīti izasināt. Mājās cepu gaļu, paēdu. Raku celiņus, metu mēslus. Nesu malku. Ap 18iem biju aizsnaudies pie galda. Kurinu krāsni um klausos radio. Cepu atkal gaļu ap 21-22

Sestdiena, 11.janvāris
Krejotavā. Satiku Pēteri. Zaķu Martai atdevu izvīlēto fuksīti. Atdeva Alīdas tarbu ar glāzēm un burku. Metu mēslus. Nesu malku, saknes un kartupeļus no pagraba. Raku sniegu līdz pagrabam. Vārījām cūkas galvu, kājas, skatījāmies filmas un "Jo pliks, jo traks". Kurināju krāsni.

Svētdiena, 12.janvāris
Krejotavā. Pie Pētera. Mājās kūtī izmetu mēslus, sanesu malku, skatos televizoru un lasu. Ap 7 vakarā atnāca Pēteris.
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaKārļa Valguma dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs