Ksenija Zelmene

Attēls
Vārds
Ksenija Zelmene
Personiska informācija
Ksenija Zelmene dzimusi 1916. gada 24. jūnijā Ērgļu pagasta "Brakos". Dzīvojusi Aizkrauklē. 1950. gadā Beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Vokālo nodaļu.

No dzivesstasts.lv (http://www.dzivesstasts.lv/lv/free.php?id=20796): Ksenija Zelmene dzimusi I pasaules kara laikā, kad viņas māte devusies bēgļu gaitās uz Krieviju. Pirmos dzīves gadus pavadījusi Krievijā, Samarā, no kurienes 1918. gadā kopā ar māti atgriezušās Latvijā. Jau skolas laikā Ksenija vasarās strādāja kā dienesta meita pie saimniekiem, bet pēc skolas beigšanas sāka strādāt dažādos darbos Rīgā, kamēr tika pieņemta vispirms mūzikas institūtā, pēc tam konservatorijā. Sākoties II pasaules karam un ienākot vāciešiem, Ksenija sāka strādāt Latviešu tautas frontes teātrī, kas ar priekšnesumiem uzstājas visā Krievijas frontē. Kad fronte tuvojas Latvijai, teātris tika likvidēts un Ksenija izvesta uz Vāciju, kur bija spiesta strādāt darba dienestā. Kad, pasliktinoties stāvoklim frontē, cilvēki tika atbrīvoti no darba nometnes, Ksenija devās uz Berlīni, kur dzīvoja viņas onkulis. Pēc neveiksmīgiem darbā iekārtošanās mēģinājumiem, meklēja iespējas atgriezties Latvijā, kas arī izdevās. Pēc atgriešanās Latvijā atkal satika vīru, par kuru kara laikā neko nezināja, un atsāka studijas konservatorijā. Pēc konservatorijas beigšanas strādājusi operas korī, pēc tam par skolotāju Liepājā, Koknesē un Aizkrauklē.
Profesionālā darbība
Vokālā pedagoģe Stučkas bērnu mūzikas skolā (1987. gadā).
Dzimšanas laiks/vieta24.06.1916
Braki
"Braki", Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840
Dzīvesvieta
Aizkraukle
Aizkraukle, Aizkraukles novads


Liepāja
Liepāja
Izglītībanezināms – 1950
Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorija
Krišjāņa Barona iela 1, Rīga
Krišjāņa Barona iela 1, Rīga, LV-1050
Vokālā nodaļa
Miršanas laiks/vieta2009
Aizkraukle
Aizkraukle, Aizkraukles novads

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-5 no 5.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Braki
("Braki", Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840)
24.06.1916Dzimšanas laiks/vietaViensēta
2Aizkraukle
(Aizkraukle, Aizkraukles novads)
(Nav norādīts)DzīvesvietaPilsēta
3Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)DzīvesvietaPilsēta
4Aizkraukle
(Aizkraukle, Aizkraukles novads)
2009Miršanas laiks/vietaPilsēta
5Krišjāņa Barona iela 1, Rīga
(Krišjāņa Barona iela 1, Rīga, LV-1050)
- 1950IzglītībaĒka, māja

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.