0032-Irma-Medne-01-0082
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2016-03-24 21:43:23
Labots2019-04-13 19:32:48
Atšifrējumslaid mani zārkā atpakaļ. Nu zaldāts laidīs ari, bet viņa vairs negrib iet un paliek viscaur balta. Zaldāts pieved viņu pie altara, lai pielūdz Dievu. Ienāk ķēniņs un ierauga savu meitu ar zaldātu pie altara un atdod zaldātam savas meitas roku. Pēc ķēniņa nāves zaldāts valdīja viņa vietā.

684

Ein, zwei, drei,
Alt ist nicht neu,
Neu ist nicht alt
Warm ist nicht kalt,
Kalt ist nicht warm
Reich ist nicht arm
Arm ist nicht reich,
Ungrad ist nicht gleich,
Gleich ist nicht ungrad,
Wagen ist kein Pflugrad.
Pflugrad ist kein Wagen
Singen ist kein Sagen,
Sagen ist kein Singen
Tanzen ist kein Springen
Springen ist kein Tancen [Tanzen]
Sähen ist kein Pflanzen
Pflanzen ist kein Sähen
Schneider ist kein Näher
Näher ist kein Schneider
Bauer ist kein Schreiber
Schreiber ist kein Bauer.
Süsz [Süss] ist nicht sauer,
Sauer ist nicht süsz [süss]
Hände sind kein [keine] Füsz [Füsse]
Füsze [Füsse] sind kein [keine] Hände
Und das Liebe Plappern
Hat kein Ende.

685

Tas noticis uz vacu krievu robežas maza miestinā. Dzīvojis viens kungs policijmeistars. Bijis ļoti slikts, ātri tiesājis, kam galva nost kam cietumā, kam pakārt īsi un ātri. Dzīvojis skaistā mājā ar sievu un vienu meitu. Otra meita bijusi kur citā pilsētā generalene un ari loti slikta. Bijušas 3 dienestmeitas - ķekša, istabmeita un vešeriene. Apdzīvojuši apakš [apakšā] 12 istabas augšā 4. Rīkojuši vienmēr lielas balles un viesības. Kungs nomiris. Meitas gulejusas visas trīs augšā vienā istabā. Viena atsevišķi divas kopā. Vakaru pēc kunga bērēm gulejušas atkal tur. Te divas manījušas ka viens šūpo viņu gultu. Sākušas lamāt otru meitu, ka ta niekojoties. Bet ari šī redz ka viņu gultu šūpu [šūpo]. Meitas nobīstas, noskrien lejā kliegdamas. Lielmāte netic. Rīkojuši atkal balli tomēr vēl sēras nedejo. Ķēkša gājusi iekš [iekšā] pēc ediena un ieraudzījusi ka stāv kāds vīrs - pazinusi kungu. Atkal kliegusi nometusi ēdienu. Viesi tik nobijuši [nobijušies]. Tomēr i lielmāte i meita zinājušas ka nomirušais spokojās. Vienreiz guledama lielmāte redz ka kungs stāv pie gultas. Vina prasījusi bailēs drebēdama ko es lai daru, lai tu varētu mierīgi gulēt. Bet kungs smējis nejauki un runājis "redziet ka viņi danco - asinis tek, bet velni viņiem aiz muguras. Lielmāte dikti nobijusēs, sākusi saukt meitu: "Helena Helena - papus bija pie manis. Meita mierinājusi, bet tomēr zinājusi to. Tā kungs gājis pie viena pie otra. Tikusi pieņemta jauna vešeriene. Istabmeita likusi iet uztrīt zāli. Vešeriene gājusi un ierudzījusi zāles vidū gulam cilvēku viņa nekā nezinājusi, saukusi ķēkšu, domājusi ka kāds svešs cilvēks ienācis zālē
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaIrmas Mednes folkloras vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.