Fails
Ak5-Valguma-dienasgramata-01-0018
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2019-02-21 10:27:54
Labots2019-02-21 10:50:35
AtšifrējumsPirmdiena, 14.aprīlis
Krejotavā. Braucu uz Alūksni automoto biedrību pēc mopēda numura. Mājās tiku ap 13iem. V.Slaucītājs pagatavoja numuram aizmuguri. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus, arī no cūku būdas. Lasu "Karogu", snaužu pa reizei, kā katru dienu pēcpusdienā. Kurināju krāsni, mizoju kartupeļus. Klausos radio un lasu "Karogu". Mazā Mika gāja runčos.

Otrdiena, 15.aprīlis
Krejotavā. Neņēma pienu pretī, jo nav ūdens. Mājās atkal visi parastie darbi. Nokāvu vistu. Lasīju "Ūdensnesēju". Kurināju krāsni. Saule, sniegs kūst. Minne gāja runčos.

Trešdiena, 16.aprīlis
Krejotavā. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Lasīju avīzes un "Ūdensnesēju", izlasīju. Kurināju krāsni. Saule, sniegs kūst. Raibā Mince gāja runčos.

Ceturtdiena, 17.aprīlis
Krejotavā. Mājās nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Taisīju mopēdu, tīrīju, dabūju pie dziesmas, braucu 15:30 uz Mālupes veikalu pēc maizes, nebij, līdz Brenčiem motors niķojās. Brenčos tiku 20 min. pēc pieciem, veikals ciet. No Brenčiem līdz darbnīcām ļoti slikts ceļš. Mājās sabraukuši Valdis Ozoliņš un Moisejevs. Spēlējām līdz 20:30. Lasīju avīzes, grāmatu. Raibā Mince vēl gāja runčos. Tēvainis tas pats garspalvainais, melnais, ar baltu elksxxx un balt. pakaļkājām.

Piektdiena, 18.aprīlis
43 g. kāzu dienai
Krejotavā. Braucu uz Alūksni pēc maizes, nopirku žāv. reņģes, kliņģeri, konfektes. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus no kūts. Šodien nav saules, Arēji drusku sāka līt ap 14:30. Jāiet ap 16iem pēc maizes uz autoveikalu Matīsenē. Nesu no pagraba saknes un kartupeļus.

Sestdiena, 19.aprīlis
Krejotavā. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus, arī aiz kūts. Lasu. Klausos radio. 23os gāju skatīties uz Apsītēm, redzēju motociklu ЛТЗ 95-21 bez vadītāja pagalmā. Pēteris tad atbrauca piedzēries. Cepu olas, paēdināju. Gulēt viņš aizgāja 0:30. Lasīju līdz 2:30

Svētdiena, 20.aprīlis
Krejotavā. Pēteris vēl gulēja 10os. Nesu ūdeni, malku, metu mēslus. Skaņoju cītaru. 12:30 atbrauca Valdis Ozoliņš ar savu sievasmāti, atnāca Moisejevs. Spēlējām līdz 15:30. Kurināju krāsni. Paēdu pēc 17iem "pusdienas". Lasu "Pad. Latv. enciklop." LPE
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaKārļa Valguma dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs