#LFK Ak 166, 2

Nosaukums
Ilze Sperga. 17.03.2020.–04.01.2021. Pandēmijas dienasgrāmata.
Vienības Nr.
2
Klasifikācijas
Valodas
Latviešu valoda
Iesūtīšanas datums
04.01.2021
Pierakstīšanas laiks un vieta
17.03.2020 - 04.01.2021
Atslēgvārdi
Atvērt

17.03.2020. Otrā diena pašizolācijā.

Zvans kādai valsts iestādei. Tur tiek skaidroti kaut kādi iesniegumu iesniegšanas smalkumi, ziniet, mums tāda valstī situācija, mēs klātienē nepieņemam, nē, man ir e-paraksts, es tāpat nedzīvoju Rēzeknē, jā, tur ieejiet tai sadaļā, zem tās sadaļas ir apakšsadaļas sadaļa, 5. no augšas, tur 6 dokuments, tur rakstiet to, šito, to nerakstiet, miniet to otru iestādi, norādiet mērķi, tad jūs iesniegsiet, mēs apstiprināsim, tad jūs atsūtīsiet, aizpildīsiet, parakstīsiet, iesniegsiet....
Paralēli kājā tiek bakstīts kaut kas nereāli ass, jo "MammmuMammmuMammmmmu".
Zvans beidzas. Neko neatceros, kur un kas jāaizpilda, jāraksta, kādas sadaļas, kas, ko, kur.
"KOA????"
"Es gribu zaļo gumiju."

18.03.2020. Tomēr jāaizbrauc uz Gaiļezeru pēc izmeklējumu rezultātiem.

Agrs rīts. Stāvvietā pat atrodas, kur likt auto.
Koridorā vieni ārsti spriež, ka būs ! jāmazgā rokas, nopakaļ viņiem iet vēl viens un raženi klepo plaukstā. Reģistratūrā dāmas funktierē, ka sēž pārāk tuvu viena otrai, jānoliek tai vienai galdu citur, rēc - kaktā pie puķes. Paralēli apspriež pacientu, kas atnācis ar stiklainām acīm, kāsējis un laikam esot apēdis veselu ķiploka galviņu, vēl nosauc viņa vārdu un uzvārdu manā klātbūtnē. Apkopēja mazgā koridoru, slotu filigrāni virzot gar uzgaidāmo krēslu kājām, ka veidojas pusapļi. Vienīgais apmeklētājs mēģina tikt galā ar kafijas automātu.
Atviegloti secinu, ka nekam neesmu pieskārusies, ja neskaita savu pasi un saņemto aploksni ar dokumentiem. Visi trenējamies dzīvot citādi. Kā sarunā saka ģimenes ārste, elle vēl tikai būs.

01.04.2020.

Šodien bērni izdzirdēja, ka tēta datorā notiekošajā konferencē kādam no darbiniekiem spiedz bērns. Atsaucās un arī guva atbalsi. Paralēlā civilizācija.Nez, ko viņi no šī visa atcerēsies. Mamma datorā, tētis datorā, mamma liek rakstīt burtus un izkrāsot jāņogas un kaķi, mamma taisa ēst, tētis mazgā traukus, daudz multeņu un velo braukšanas, draugu nav, veikala nav, laukumiņa nav.Pieļauju, ka viņiem tas ir jautrs piedzīvojums. Tāpat kā man bērnībā runkuļu raušana, salmu talka, piekabes pievienošana žigulim, cūkas svilināšana un kartupeļu rakšana - svētki, kur piedalīties, un beidzot kaut kas notiek.


26.11.2020.

- Es ilgojos pēc kafejnīcas ar baltajām lauvām. Viņa ir ciet. Jo ir korona.
- Tai ir. Niu nivīna kopejneica nastruodoj. Dažuos var nūpierkt iedīni, kū pajimt leidza.
- Kafejnīcas tagad ir pārvērtušās par veikaliem.

15.12.2020.

Pārdevējas veikalos tikai vizīros. Bez maskas. Esot pietiekami, tā esot atļauts. Tiešām pietiek ar plastmasas uzliekamo uz deguna, acis vaļā? Uzraksts, ka veikalā var atrasties 20 cilvēki, veikals čum un mudž, pie ieejas grozu kalns. Lietuva, mēs nākam!

16.12.2020.

Pie "Omnivas" pakomāta rindā cilvēki, blakus salikti auto. Ieradies kurjera busiņš ar "CityBee" logo, jauna sieviete dala un pieņem pakas. Sieviete, saņēmusi plakanu kartona paku, kurā varētu būt grāmata, to liek lielā auto un mierina kliedzošu bērnu.

30.12.2020.

Raugu guļamustobā pabeigt seņ nūkaveitus rokstus. Pa tū laiku apleik ar taifuna spāku uordejās bārni i laikam grib nūgalynuot vīns ūtru. Puorsavuocu iz kukni. Prūtams, jī sekoj. Ari kultursluoņs iz greidys. Gaidu breidi, kod varēs izsvīst vysmoz egli.

Izmuku no dzīvokļa - mājsēde ar maziem bērniem dara traku. Stāvēju pagalma ēnā, vērojot gada beigu rosību. Viens kaimiņš ved suni, otrs kviecošu bērnu, trešais pāri zālienam salīcis aizstiepj milzīgas padomju svaru bumbas. Pāri visam vējo kotlešu smārds.

Piecas minūtes pirms komandantstundas. Kaimiņi divatā uz miskastēm pusskriešus nes izgulētu baltu matraci. Pa vidu iemestais melnais miskastes maiss lēkā, kad lēkšo pāri ietvē iebūvētajām notekām. Priekšējais nosaka tempu un virzienu, zobos kvēlo smēķis.

Piecas minūtes pēc komandantstundas sākuma. Tālumā nogrand šķidrs un īss salūts. Pagalmā nav neviena cilvēka. Kā parasti šajā laikā.

31.12.2020.

Sausais raugs atdevis galus. Iedevu ēst, noliku uz radiatora, dzīvību nemanu. Neba no maizes vien dzīvojam. Lai citiem riekstiņš, pīrādziņš. Tāpēc vien neskries uz bodi. Cepsim kabaču šokokūku, jo baba teica - gadumijā vajag saldu, lai labs jaunais gads.

02.01.2021.

Waze policija sabakstījusi pilnu Rīgu ar šķietamiem kontrolētājiem. Uzklikšķinot redzami tie paši ziņotāji, visus nepārbaudīju. Šaubos, ka šoferi braukājuši - komandantstunda tak. Netrafarēto melno busu, kas vakar ķerstīja svinētājus, šodien vairs nemana.
EqroO4yXMAE8yA8.jpg

04.01.2021.

- Viņām pašām nebija maskas! Katru reizi es skatos. Kad sešgadnieks ir gudrāks par
@bernuslimnica
personālu. Par atbildi reģistratore uzklepoja mūsu pasēm un iedeva aizpildīt lapu, ka neesam Covid-19 slimnieki vai kontaktpersonas


Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rēzekne
(Rēzekne)
17.03.2020Tekstā minēta vietaPilsēta
2Gaiļezers
(Gaiļezera iela 13, Rīga, LV-1079)
18.03.2020Tekstā minēta vietaEzers
3Lietuva
(Lithuania)
15.12.2020Tekstā minēta vietaValsts
4Rīga
(Rīga)
02.01.2021Tekstā minēta vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs