Fails
1895-6-zinatniska-ekspedicija-21-0011
AtšifrējaDace Bula
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-06-04 10:04:39
Labots2018-06-04 10:13:43
Atšifrējums

Asi kritizējām "Rudzu puķu deju", kur rudzupuķes nomāc rudzus. Sākumā dejas laukuma priekšplānā "rudzi" aiz tiem, "rudzu puķes" meitenītes pietupušās. Dejodami "rudzi" aizvirzas uz dibenplānu, kur notupās. "Rudzu puķes" pārņem visu skatuvi izaugdamas lielas. Ar to arī deja nobeidzās.
Klauniņu deju arī asi kritizējām, šīs dejas aprakstu sniedzu uz kartiņas.
Kaķīšu deja arī nederēja, jo to izpildīja lielas meitas pārģerbtas par kaķīšiem bez visāda satura, tikai plūcas uz skatuves.
Dažas tautu dejas neatbilst tautu īpatnībām.
1. jul.
Ierados Zasas ciema padomē, Zasas vidusskolā un l/a Oškalna vārdā nosauktajā. Zasas ciemā kopā ar vidusskolu darbojas deju pulciņš. Šis pulciņš ir aktīvākais no Aknistes rajona pulciņiem. Apvienotajā pulciņā darbojās 8 pāri. Ir iestudētas jau vairākas jaunrades. Ļoti aktīvs ir agronoms Baltmanis Jānis Jāņa d. 1927. g. un vecākā pionieru vadītāja Putekle Aina Bertuļa m. 1923. g.
Vakarā noturējām mēģinājumu kur noskatījos jaunrades dejas un pārējo repertuāru. Visi kolektīva dalībnieki izteicas vēlēšanos un

Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
Kolekcija6. zinātniskā ekspedīcija Ventspils un Jēkabpils (Aknīstes un Neretas) rajonā
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs