#LFK 1, 13, 70

Nosaukums
Dāmas Beņķa mežā
Vienības Nr.
70
Valodas
Latviešu valoda
Lpp.
13
Iesūtītājs
Pierakstītājs
Iesūtīšanas datums
05.03.1924
Atslēgvārdi
Fails
#LFK 1, 13, 70
AtšifrējaInesee
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2019-10-10 13:13:50
Labots2015-04-15 17:42:54
AtšifrējumsAntons Būde 13 g. vecs
Bauņu Mīlītes I pak. pamatskolas III kl. skolēns.
Dzīves vieta: Vilzēnu "Vec=Kaibniekā" caur Aloju.

13, 67

Burtnieku ezars [ezers] gribējis projām laisties, sacis jau celties gaisos. Bet viens macītājs redzējis, sācis svētīt, bet ezers neatstājies. Te vienam mācītājam iešāvies prātā iespraust ezarā zelta krustu, un arī līdz ko iespraudis krustu tūliņ ezars [ezers] vairs nau [nav] laidies.

13, 68

Reiz braukuši daudz braucēju no Matīšiem caur cūgana eglēm. Un lidz ko iebraukuši mežā tūliņ viņiem papriekšu gājuse tāda kā varvīksne no vienas lielceļ malas pāri uz otru. Bet kad bijuši tiltā pāri tūliņ varvīksne pazudusi.

13, 69

Matīšu kapsētā katru diensvidu skraidījis viens melns sunītis. Bet līdz ko bijis divpadsmit cauri tūliņ sunītis uzvietas pazūdot.

13, 70

Kādam zemniekam uz Valmieru caur Beņķa mežu braucot radijuš, divas dāmas kuras sedējušas katra savā ceļa pusē uz akmeņa.

13, 71

Vilzēnu pagastā Ungura mājas tūvumā atrodās kāds kalniņš ar lielām mālu bedrēm kur riņķi apaugušas vecas priedes. Tur tūvumā atrodās arī Blankas krogs kurā reiz dzēruši daudz cilvēku. Bet viņu starpā atradies ar mazs dzērāju pulciņš ar četriem cilvēkiem. Vienam no viņiem bijusi daudz naudas, citi biedri to redzējuši un sarunāšies viņu nosist.
Atšifrēt tekstu
Atvērt
Kādam zemniekam uz Valmieru caur Beņķa mežu braucot radijuš, divas dāmas kuras sedējušas katra savā ceļa pusē uz akmeņa.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.

Tēzaurs