Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0004
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-12 13:48:11
Labots2023-07-12 14:08:25
Atšifrējumsizlasu un salīdzinu to ar īstenību. Daudz atrodu tur rakstītu par tādām lietām, kas aptumšo latviešu tautu...
Šķirstu piemiņas pantiņu krājumu, kurš man līdz no Dzimtās vietas Dobeles. Šķirstu- lasu, lasu un šķirstu. Tik mīļa ir dzimtā puse un pazīstamie cilvēki, kuri noderētu, tagad šinī brīdī, ko parunāt, patērzēt.
Pienāk pusdienas laiks. Sameklēju skapī un pieliekamā istabiņā kaut ko ēdamu. Vārītus kartupeļus, gaļu, kas stāv kā no rīta. Izņemu skābu gurķi un un citus vajadzīgos "māgā štopējamos" un cērtu māgā par neko nedomādams.
Diena pamazām rit uz priekšu, bet lēnām, lēnam. Šķirstu atkal piemiņas pantiņus par dzimto pusi un ...
Te dzirdu vieglus vairākus soļus, durvju klaboņu, pagriežu galvu un redzu meitu ar vairākām draudzenēm un ar kaut kādu papīra vīkšķi rokā. Viņa man saka, ka nesot man jaunu dzīves posmu. Es gan mēģinu viņai izvilkt, kas tas ir par jaunu posmu. Viņa saka, ka neesot tagad laika to skaidrot, gan pats vakarā dabūšot redzēt. Viņai esot jānogādājot apkārtraksts kaimiņu mājās. Tas esot steidzošs apkārtraksts.
Es paliku domīgs un uzsāku domu... garu... garu...
-4-
Beidzot pienāk vakars, pārbrauc tante ar otro meitu. Steidzos pretīm. Saņemu zirgu izjūdzu un novietoju kūtī padodams tam ēst. Es un abas meitas dodamies pēc lopiem. Šunelis skrien mums līdz un luncinās mums apkārt. Izlaižam lopus no aploka. Tie visu dienu noēdušies, skriešus dodas mājup. Sadzenam lopus pie mājām mazā aplokā, kur meitas ar traukiem rokās uzsāk slaukšanu. Balts piens tek slaucenēs...
Pusgraudnieks dodas pēc zirgiem es eju līdzi un taisos tam palīdzēt zirgus pārvest. Redzu nāk kaimiņu meita ar apkārtrakstu. Es viņam šo to pasaku, ka ir kas jauns, kas attiecas uz mani un viņš saka lai es eju klausīties. Ieeju istabā. Ir klāts vakariņu galds. Aicina mani pie galda.
Kaimiņu meita uzsāk lasīt apkārtrakstu. Ievadā bija aprakstīti lielnieku varas darbi Tukumā augusta mēnesī 1944. gadā. Tikušas ķertas sievietes Tukumā un visādi mocītas, saimnieki saņemti ciet. Tukumā civiliedzīvotāji varējuši tikt iekšā, bet ārā tie nav laisti. Veikali un noliktavas uzlaustas. Lielnieki Tukumā tūlīt izdevuši komunistiskus laikrakstus "Cīņa" un "Jaunais Komonārs". Lielnieki iespieduši un
-5-
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs