1177-Skaistkalnes-pamatskola-09-0148
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-03-19 14:20:42
Labots2023-03-19 18:08:52
Atšifrējumsnevelc vis ciet es tev došu naudu cik gribēsi. Ganu zēns domā un sak[a] daudz nē vienu cepuri Velns aizskrien pēc naudas, zēns paņem nazi un izdir [izdur] cauru[mu] cepurī [cepurē] un izrok zemē dobi. Drīz velns klāt. Ber cepurē, bet naudas par maz vēl nepietiek. Skrien otreiz [otrreiz] pēc naudas zēns parok lielāku dobīti. Velns atkal klāt. paņēmis pusmaisu tam izdevās piepildīt cepuri. Zēnam izdevās pierāpt [piekrāpt] velnu un nu vija savu pātagu tālāk.

14575

Par špetno cienīgo Grotūzieni.
Viņa valdīja kāda lietuvas muižā Velikanē. Viņā ar meitām rīkojusies kā ar zirgiem, katru dienu izbraukusies ar tām. Situsi viņas un vārdzinājusi kā lopiņus. Reiz viņa pavēlējusi sevi vest par upi pavizināties. Meitas bija nodomājušas to izgāzt. Viņa to pamanījusi un sākusi sist ar pātagu un kādai no meitām izsita aci. Lielmāte valdija kamēr dzimtbūšanu atcēla. Ja viņa vairs nevarējusi ar meitām tā rīkoties kā iepriekš tā bija ļoti sagraut[a]. Viņa palika slima un nomira un uz viņas kapa nav stāvējis tas krusts, pat dažreiz pērkons saspēris.

14576

Kāda vecu laika paraša
Senos laikos Ziemsvētkos kā tagat [tagad] mums vistiņas ķer. Toreiz bijis viens vilks gans un aitiņas. Visi apkārtējie cilvēki veci jauni sanākuši krogū. Vilks bijis kāds Dūmiņu Krišus, aitiņas pārējie cilvēki. Sākot spēli vilks ķēris aitiņas, bet kad aitiņas bijušas saķertas tad gans un aitiņas ķērušas vilku. Vilks izbēdzis no cepur kroga un skrējis pāri upē uz radulisķi caur Cīruļ sādžu caur leitišķiem bēdzis. Citi skrējuši vilkam pakaļ. (Dūminu Krišam.) bet citi gar vērdiņ krogu priekšā. Beigās kad nu aitiņas noķērušas vilku tad bijusi lielā dzeršana pie Irseļa jeb Kraukļa Leitišķu sādžā. Piedzērušies visi sākuši klīst mājās. Dūmiņu Krišus pārnācis mājā licies gulēt. Naktī pamodies viņš juta ka gribās dzert, izgājis kukiņā kur arvien katlos stāvējis ūdens viņs nogūlies pie katla un iedzēris ūdeni gājis atkal gulēt. No rīta uzcēlies viņš izgāja saimes izstabā [istabā]. Visi sākuši dikti smieties. Viņa smakrs bijis melns. Nakti kur bija dzēris tas ir bijis Ūdens kurā krāsota drēbe. Elkšņu mizas ar mī-za-iem un klāt alūns un ūdens, viņs iedzēris dzērumā, bet no rītus gan teicis ka tāc [tāds] rūgtāgs [rūktāks] jau esot bijis.
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaSkaistkalnes 6-klašu pamatskolas vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.