Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0010
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-12 17:43:19
Labots2023-07-12 19:22:48
Atšifrējumssoļojam līdz Tiltam un nogriežamies pa labi krūmos, kur dārza mājā ir ierīkots štābs. Mūsu vadītāji (friči) ilgu laiku runā. Aiziet nekur nevaram. Trauksme. Paslēpjamiems zem kokiem. Drīz ir arī atsauksme. Sastājamies un dodamies atpakaļ ceļā. Solis negrib kopīgi ritēt. Jaucas un jaucas. Vienam par garu, citam par īsu, at... un tamlīdzīgi. No detonācijām fabrikām un ēkām izbiruši logi. Ap 18 00 esam atkal pie mītnes vārtiem un dodamies pa tiem iekšā. Naktī kā jau parasts mūs traucē un piespiež iet patvertnē ko pārkontrolē friči.
23. sept. sestdien 5 rotas, 2. vadā
Ceļamies kā parasts, nomazgājamies un saģērbjamies. Pēc brokastīm rīta pārbaude. Saņemam pēdējās armijas mantiņas. Pusdienā saņemam sakņu zupu. Pēcpusdienā saka mūsu vada komandieris, ka 2. vads var dabūt atvaļinājumu uz 2 stundām, tiem kam ir kādi radi vai piederīgie. Saņemu es arī šādu atvaļinājumu 2 stundām pirvāto drēbju nodošanai. Saņemu darbvedībā atļauju no 16- 18 00 uzturēties uz ielas. Man ceļš ir pagarš un visu ceļu jāšpego kājām, kā no Alberta ielas tā pār Daugavu uz Torņkalnu Nomaļu ielu 2, kur domāju nodot savas privātās mantas. Uzkāpju trešā stāvā, pie sestā numura piespiežu pogu vairākas reizes, bet nekā. Te iznāk kāda pajauna sieviete no blakus istabas un lūdzu vai nevar nodot manu portfeli ar mantām B. Viņa paskaidro, ka vi-
Mi-16-
ņa esot pa Lieldienām aizbraukusi uz Dobeli un vēl tagad neesot atpakaļ. Dobelē ir krievs un droši vien viņu tas pārsteidzis. Viņa saka, ka pate arī braukšot uz Kurzemi tuvākās dienās. Viņa novēlēja man visu to labāko, stipru veselību un veselam atgriezties dzimtajā mājā. Atsveicinājos un un devos mājup uz savu mītni (Al) Strēlnieku ielu 4a. Laiks iet uz priekšu lieliem soļiem. nav vairs ilgi laika līdz atvaļinājuma beigām. Es devos cik ātri varēdams. Iesāpas kājas no ātrās iešanas. Ierados mājā ar nokavēšanos. Nododu postenim atvaļinājumam zīmi. Ieturu vakariņas un liekos gulēt.
24. sept. svētdien.
Šodien mūs ceļ agrāk nekā parasts. Pavēle visiem sapakot savas mantiņas un gaidīt nākošo rīkojumu. Savest telpas kārtībā. 3. vada 5. grupu nozīmē pie darbiem kara ostā. Mēs sasēžamies auto mašīnā un tā vēja aātrumā aizjoņo uz kara ostu. Braucam cauri noliktavu rajonam un piebraucam pie viena liela kuģa. Noskaidrojas, ka mums jālādē no kuģa ārā franču liķieri un šnabji. Daļa kastu ir pavisam vieglas jo tās ir iztukšotas no pudelēm. Šo darbu turpina darīt mūsu puikas un kuģinieki. Tīšām nosviež kasti uz klāja, tā sašķīst un tad pudeles cita pēc citas aiziet pār kuģa malu malkas kaudzē. Klājs ir slidens. Saslapināts no šņabja un nesot kastes bieži dabūn klupt. Kad auto krava ir pilna, sasēžamies virsū, mašīna ierūcas un mēs dodamies uz noliktavām. Puikas tūlīt plēš kastes va-
-17-
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs