Fails
1895-6-zinatniska-ekspedicija-21-0012
AtšifrējaDace Bula
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-06-04 10:14:40
Labots2018-06-04 10:23:13
Atšifrējums

lūgumu, lai es viņiem iemācu gucuļu deju "Kolomijku" un krievu deju "Puteni". Parādīju dažus soļu, kurus arī ņēmamies mācīties.
2. jul.
Aizbraucu uz Oškalna vārdā nosaukto kolchozu, jo pa telefonu grāmatvede paziņoja ka esot bērnu dārzs un pašdarbības pulciņi. Uz vietas noskaidrojās, ka daži kolchoza darbinieki, iet uz Zasas ciema un skolas pulciņiem. Deju pulciņu mēģinājumu jau vakar redzēju.
Ar bērnu dārzu ir vēl ļaunāk, jo patreiz tikai telpas remontē, bet bērni līdz šim nav vēl savākti pietiekamā daudzumā, pieteicās tikai pieci bērni. Vakarā līdz pat pl. 03 noturam deju mēģinājumus 6 stundas. Mācu "Kolomijku" sniedzu dažādus aizrādījumus. Pārveidojam sastādītās, jaunrades dejas. Jo muzika un uzbūve nebija atbilstoša. Skolotājs Dzintars solījās radīt arī šīm dejām jaunas melodijas. Mēginam radīt pareizus nosaukumus, bet ne pēc veco melodiju nosaukt, apsolās katrs dalībnieks līdz nākošam mēģinājumam kaut ko pagudrot.

Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
Kolekcija6. zinātniskā ekspedīcija Ventspils un Jēkabpils (Aknīstes un Neretas) rajonā
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs