Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0005
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-12 11:08:57
Labots2023-07-12 11:30:38
Atšifrējumsizlīmējuši Tukumā proklamācijas, aģitācijas u.c. papīrus lapas. Dažādus draudus vācu pabalstītājiem un nāvi cīnītājiem.
Pēc tam sekoja uzaicinājums mums Latvijas dēliem stāties mīļotās dzimtenes sargu rindās, kuram sekoja iesaucamo saraksts. Apkārtraksta pēdējās rindās šādas, tādas ziņas zemniekiem.
Noklausījies apkārtraksta tekstu drusku padomāju un tad sāku ēst vakariņas. Šo to ar saimnieci pārrunājām. Saimniece mani mēģināja visādi atrunāt un tāpat cīnītāja Butkus māte ar kuru bijām norunājuši braukt uz dzimto pagastu.
Pēc vakariņām vēl šo to pārrunājām, saimniece un B. māte ieiet kambarī es palieku sēdot, kur meitas mazgā traukus. Runās pavadu laiku. Pabeigušas šo darbu, viena ņem rokā gitāri un otra dzied dažādas drūmas, karam piemērotas dziesmas: "Ugunskurs nakts tumsā kvēlo", "Es vēlos mājās pārnākt", "Paliec sveiks", "Zvejnieka būdiņas logā" u.c. tamlīdzīgas. Tās izlikās un skanēja tik jauki, jauki. Dziedāšana ilga līdz vēlai naktij līdz beidzot novēlējām labu nakti un devāmies pie miera. Es izeju ārā paskatos uz debesīm tās zvaigžņotas kā paklājs pie ķeizara gultas. Ievilku pilnu krūti svaiga gaisa un devos uz dusu.
-6-
Miegs kā nenāca tā nenāca pa galvu jaucās dažādas domas par nākotni, par vecākiem u.c. piederīgiem un citiem...
18. sept. pirmdien
Šodien noguļu ilgāk kā parasts. Pamostos, visi jau darbā. Es šodien ieturēju brokastīs pienu, sviestu ar maizi. Palīdzu saņemt vienu vezumu zirņu (tav) un tad liku darbam uz daudziem mēnešiem mieru. Biju noaudzis kā bandits, mati lien ausīs un aiz apkakles, neesmu kā divi ar pus mēnešus frizieri redzējis un tagad es gribu to reiz pēc šīi garā laika redzēt šai skaistajā vietā Vānē, kur mani uzņēma šai grūtajā brīdī. Aizgāju priekšpusdienā pie friziera tas bija slēgts. Ieturēju pusdienas un pēcpusdienā devos otrreiz, bet laime kā neuzsmaidīja tā neuzsmaidīja. Bija tādam arī jādodas jaunajā dzīives posmā- dzimtenes sargu rindās. Šodien pakoju un kravāju mantas. Pētu un gudroju kuras ņemt līdzi un kuras atstāt.
Devu atmiņu albumu lai ieraksta vēl pēdēo pantiņu. Sāku jau pamazām no tālākiem draugiem atsveicināties. Saimniece man par šo laiku uzdāvināja 100 RU
-7-
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs