Sākam publiskot Latviešu folkloras krātuves VHS ierakstus

27.12.2021

Ekrnuzmums2021-12-27082133-61c9c98570422.jpg

Šogad ar VKKF mērķprogrammas "KultūrELPA" atbalstu ir notikusi Latviešu folkloras krātuves (LFK) VHS kasešu digitalizācija un apstrāde. Sākam arī vecāko – 20. gadsimta 80. gadu video materiālu publiskošanu. Šodien LFK Youtube kanālā publicējam ap 300 videoklipu, kuros dzirdama gan tradicionālā mūzika, gan pasakas un stāsti. Lielu materiāla daļu veido stāsti un dziesmas, ko teikusi Anna Brauna no Mālpils, Alma Makovska no Vandzenes un Olga Pommere no Ļaudonas pagasta. Citi teicēji un ansambļi, kuri dokumentēti, ir Milda Kozule un Marija Kaviere no Ļaudonas pagasta, Elza Cimdiņa, Augusts Cimdiņš un Marta Šūtele no Vecpiebalgas, Emīlija Baumane no Laucienes, Ieva Bendorfa no Ventspils novada, Anna Aigare un Klāvs Aigars no Nīcas, Kristīne Upmale no Rucavas, Upītes un Briežuciema etnogrāfiskie ansambļi un citi.

Garamantas.lv video meklējami audio sadaļā, kā mediju izvēloties - video. Atverot kādu no vienībām, piezīmju daļā būs redzama piekļuves saite, ja video jau digitalizēts.


Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.