Fails
1557-Duganes-pamatskola-02-0223
AtšifrējaEmis
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2024-06-24 11:43:15
Labots2024-06-24 12:02:06
Atšifrējumsbrālis, saņēmis runci klēpī, bēdājās, ko nu darīt, ko iesākt. Runcis saprazdams sava saimnieka bēdas, sacīja to mierinādams: ''Nebēdājies nekā, nopērc tik man garus zābakus un vienu maisu! Viss būs labi!'' Runča saimnieks arī visu tā izdarīja, kā runcis bija sacījis. Nu runcis salika maisā kāpostus un devās uz medībām. Viņš pakāra maisu labi zemu koka zaros un pats paslēpies zālē. Tur gulēdams, viņš drīz vien redz, kā no krūmiem iznāk zaķis, ielien lēnām maisā un sāk ēst kāpostus. Runcis nu pieskrien pie maisa, aizsien galu ciet, liek maisu uz muguras un aiznes to ķēniņam par dāvanu, kas bija liels meža cepešu mīļotājs. Tā nu runcis darīja vienmēr un dabūja no ķēniņa daudz naudas, ko tas atkal pārnesa savam saimniekam. Citā pilī dzīvoja viens ķēniņš, kas bija liels burvis. Runcis aiziet arī pie tā un prasa, vai tas tiesa, ka viņš varot izdarīt visādus brīnumus. Burvis saka, ka tiesa. Runcis saka: ''Nu tad parādi man, kāds ir lauvas spēks!'' Burvis palika par lauvu un runcis no bailēm uzbēga uz jumta. Apmierinājies viņš nokāpa atkal zemē un prasīja burvim: ''Vai par peli ar tu vari palikt?'' Burvis nu palika par peli, bet runcis to tūliņ noķēra un apēda. Tad runcis aicināja savu saimnieku uz burvja pili. Tur viņš dzīvoja laimīgi, neaizmirsdams arī savu labdari runci.

3481

Zaķa sacīkstes ar salu.
Zaķis salīdzis reiz ar salu, kurš ātrāk teikšot, ka diezgan, kurš ilgāk varēšot izturēt? Salis ļoti! bet zaķis tikai aizvien teicis, ka esot ļoti karsts. Beigās sācis tik stipri salt, ka sētas miet sprāguši un krakšķējuši. Nu arī zaķis nevarējis vairs ilgāk izturēt, bet
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaMisas pagasta Dugānes pamatskolas vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs