Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0008
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-12 16:23:26
Labots2023-07-12 16:55:30
Atšifrējumssā dzirdama rūkoņa. Vilciens samazina gaitu un apstājas. Saka, ka esot uzlidojums Rīgai, pabāžu galvu pa durvju starpu un redzu, ka priekšā viss blāzmo vienās ugunīs. Gaisā mirdz lielnieku izmestās "Ziemassvētku eglītes" un starmetēju kūļi tausta gaismu ar saviem taustīgiem pirkstiem, šauj flaki un atblāzmojas bumbu sprādzieni. Vilciens atkal sāk kustēt lēnāk uz priekšu. Šur tur var redzēt degot mežā zāli. Vairākas reizes apstājamies. Dzirdamas pazīmīgās krievu lidmašīnas skaņas pār mūsu galvām. Laimīgi nopūšamies, kad dzirdam ka tās aizlido un mūs nav pamanījušas. Vilciens turpina ceļu. Lielnieku uzbrukumu rajons pāriet Jelgavas virzienā. Ceļš nu ir brīvs. Braukšana gāja jautri visu braukšanas laiku skanēja jaukas, nacionālas latviešu dziesmas. Viens otrs bija drūms, bet pats nezin par ko.
20. sept. trešdien.
Dziesmas vēl ar vien nemitējas. Pulkstens jau rāda 5, kad sasniedzam Zasulauku. Te apstājamies un gaidām, kad mūs vedīs tālāk. Pēc laika vilciens pamazām sāk kustēt uz priekšu. Izrādās, ka šo nakti bijis uzlidojums arī Zasulauka un Torņkalna stacijām. Vietām ķerta dzelzceļa līnja. Saraustīti telefona vadi. Degbumbu un sprāgstbumbu nopostītas. Ar lielu gaidīšanu līdz Torņkalnam tiekam un
-12-
tad mums pavēl izkāpt. 7 00 Brauciens ildzis 11 stundas un vēl mēs neesam galā.
Izejam uz ielas un pa taisnāko ceļu dodamies uz Daugavas labo krastu pāri pontona tiltam uz Alberta ielu kur būšot komisija 9.00. Mūs ieved mazā istabiņā tā sauktā uzgaidāmā telpā. Te noliekam savas pekeles. Pie durvīm stāv viens sardzē no agrāk iesauktiem. Kurš trokšņo un neuzvedas, kā vajaga to tas tūlīt pieliek pie darba. Vienu nevarēja piespiest to darīt jo viņš pretojās un runāja pretī un tad beidzot ar augstāka vadītāja palīdzību piespieda to izdarīt. Zēni redz, ka tas ir tāds savādnieks sāk to apcelt. Pabeidzis slaucīšanu viņš ķeras pie ēšanas izvelk ap seši kīlo maizes un tik pat daudz gaļas un cērt māgā. Visi skatās un ķerās, katrs pie savas somas. Sargs redz kā mēs tagad ēdam un viņš mums sāk stāstīt kāda ir pārtika armijā.
Komisija. Visus reģistrē un iet uz komisiju pa pagastiem. Izdod visiem papīri ar numuriem, kur ārsts ieraksta atzīmes par veselību. Pasē ieraksta kaut ko un to noņem. Pēc tam iet caur ārstu kontrolēm pie viena ārsta noņem garumu piegrūžot pie durvju stenderes. Apskata zobus un ķermeņa apskate un uzprasa vai jūtas vesels. Tad nodod lapiņas un izdod citus. Kad visi tikuši cauri tad mūs pārvieto uz šķērsielas (Strēlnieku). 26. Rīgas pilsētas pamatskolu. Te mūs izdalīja pa istabām un sadalīja vados. Pirmā vakarā bija jau šis un tas pazudis par ko iznāca tiesāšanās. Vakarā saņēmām
-13-
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs