Garamantas.lv tiešsaistes semināri

06.09.2021

garamantu-seminari.JPG

Latviešu folkloras krātuves digitālā arhīva "Garamantas" komanda aicina uz virtuālu tikšanos ciklu platformā Zoom, lai kopīgi iepazītu arhīvu un atklātu, kādas ir iespējas izmantot platformā garamantas.lv pieejamos materiālus. Četros semināros no 2021. gada septembra līdz decembrim kopīgi ieskatīsimies horeogrāfiskās folkloras materiālos, klausīsimies tradicionālās mūzikas ierakstus, pētīsim ārstniecības augu aprakstus un aplūkosim piemērus, kā ar Garamantu palīdzību iedzīvināt reģionos nozīmīgu personu folkloras devumu. Savukārt katra semināra otrajā daļā praktiski iemēģināsim, kā ērtāk lietot garamantas.lv.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta LFK digitālā arhīva garamantas.lv darbība aizsākās 2014. gadā, piedāvājot tiešsaistē iepazīt LFK glabātos materiālus — manuskriptus, attēlus, fotogrāfijas un audio ierakstus. Šobrīd digitālais arhīvs ir kļuvis par fundamentālu resursu tradicionālās kultūras izziņā. Garamantas.lv tiek veidots kā atvērtais arhīvs — katram ir dota iespēja iepazīt folkloras kolekcijas, un ikviens tiek aicināts piedalīties LFK digitālā satura pilnveidošanā, tāpēc kopš 2019. gada garamantas.lv komanda devusies uz dažādiem Latvijas reģioniem, lai klātienē tiktos ar tradicionālās kultūras interesentiem, taču līdz ar epidemioloģisko situāciju pasaulē šī gada tikšanās reizes organizēsim attālināti. Semināru laikā iepazīstināsim interesentus ar LFK digitālā arhīva esošajiem tradicionālās kultūras materiāliem, kas noderēs gan kultūrvēsturiskiem un izglītojošiem, gan radošiem mērķiem, rosināsim ikvienu līdzdarboties arhīva pilnveidē, kā arī dalīsimies ar padomiem digitālā arhīva lietošanā. Sevišķi noderīgi semināri būs novadpētniekiem, bibliotekāriem, novadu muzeju darbiniekiem, tūrisma nozares pārstāvjiem, studentiem, etnogrāfisko ansambļu, folkloras kopu un amatierkolektīvu vadītājiem un dalībniekiem, novada vēstures un tradīciju zinātājiem, taču uz virtuālo tikšanos aicināts ikviens, kura interešu lokā ietilpst nemateriālā kultūras mantojuma izzināšana. Informāciju par tuvāko semināru ar iespēju reģistrēties dalībai drīzumā izziņosim! Uz tikšanos!

Semināri organizēti ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammas 05.04.00 "Krišjāņa Barona Dainu skapis" finansiālu atbalstu.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.