Fails
0891-Piemineklu-Valdes-krajums-08-0167
AtšifrējaIlzeStrele
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-12-19 08:25:46
Labots2020-12-23 08:22:57
Atšifrējumslokā uz soliem vai krēsliem. Vienam no dalībniekiem vietas nebija. Viņš stāvēja spēlētāju ieslēgtā lokā vidū un katram dalībniekam prasīja: "Vai kurpnieks mājās?". Viņam atbildēja: "Nav mājās!" un norādīja uz kaut kuru no sēdošiem, "lai iet uz tām mājām, varbūt tur kurpnieks mājās". Pa to laiku kamēr vidū stāvošais gāja uz "citām mājām", aiz ejoša spēles dalībnieka muguras sēdētāji mainījās savām vietām. Vidū stāvošā spēles dalībnieka uzdevums nu bija šā mainīšanās brīža izmantošana, citiem vārdiem: viņam vajadzēja lūkot iesēsties kādā tukšā vietā. Kurš tad beigās palika bez vietas, tas spēli turpināja.

7231

Sietiņos iet.
Dalībnieki stāv rindā viens aiz otra. Pēdējais saka: "si, si, sietiņ". Pirmais vaicā: "Kādu sietiņu meklē?" Tad pēdējais atbild: "Cūkām peļu pasijāt". Pirmais saka: "Lēc pakaļā". Tā mainīdamies visi pēc kārtas dabu izstāvēties un izrunāties abos rindas galos.

Kuldīgas apr. 47. dok. 199 Stāst. Dāvīds Zembergs 75 g. Pampāļu Čubās.

Ziemassvētku rotaļas.

7232

Susekļa duršana.
Ziemas svētku vakarā starp citu uzveda rotaļu "susekļu duršana", jeb kā mēdza teikt "dura susekli". Susekli ar plato galu nostādīja uz klona vaj [vai] grīdas - istabas vidū. Dūrējs nostājās ar muguru pret susekli atstātu tā, kā caur kāju starpu ar nūju slotas kāta garumā varētu susekli sniegt un noliecies ar nūju mēģināja caur kāju starpu susekli nodurt. Kam neizdevās, laida citu savā vietā. Rotaļā piedalījās gan vīrieši, gan arī sievietes.
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPieminekļu valdes folkloras krājums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs