#LFK-1980-2625

Nosaukums
Burvis aizdzen čūskas
Vienības Nr.
2625
Valodas
Latviešu valoda
Dialekti
Vidus dialekts
Teicējs
Pierakstītājs
Pierakstīšanas laiks un vieta
1962 - 1963, Puriņi
"Puriņi", Brīvzemnieku pagasts, Limbažu novads, LV-4063
Atslēgvārdi
#LFK-1980-2625
AtšifrējaIlze Strēle
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2017-03-27 16:51:23
Labots2017-03-29 11:51:51
Atšifrējumsapkārt pa kūtēm [kūtīm], cirpdami aitām pakaušus. Kules uz muguras, kur likt vilnu iekšā, un tik iet pa kūtēm, apcirpdami aitām pakaušus.
Stāsta, ka tie veči gavēņu laikā paši neesot cirpuši tām aitām tos pakaušus, bet gan sarunājuši žurkas, kas tās aitas apstrādājušas.

2625

Vecos laikos bija tādi gudri burvji, kas ar burvju vārdiem izdarīja, ko gribēja. Tā reiz Latgalē kādā apvidū bijis daudz čūsku. Burvis apsolījis latgaliešiem tās aizdzīt. Ar burvju vārdiem viņš sasaucis visas apkārtnes čūskas. Burvis aprunājies ar čūskām, samaksājis tām brangu naudu, un čūskas aizgājušas. No tā laika čūskas tur vairs neesot redzētas.

2626

Reiz viens esot dabūjis rokā kādu grāmatu un sācis to lasīt. Uzreiz visa māja pilna visādiem miroņiem. Miroņi šim prasījuši: "Ko jūs mūs saucat? Ko jums no mums vajag? Laižat mūs projām, mums nav vairāk laika!" Šis pārbijies ka nezinājis, kā lai dabū projām miroņus. Te, kā par laimi, atnācis kāds gudrāks burvis un aizlaidis miroņus. 
Teicēja: Ozola K.
89. gadus veca.
Adrese: Valmieras raj. Brīvzemnieku c."Puriņos"
Pierakstīja: Ozola E

2627

Zvana kalns.
Starp Jaungulbeni un Dzelzavu, pie Liedes upes, izveidojusies kalnu grupa, kurus sauc par Liedes kalniem. Šajā kalnu grupā katram kalnam ir savs nosaukums. Par katru kalnu ir kāds nostāsts. Zvana kalns atrodas vis tūvāk ceļam. Šis kalns radies tā, ka šajā kalna atradusies baznīca. Pašlaik noticis pusdienas dievkalpojums. Sagājuši ļoti daudz apkārtējie zemnieki un viens no zemniekiem pēkšņi iesaucies: "Lai velns parauj baznīcu!" Un pēkšņi baznīca nogrimusi ar visiem cilvēkiem. Vēl tagad pusnāktī esot dzirdamas zvana skaņas, tur notiekot dievkalpojums. 

2628

Kā cēlies Ušuru ezers.
Vienā karstā, saulainā dienā muižas meitas mazgājušas veļu. Pie debesīm parādījies lietus mākonis un viņas
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Vecos laikos bija tādi gudri burvji, kas ar burvju vārdiem izdarīja, ko gribēja. Tā reiz Latgalē kādā apvidū bijis daudz čūsku. Burvis apsolījis latgaliešiem tās aizdzīt. Ar burvju vārdiem viņš sasaucis visas apkārtnes čūskas. Burvis aprunājies ar čūskām, samaksājis tām brangu naudu un čūskas aizgājušas. No tā laika čūskas tur vairs neesot redzētas.

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Latgale(Nav norādīts)Tekstā minēta vietaReģions, apgabals
2Puriņi
("Puriņi", Brīvzemnieku pagasts, Limbažu novads, LV-4063)
1962 - 1963Pierakstīšanas laiks un vietaViensēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.