Fails
1769-Rigas-Francu-licejs-02-0017
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-05-05 22:08:51
Labots2023-05-05 22:57:24
AtšifrējumsRīgas pils. 11. Andri Barbisa vidusskolas 11 a klases skolnieka
Imanta Adermaņa
Folkloras materiali.
Teika par grafu Borku.
Teicējs Imants Plotnieks, dz. 1929. g. Viņānos. - skolnieks (Pēc viņa vecmāmiņas stāsta).

1033

Toreiz kad es vēl jauna biju, muižā valdīja grafs Borks. Tas bija bargs un nežēlīgs grafs. Pat pārvaldnieks un vagaris bieži vien juta viņa aso roku un jājamo pātagu. Arī skops bija šis grafa [grāfs]. Jau ieraugot naudu, viņa rokas trīcēja. Laudis runāja, ka tas savu dvēseli esot velnam pārdevis. Cik tur taisnības, nezinu, bet bagāts grafs gan bija. Septiņas lielas muižas viņam piederēja.
Tai laikā par kučieri muižā bija kāds smuks puisis, ko sauca par smuko Jāni. Skaists arī šis puisis bija. Kad viņš parādījās muižas meitu tuvumā - tās aiz laipnības vai kusa, bet Jānis par to nelikās ne zinis, zirgi viņam bija viss.
Arī pats grafa lielskungs bija liels zirgu cienītājs. Kučieri viņam mainījās vai katru nedeļu. Bet kā par brīnumu smukais Jānis kalpoja pie Broka jau otru gadu un lielskungs bija ar viņu apmierināts.
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaRīgas Franču liceja vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs