Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0003
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-11 18:35:26
Labots2023-07-12 13:47:05
AtšifrējumsPēdējā diena...
17. sept. svētdien.
Ir skaists septembra svētdienas rīts. Saule lej savus zeltītos starus pār dzimtās zemes Latvijas ārēm, kura ir briesmās, ugunīs deg tās austrumu robežas. Daudzi iet cīnās krīt un ziedo savu dārgāko- dzīvību, bet mēs še aizmugurē dzīvojam mierīgi, ēdam atpūšamies un dodamies pie darba.
Svētdienā tante (saimniece) aizbrauca ar vienu kalpa meitu pie vecākiem uz Gaiķu pagastu.Otrā kalpu meita aizgāja ciemos pie maniem vecākiem pagastnamā un un apsolijās būt tikai vakarā atpakaļ. Govis kūtī mauj, aitas blēj un tāds koncerts nāk no neapmierināto lopu pulka ka nevar ne ciest un jālaiž uz ganībām. Izdzenu lopus pagalmā, padzirdu un dzenu pa gatvi uz ganībām, kuras ierīkotas pļavā un atdalītas ar grāvjiem cita no citas tā lai lopi nostaigātu pa visu pļavu. Izdzenu lopus vienā aplokā, apstājos un noskatos kā tie plūc sulīgo zāli. Laiciņu stāvējis un skatījies es dodos, šo to pārdomādams, mājup.
Mājās nav ko darīt, beidzot sameklēju žurnālu "Latvju Jaunatne" 6 nr. kur šo to
-3-
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs