Amatnieka, rakstnieka un hipiju kustības pārstāvja Alfrēda Stinkula diapozitīvu kolekcija

02.02.2024

Bildes apraksts LFK digitālajā arhīvā garamantas.lv publicēta amatnieka, rakstnieka un hipiju kustības pārstāvja Alfrēda Stinkula diapozitīvu kolekcija, kurā dokumentēta folkloras kustība Latvijā 20. gs. 70. gadu otrajā pusē un 80. gados.

Diapozitīvos iemūžināti daudzi folkloras kustības svarīgākie publiskie pasākumi: etnogrāfisko un folkloras ansambļu koncerts Aizputē 1982. gadā; 1985. gadā vērienīgi atzīmētā Krišjāņa Barona 150. gadskārta un vairāki tai veltītie pasākumi, piemēram, koncerts Latvijas Universitātes Aulā un "Novadu sadziedāšanās" kultūras pilī Ziemeļblāzma; 1988. gada starptautiskais folkloras festivās "Baltica 88". Plašs klāsts attēlu dokumentē Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgus, to apmeklētājus, amatnieku darinājumus un folkoras koncertus. Atspoguļoti arī mazāka mēroga pasākumi – folkloras draugu kopas "Skandinieki" koncerti, ansambļa "Rasa" pirmās programmas "Prūšos manas kājas autas" koncerts Anglikāņu baznīcā, kā arī tam laikam tik nozīmīgā neformālā pulcēšanās.

Kolekcijā redzami tai laikā aktīvākie etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas un personības, kuru radošā darbošanās devusi būtisku pienesumu folkloras kustībai kā vienai no nevardarbīgās pretošanās formām valdošajam padomju režīmam.

Pēc 1986. gada, kad Alfrēds Stinkuls izceļo no Latvijas, diapozitīvi nonākuši pie viņa privātu kontaktu ceļā. Diapozitīvos redzamie notikumi aprakstīti Stinkula 2020. gadā izdotajā autobiogrāfiskajā grāmatā "Mati sarkanā vējā".

Kolekcija pieejama šeit. Ne visi attēlos redzamie notikumi un personas ir atpazītas, tādēļ priecāsimies, ja tā laika notikumu aculiecinieki dalīsies ar komentāriem, precizējumiem, vai labojumiem. Tos iespējams pievienot pie katra attēla komentāru sadaļā.

Diapozitīvi digitalizēti un sakārtoti projekta "Folkloras kustība Latvijā: resursi, ideoloģijas un prakses" (lzp-2021/1-0243) ietvaros.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.