#LFK Ak 58, 18

Nosaukums
18. nodaļa. Dažādu lietu aizdošana kaimiņiem
Vienības Nr.
18
Klasifikācijas
Iesūtīšanas datums
14.12.2018
Pierakstīšanas laiks un vieta
31.03.1982, Ķoņu pagasts
Ķoņu pagasts, Valmieras novads
Atslēgvārdi
Fails
#LFK Ak 58, 18
AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-12-20 17:15:30
Labots2018-12-20 17:17:05
Atšifrējumspapuves laukiem rūpīgi nolasīja visus akmeņus un noveda malā un arī pie mājas. Akmeņu kaudze pie kūts ir radusies pamazām saliekot no lauku akmeņus. Arī no āboliņu laukiem nolasīja visus akmeņus. Tāpat arī no vasarāju sējumiem. Dažas kaimiņu saimniecības lielos akmeņus nogremdējuši zemē blakus akmeņiem izrokot bedri un tad to akmeni tanī ieveļot. Tā darīja Meršu saimniecībā un arī citās. Bēkas tādam veidam nepiebiedrojās. Lielu akmeņu vešanai bija speciāli rati.

31.03.1982.

Dažādu lietu aizdošana kaimiņiem.

Daudz un dažādas lietas tika aizdotas kaimiņiem. Tāds lietas bija: kāpostu ēvele, cūku plucināmā sile, svari, maisu vāģīši, alus mucas, aužamās ķemmes, (šķieti) sera rati, salmu segas, arī zirgi pie kuļmašīnas, visvairāk tika aizdots tuvākajiem kaimiņiem Čāmas (tagad Saktas) Meršiem, Jaunmūļām, Kalēju Lungām un arī Bēkas saviem kaimiņiem aizņēmās dažādas lietas kā sera ratus, zirgus u. c.
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Dažādu lietu aizdošana kaimiņiem

Daudz un dažādas lietas tika aizdotas kaimiņiem. Tāds lietas bija: kāpostu ēvele, cūku plucināmā sile, svari, maisu vāģīši, alus mucas, aužamās ķemmes, (šķieti) sera rati, salmu segas, arī zirgi pie kuļmašīnas, visvairāk tika aizdots tuvākajiem kaimiņiem Čāmas (tagad Saktas) Meršiem, Jaunmūļām, Kalēju Lungām un arī Bēkas saviem kaimiņiem aizņēmās dažādas lietas kā sera ratus, zirgus.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Ķoņu pagasts
(Ķoņu pagasts, Valmieras novads)
31.03.1982Pierakstīšanas laiks un vietaPagasts

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs