Fails
1895-6-zinatniska-ekspedicija-21-0016
AtšifrējaJolantaPlaude
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2017-05-25 16:24:25
Labots2017-05-25 16:48:17
Atšifrējums

L/a "Varoņa" deju pulciņš bija ļoti jauks ar savu dzīves prēku [prieku], kustīgumu, smaidu, tikai žēl ka izpilda meitas pārģērbušās par puišiem.
Ļoti vēlu pēc pusnakts varēja uzstāties tikai Rites tautas nama deju pulciņš. Dalībnieki bija jau saguruši, nomocījušies un izplaidīgi [izklaidīgi]. Mēģinājuma labojumus ne visi dejotāji ņēma vērā, iznāca tā ka jauca daži pāri. Šis pulciņš nodejoja mēģinājumā par visiem labāk, bet skatē vājāk.
Visus šos pulciņus pavada uz akordiona [akordeona] l/a "Varonis" būvkantora brigadieris Vainovskis Arvīds. Minētais muziķis ir sava pienākuma augstumos, lasa labi notis.
Arvīds Vainovskis pēc ievada skates pavada dejas saviesīgā sarīkojumā. Vienai daļai no sarīkojuma apmeklētājiem nepatika Vainovska spēle, jo viņš spēlē tautas dejas un jaunās sarīkojumu dejas starp valšiem un fokstrotiem.
Šī sarīkojuma apmeklētāju daļa vēlas akadionistu [akordeonistu], kas spēlējot dzied "šlāgerus" Buku Arvīdu MTS mechaniķi [mehāniķi] "Ķoniņos".
Minēto sarīkojumu pavadīja tikai Vainovskis, pat pa starpam gajā rotaļās.
Sarīkojuma dejas
1) Valsis,
2) Valsis,

Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
Kolekcija6. zinātniskā ekspedīcija Ventspils un Jēkabpils (Aknīstes un Neretas) rajonā
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs