Fails
Ak10-Irmas-Viksninas-dienasgramata-01-0007
AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-12-17 11:25:00
Labots2018-12-17 11:24:47
AtšifrējumsSavāda apātija mani pārņēmusi. Vai tas bija šodien eksāmens? Tev jāliek Padomju vēsture, jāslavē lielākā muļķība pasaulē, kad latviešu tautu iznīcina, soda un aizved riebīgie žīdi un komunisti. "Ak, labā skolotāja Bastina! Kādēļ viņa šodien raudāja? Jā, kamdēļ es šodien raudāju?
Šodien taču bija pēdējais eksāmens, kuru es noliku uz pieci un man vajadzēja priecāties, smieties, lēkāt un priecāties. Bet... Par ko? Vai es jutu kādu prieku? Nekādu! Rūta, Dzidra, kur pazudāt jūs? Kas aizrāva jūs no mūsu vidus? Vai mēs domājam, ka tā mēs izturēsimies pēc pēdējā eksāmena? Visas jaukās idejas un nodomi... Kur palika? Kur? Vai mēs domājam, ka pēc pēdējā eksāmena, klusēdamas ar nokārtām galvām mēs aizvērsim aiz sevis skolas durvis?
Nekas nav palicis pāri no čalojošām meitenēm.
Kas paliks pāri, no latviešu jaunatnes?
18. jūnijā.
Izlaiduma akts! Internacionāle! Nē, es neatvēru muti! Nē, es neatvēršu arī! Lai dzied, kas grib!
‘’Tiesības, izredzes, iespējas, drošība,brīvība, brālība un vienlīdzība, "ar šādiem vārdiem Aināre piekliedz zāli. Es pilnīgi nevaru valdīties. Kur gan cilvēkam ir palicis veselais saprāts. No dusmām es varētu raudāt, bet es savaldos. Ko tas līdz! Es saņemu diplomu, pareizāki sakot, papīru izraibinātu zvaigznītēm,Vissavienības ģerboņiem, Padomju Latvijas ģerboni un vēl dažām štempelēm. No kooperatīva saņemu 2 grāmatas par centīgu darbu. No skolas es grāmatu nesaņemu, jo neesmu bijusi aktīva. Paldies Dievam! No svinīguma ne vēsts! Arī no prieka ne vēsts! Kaut ātrāk tiktu projām!
Vēlāk.
Jā! Tomēr savāda sajūta! Esmu beigusi ģimnāziju!Ko iesākšu? Studēšu? Domāju gan! Bet vai izdosies? Ak, vienalga! Kaut tikai reizi
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIrmas Vīksniņas dienasgrāmata
Atslēgvārdi
Vienības#LFK Ak 10, 1

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs