Fails
Ak5-Valguma-dienasgramata-01-0017
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2019-02-21 09:55:33
Labots2019-02-21 10:26:19
AtšifrējumsPirmdiena, 7.aprīlis
Krejotavā. Elektrības dēļ pienu nepieņēma. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Nesu kartupeļus un saknes. 1 1/2 stundas gulēju, izkurināju krāsni. Lasīju. Atnāca Ārija ar ziņu par kombikormu un par to, ka tomēr es nevaru strādāt visu gadu, ka man esot jādzied rajona skolotāju korī. 

Otrdiena, 8.aprīlis
Pamodos ap 5iem. Uzcēlos 6os. Ilona aizgāja darbā 6:45. Lasu Dadža kalendāru. Uzildīju ūdeni, paēdu, klausos radio. Krejotavā. 45 minūtes skaldīju Pētera malku. Atvedu no Valda Slauc. rozā gerāniju. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus. 12os iz veikalu pēc trušu kombikorma. Līmēju vijoli, taisīju atsaiti, uzskaņoju. Atbrauca Pēteris. Līviņa Ināra mirusi, Luška Alise arī mirusi. Strada Emmīte - mirusi. Visām bēres šonedēļ. 

Trešdiena, 9.aprīlis
Krejotavā. 10:15 uz Alūksni pie pulksteņmeistara. Šo to nopirku. Mājās tiku pēc 17iem. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Kurināju krāsni. Lasīju. Klausījos skaņu plati "Pie Dzintara jūras". Ap 21iem atbrauca Velta ar Arti. Gulēt aizgāju ap 1iem.

Ceturtdiena, 10.aprīlis
Uzcēlāmies 6os. Paēdu. Uz krejotavu. Skaldīju Pētera malku, bet veikalā maizes vairs nebija 13:35. Nācu mājās. Nesu ūdeni, malku. Metu mēslus. Līmēju vēlreiz vijoli. Ap 18:30 atnāca arī Pēteris. Skatījos "Ezera sonāti". Televizora ekrāns laikam bojāts, ja rāda malās melnus laukumus, pretīt tiem attēls šķobās. 

Piektdiena, 11.aprīlis
Uzcēlāmies 6os. Es aizstūmu smagās somas uz pieturu. Alūksnē nopirku maizi, arī Velta nopirka. Velta aizbrauca 9:24 caur Cēsīm uz Rīgu. Mājās tiku 12:20. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus. No pagraba kartupeļus pašiem un saknes lopiem. Atbrauca Valdis Ozoliņš, Vladimirs ("Voldis") Moisejevs un Anna Dedele, spēlējām līdz apm. 20iem. Pēc tam es spēlēju akordeonu un Ilona mēģināja tikt līdz ar cītaru. Sāka putināt sniegs.

Sestdiena, 12.aprīlis
Uzcēlos 7:10. Mamma uzcēlās 7:35. Gaidu, kad padarīs kūts darbus, lai varētu iet uz krejotavu. Putina, -50 C. 8:20 mamma aizgāja uz kūti. Ilona uzcēlās 8:35. Krejotavā. Lasīju avīzes, žurnālu "Karogs". Mājās nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Kurināju krāsni. Visu dienu sniga sniegs, putināja. "Pleskavas" antena vēja noliekta stobra daļā, televizors Iprogs, tagad rāda ļoti slikti.

Svētdiena, 13.aprīlis
Krejotavā braucu atkal ar ragavām (kopš 18.marta braucu ar ratiņiem). Mājās raku sniegu no celiņiem, nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Kurināju krāsni. Lasīju avīzes, žurnālus
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaKārļa Valguma dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs