Fails
1206-Pampalu-6-kl-pamatskola-04-0162
AtšifrējaMagdalina
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-11-20 15:03:47
Labots2023-11-21 21:10:00
Atšifrējumsbēg uz kapsētu, bet bagātais nāk un nāk pa pēdām pakaļ. nabagais ielien kapsētas pagrabā. nabagais paceļ vienam zarkam vāku un ierauga tik daudz sudraba un zelta naudas, viņš guļas zārkā iekšā. Nabagais domā, tā būs tā divpadsmit laupītāju nauda. Bagātais lien pa zārku apakšām un meklē. Bagātais saka, guli, guli cik tu ilgi gulēsi sēnalas ēdis, es esmu labi paēdis es varu tevi sagaidīt. Nabagas nu varētu atdotu trīs kapeikas, bet viņam bail kā bagātais viņu nenosit, tik daudz naudas ieraudzījis. bagātais nevar šo atrast un ieguļas blakus esošā zārkā. Pa pagraba caurumu lien ka brakš vien. Nabagais redz divpadsmit vīrus, bet nepazīst. Laupītāju kungs skaita naudu tūkstošiem un uzliek sveci uz nabaga zārka. Liels zelta gabals, kā lai to izdala, pārlauzt to nevar saka kungs.
Kungs teica stiprajam, ja tu vari sasist to zārka vāku tad tev paliks vienam pašam tas zelta gabals. Stiprais teica, ka es likšu tad zārka vāks izšķīdīs. nabagais iesaucās nu ir laiks tos laupītājus sasist un speŗ ar lielu sparu zārka vāku vaļā. Bagātais arī mudīgi arā. Laupītāji, kuŗš, kuŗais pa caurumu ārā. Šie iededzina uguni un saskaita naudu. Bet bagātais prasa savus trīs lienētos kapeikus. Kungs sūtīja stipro, lai iet skatīties, vai nevar savu naudu savākt. Nabagais sēdēja pie pagraba cauruma. Nabagais pamanīja, ka viņam tuvojas cilvēka galva. Nabagais norāva cepuri un atsvieda bagātajam par trīs kapeikām. Stiprais aizgāja un teica, lai rauj naudu velns, viņu ir tik daudz, ka mēs esam 12 un mēs dalāmies pa tūkstošiem, bet tie dalās pa trīs kapeikām un tad vienam vēl pietrūka, norāva man cepuri un iesvieda iekšā. bagātais un nabagais gāja nu uz mājām. bet nabagais neteica bagātajam, ka nauda vēl ir zārkā. No rīta nabagais aizgāja un pārnesa veselu sieku
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPampāļu 6-klašu pamatskolas vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs