Fails
1880-zinatniska-ekspedicija-Bauska-08-0005
AtšifrējaErikaG
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2023-10-10 16:54:56
Labots2023-10-10 17:11:24
Atšifrējums22. jūn.
Aizgāju pie Kapkalnes Vilhelmines Dambiniekos, Planītes ciem. pad. ar viņas kopā devamies pie Irmaņu Pētera Jaunkārkliņos. Pārrunājām par vecajām dejām, atcerējās: Kadriļu, Jevatā Solās nodibināt vecāko paaudžu deju pulciņu Planītes ciema pad. Ļeņina v. n. kolhoza deju pulc. noturēju mēģinājumu, iemācīju jaunu deju Gailītis, šī deja ļoti patika un apsolījās to dejot visos sarīkojumos kā viesību deju.
23. jūn.
Biju pie putnu kopēja Lindberga. Lindbergs stāstīja kā apkārtnē atrasti akmens laikmeta darba rīki. Piem lāde ap. 100 gadu veca glabājoties putnu (vecajā) mājā. Skolotāja Tumbile Īslīces 7-gad skolā iepazīstināja mani ar savu jaunradi, kuru uzstādījusi gan skolniekiem, gan kolhoza deju pulciņiem.
Vakarā devamies uz Saulaines lauksaimniecības tehnikumu. Mums parādīja un izvadāja pa labi nostādītu skolu un saimniecību. Pārrunājām par pašdarbību. Tehnikuma audz. ļoti interesējas par sportu. Izbūvē grandiozu stadionu. Deju kolektīvs srādā tikai ziemu. Ļoti liela interese par jaunām balles dejām, kuras neprot. Lūdz lai kadreiz aizbrauc un iemāca vismas kādas jaunās balles dejas, līdz šim tikai dejo vecās.
24. jūn.
Sesija Bauskas kult. namā.
25. jūn.
Satiekos ar Ozoliņas, pārrunājām par deju materiāliem. Pārrakstu dejas.


Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
Kolekcija5. zinātniskā ekspedīcija Bauskā
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs