Fails
1081-Valsts-Cesu-arodskola-1-0002
Atšifrējasubtlewolf
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2024-06-03 13:10:51
Labots2024-06-24 21:19:56
AtšifrējumsAugšminētos māņus teikusi Liene Krievans, 66. gadus veca, Jaunlaicenes Lugužos.

14

Maizi laižut krosnī nadreikst kopt par lopstu, citodīs cilvaks paleik bez kauna, jū kauns īlaists krosnī.

15

Vīšņai, tikkū tei ēnokusa ustabā, jostaidzas nūnemt villana, tod mojas motai vistas bošut diejīgokas.

16

Ja esi lougts bieries un naai, tod ja bieries pīmin tavu vordu, tod naizbāgami sasiergsi ar kodu vainu, nū kuras izārstietīs vīnīgi ar vordotaja paleidzību.

17

Jaunā godā pulkstins divpadsmitūs nakti jovora zierņi un joād. Vuss jodora nūpītni un nei ar vīnu narunajut. Ja vuss paraizi izdarīt, tod jaunā godā nabovšut joraud.

18

Lai uzzinotu kods bovs nakamīs veirs, tod maitai jauna goda nakti jocap karaša nū treis piņģarūtīm miltu, treis ovdens un treis sols. Vusu samaisa izcap un apād. Nei ar vīnu nasarunajūtīs īt gulātu. Sapņūs slopst un kas padūs ovdani, tis bovs eistīs, ja pašai joder pī upas, vai azara, tod jopaleik vacos maitos.

19

Lai uzzinotu nokamū veiru, Joņu naktī (vai ari piec saulas rīta) maitai joīt josalasa zīdi nū deviņom rūbažom, joūpin vaiņags. Joīt mojos un ar vaiņagu joīt gulātu, kas nūnam vaiņagu nūst sapnī tis bovs eistīs.

Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaCēsu Valsts arodskolas vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs