Fails
Ak222-Ilgvara-Ozola-dienasgramatas-01-0014
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-07-13 18:26:26
Labots2023-07-13 19:23:03
Atšifrējumsmājas. Mēs iegriežamies Tumes skolā un apmetamies šķūnī uz guļu. Uzrāpjamies uz pantas, ierokamies salmos un ātri iemiegam. Ārā pūš auksts vējš un trako lietus. Pārtikas līdz paņemtie produkti ir zem viena jumta ar mums.
26. sept. otradien.
Ceļamies ap plksten 7 00. Dodamies ārā mazgāties pie pumpja. Vējš un lietus drebina mūs. Ātri nomazgājamies. Saņemam pārtiku, konservus un maizi, sviestu. Ieturam brokastis. Mani un vēl kādus astoņus zēnus nozīmē pie kartupeļu rakšanas un mizošanas. Samizojam kartupeļus. Iztīram divus veļas (tīramos) vāramos katlus un istabu. Norunāts vārīt zirņu, kartupeļu kāļu zupu. Salasam ... salejam ūdeni katlos ieberam zirņus un sākam vārīšanu. Zirņi iet diezgan ilgi ko vārīt. Visi provējam vai drīz nebūs gatavi un tad speram kartupeļus katlā! Ap pusdienas laiku zupa gatava. Aizejam pēc vateņiem. Nozīmē, ka mums 60 vīriem būšot jāejot uz staciju mantas lādēt un mūs laiž kā pirmos. Saņemam zupu tā pirmajiem iznāk šķidrāka. Zupa bez sāls, to pasaka tūlīt katrs, bet ēstgriba piespiež to ēst. Ejot mājup redzam ka nāk citi mūsu puikas kas palika Slokas celoloza fabrikā. Viņi esot uz vilciena atbraukuši pavisam ērti un mantas paši atnesuši līdz. Pēc noskaidrojas, ka mums nav jāiet uz staciju, jo viss ir jau kārtībā
-24-
Šī diena mums jāpavada vēl te un tādēļ sataisa guļas vietu šķūnī. Uz kaudzes nav vietas. Nes no āra iekšā salmus un liek uz zemes. Uzspīd silta rudens saule. Saņemam pārtiku un ieturam vakariņas. Tā tagad atkal pavadīta viena diena.
27. sept. trešdien.
Ceļamies 7 00. Mūs kādus 7 zēnus nozīmē pie mantu iekraušanas kaimiņu mājās. Aizejam un dabonam gaidīt. Ieēdam brokastis un uzdzeram kafiju. Vēl visi guļ. Sameklējam vadītāju un prasam kas būs krāmējams mašīnās. Kraujam koferus, mugursomas u.c. mantas. Ap 10 00 tiekam galā. Teica, ka mūs uz Kuldīgu aizvedīšot ar šim pašām mašīnām, bet izrādās, ka netiekam līdz, jo nav mašīnās vietas. Kādi 3 uzkāpj un mums jāiet ātri atpakaļ uz mūsu apmešanās vietu. Mēs pa priekšu apmeklējam augļu dārzu un tad cik kājas nes uz novietni. Tur visi jau pilnā gatavībā prom iešanai. Saņemam pārtiku, maizi, konservus, sieru, sviestu, zivju konservus un 4 paciņas "kreken brot". 11 00 stāšanās. Visi dodamies ierindā uz Tukumu otro. Ceļš pārpildits karaspēku mašīnas, kaujas rati skrien šurp un turp. Dabonam bieži apstāties, palaist garām mašīnas un pat noiet no ceļa. Ceļš dubļains un mašīnas tos šļaksta uz visām pusēm. Ceļmalā redzam 4 koka krustus ar gaisa spēku zilajām ķiverēm uz tām. Tur dus mūsu biedri, kas nolikuši savas galvas uzlidojumā šosejai. Mēs nepārtraukti dodamies uz priekšu. Ceļš pārpildīts ar karaspēku. Stāv uzstādīti kaujas ieroči cīņai kurā katrā acumirklī. Pasoļojam garām nodegušām mašīnām un tankiem. Apstājamies un pēc tam ļoti lēnām, bet neatlaidīgi sekojam mašīnām. Te ir krustceļš, kur izšķiras ceļš uz Tukumu l un ll. Žandarms regulē satiksmi. Tiekam cauri sastrēgumam un nogriežamies pa kreisi uz Tukumu ll. Atlaižamies
-25-

Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaIlgvara Ozola dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs