Anna Vīņaude

Vārds
Anna Vīņaude
Dzimtais vārds
Elfrīde Anna Ciekurs
Saiknes
Minna Zieds - Māsa
Vita Šamšura - Mazmeita
Personiska informācija
Mācījusies Kaucmindē. Kopā ar bērniem Veltu un Vili izsūtīta uz Tomskas apgabala Molčanovas rajonu. Vīrs Fricis (Latvijas laikā aizsargs) izsūtīšanas brīdī bijis arestēts. No izsūtījuma izglābusies vecākā meita Ārija, jo bijusi skolā Smiltenē. Dēls miris Sibīrijā. Anna atbrīvota 1956. gada 8. decembrī, kopā ar meitu atgriezušās Vijciemā. Dzīvojusi “Veclēpelēs”, vēlāk – “Jaunlēpelēs”, kur arī mirusi. Apglabāta Vijciema kapsētā.

Māsas Minna Zieds un Anna Vīņaude pieminētas Daigas Mazvērsītes grāmatā “Elga Igenberga: Dzīves riču-raču”.Anna un Minna ir Dāvja Ciekura un Marijas (dzim. Bērziņš) meitas. Marijas jaunākā māsa Emma precējusies ar Augustu Igenbergu. Viņu meita, pazīstamā mūziķe Elga Igenberga (1921-2003) ir Annas un Minnas māsīca. Anna, būdama divdesmit gadus vecāka, kļuvusi Elgai par krustmāti. Vēlākā komponiste bērnībā regulāri ciemojusies pie Vijciema radiem. No vecvecāku “Dzērbjiem” bieži skrējuši uz “Vēžniekiem” pie krustmātes Annas Vīņaudes bērniem un uz “Jaunlēpelēm” (iesauktām par Vēverīšiem) pie Annas un Minnas brāļa Kārļa bērniem. Viena no iemīļotākajām izklaidēm bērniem bijusi riču-raču spēlēšana.
Informāciju sagatavojusi Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana Čākure.
Dzimšanas laiks/vieta07.01.1901
Dzīvesvieta


Miršanas laiks/vieta22.03.1978
Apglabāts
Vijciems
Vijciems, Vijciema pagasts, Valkas novads

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Vijciems
(Vijciems, Vijciema pagasts, Valkas novads)
(Nav norādīts)ApglabātsCiems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.