Rīgas Politehniskā augstskola

OrganizācijaRīgas Politehniskā augstskola
Papildu informācija

Rīgas Politehniskā augstskola pastāv no 1862. līdz 1896. gadam, kad to pārveido par Rīgas Politehnisko institūtu. Tā ir pirmā ausgtskola mūsdienu Latvijas teritorijā, uz kuras bāzes 20. gadsimta sākumā izveidojas Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Augstskolas uzdevums ir sagatavot tehniskos speciālistus, izveidota pēc Rīgas biržas komitejas un Rīgas rātes ierosinājuma ar Baltijas ģenerālgubernatora A. Suvorova atbalstu, nolikums apstiprināts 1861. gada 16./28. maijā. Augstskolas padome ietver pārstāvjus no Kurzemes, Vidzemes, Sāmsalas bruņniecības, kā arī Rīgas rātes, ģildēm, Tallinas pilsētas un Tallinas un Rīgas biržām. Sākotnēji darbojas kā privāta augstskola, kurā var mācīties jebkurš Krievijas pilsonis, nav iestājeksāmenu, mācības ir par maksu un vācu valodā. No 1862. gada līdz 1896. gadam augstskolā mācās 4941 students.

Atrašanās vietas: Kaula namā Elizabetes un Suvorova (tg.Kr. Barona ielas) stūrī (1862-1869); Troņmantnieka bulvārī (tg, Raiņa bulv. 19) augstskolas vajadzībām Gustava Hilbiga projektētā namā (1866-1896), pirmais korpuss pabeigts 1869. gadā.

Pēc: https://lv.wikipedia.org/wiki/R%C4%ABgas_Politehni...

Citi nosaukumivāc. Polytechnikum zu Riga / Rīgas Politehnikums (Vēsturiskais)
krievu Рижское политехническое училище (Vēsturiskais)
Saistītās organizācijasRīgas Tehniskā universitāte
Rīgas Politehniskais institūts
KrājumiLatvijas literatūra

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Raiņa bulvāris 19, Rīga
(Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1050)
1869 - 1896Atrašanās vietaĒka, māja

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.