Fails
Ak10-Irmas-Viksninas-dienasgramata-01-0022
AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-12-17 09:33:00
Labots2018-12-17 09:32:50
Atšifrējumsšiem zēniem ir skanīgas balsis. Laiks skrien kā putnu spārniem. Liekas neticami, ka pēc dažām minūtēm jau ir gadu mija. 1941. g. ir aizgājis, lai vairs nekad neatgrieztos, bet ir atstājis mūsu sirdīs atmiņas... Atmiņas, kas mūs pavadīs visu mūžu. Ko nesīs Jaunais gads? Tā, droši vien, es nejautāju vienīgā! Kas bijis, to zinām, kas būs - redzēsim. Draudzīgs rokas spiediens un silts vēlējums Jaunajā gadā! Visu sirdīs savāds satraukums, kas atspoguļojas sejās. Rūdis trokšņodams metas pa durvīm iekšā. Vēlējumi un uz vaiga jūtu skūpstu! Duksis! Tavu veiklu palaidni! Duksis, Duksis! Nebūs labi. Visi ir aizņemti ar glāzīšu tukšošanu un šo starpgadījumu arī nemana. Ja arī manītu... Nu, sīkums! Rotaļas, dejas... Tad speciāls mums: Jauno literātu darbu fragmenti. O! Viktors lasa. Nē, pirmais nav mans. Uzelpoju. Savāda kautrība sagrābj atkal mani, lai gan visi zin, ka labprāt rakstu šo to. Ak, kaut labāk nelasītu! Drusciņ arī salst. Droši vien lampu drudzis! Jā, tas jau ir mans darbs: "Sūnā, saulē un svelmē!" Pieglaužos Dukša plecam. Duksis mani paņem zem saviem svārkiem, rokas aizbāžu aiz Dukša vestes... Ir labi un silti. Kaut jel Viktors drīz pārtrauktu... Bet kas to deva? Viņš ir apņemies izlasīt visu ievadu. Ak, cik traki!
"Dukšelīt, man ir kauns!" iečīkstu Dukša ausī.
"Muļķais, mīļais meitens!" uztver mana auss. Mani uzpurinot Duksis ciešāki apņem savas rokas ap manu stāvu. Cik maigs ir Dukša glāsts uz mana pleca. Man ir drusku labāki. Otrā pusē man sēž Ziedonis. Tas tur par vajadzīgu iečīkstēt man otrā ausī:
"Irma, jūs esiet brīnišķīga!" Nesaprašanā paskatos uz Ziedoni. To ir dzirdējis arī Rūdis ar Laimoni.
"Ej, Ziedoni, kas īsti ir brīnišķīgs? Darbs? Vai viņa pati?" Aiz manas muguras jautā Rūdis. Laimonis izteiksmīgi smaida un sūta man gaisa buču.
"Abi!" čukstot, bet tomēr skaļi nosaka Ziedonis.
Atviegloti uzelpoju, kad Viktors nobeidz. Aplausi. Ak, cik tas ir grūti. Duksis slepus noskūpsta man
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIrmas Vīksniņas dienasgrāmata
Atslēgvārdi
Vienības#LFK Ak 10, 1

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs