Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0006
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-12 14:30:50
Labots2023-07-12 14:49:55
Atšifrējumsun siltas vilnas zeķes. B māte raudādama man pasniedza par mīļu piemiņu latviski rakstītu cimdu pāri, kurš liek man ar vien atcerēties šo māti, kura tik ļoti par mani gādāja.
Līdz vakaram jau biju visu sakārtojis. Uzsildiju ūdeni. Izģērbjos sporta biksītēs un devos pagalmā nomazgāt netīrumus lai tad ar jaunu atsvaidzinājumu dotos uz komisiju.
Ieturu garšīgas vakariņas, pēc tam vēl stāstām kas kuram nāk prātā tādā šai kopā esošā pēdējā stundā. Pēc pārrunām meitas skandināja savas dziesmas. Tās skanēja ilgi, ilgi...
19. sept. otradien
Šoreiz ceļos agrāk jo apziņa neļauj gulēt. Priekšā man šodien liela diena. Nomazgājos un sēstos pie brokastu galda. Galds klāts bagātīgi. Uz galda smaržo silta šī gada jaunā raža. Es piepildu pēdējo reizi māgu šai dzimtenes skaistajā stūrītī un varbūt arī tā būs pēdējā reize šādā stāvoklī. Pa to laiku saimniece man taisa ceļa somu. Tanī saiet svaigas maizes kukulis, speķis, sviests, kas katram dārgākā manta šai laikā.
-8-
Pa tam brokastis esmu jau paēdis. Nolieku visas mantiņas pa rokai. Meitas uzrakstījušas divas vēstules un nodod lai tās es aizvedu uz Rīgu. Laiks rit ātri. Rāda jau 7 30 un 8 00 man jābūt pie pagastnama. Viena meita aizbrauc uz pienotavu un tā līdz manai prombraukšanai vēl nav atpakaļ. Sirsnīgi atsveicinājos no Butkus (kapt) mātes un no vecās saimnieces un citiem. Saimniece mani un B pavada līdz šķūnim un asarām acīs šķiramies uz nezināmu laku. Mīļie draugi man uzdeva adreses un lūdza lai rakstot es apsolijos un devos pa taisnāko ceļu uz Vānes pagasta namu. Aiz manis paliek šie pazīstamie lauki kur nostrādāju turpat divus mēnešus. Augļu dārzi un staltie baltie bērzi aizsedz man skatu uz Žiekām. Es dodos tālāk un skatos vai neredzēšu vēl kādu pazīstamu seju, bet velti. Ir jau pagastnams klāt. Noliku savas mantiņas pie pagastnama un gaidu citus. Staigāju šurp un turp. Izrādās ka esmu ieradies pirmais. Pēc brītiņa redzu parādās pajūgs un iekšā zīmējas divu cilvēku silueti. Tie tuvojas un atšķiru ka tur sēž vien no maniem turpmākiem biedriem. Tā nogaidu labu laiku, līdz visi iesaucamie un šķūtnieki sarodas. Iznāk grāmatvedis un ziņnesis, tas mani
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs