Virķēnu muiža

ID1468443
NosaukumsVirķēnu muiža
Citi nosaukumiVirķēnmuiža (Tautā lietotais)
VeidsMuiža
Adrese"Virķēnu muiža", Virķēni, Vilpulkas pagasts, Valmieras novads, LV-4241
Platums57.92035274
Garums25.25565083
PrecizitāteKartēts precīzi
EksistējošsEksistējoša
Karte
Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
#Nr.Pierakstīšanas laiksSaistījuma tipsTeksta fragments
   
1#LFK-76-17561927Tekstā minēta vietaVirkanu muižas modere novērojusi, ka govis nedodot pienu. Un, cik dodot, tas pats, no kūts uz māju ejot, sarūgstot. Un katru vakaru, kad govis mājās nākot, skrienot ugunīgās švītriņas pa laidaru un kūtī. Viņa stāstījusi muižas kungam, ka spīganas noburot govis. Kungs pa priekšu smējies. Bet modere nav likusies mierā, lai tik šis liekot sudraba lodi bisē un šaujot spīganu nost. Beidzot kungs salādējis bisi ar sudraba lodi un nācis vaktēt spīganu. Kā tad, tikko govis nākušas mājās, ugunīgā švītriņa skraidījusi šurpu un turpu. Muižas kungs uzvilcis gaili un izšāvis uz to. [..]
2#LFK Bb-34-7216.12.1925Tekstā minēta vietaNetāļ no Virķenmuižs atrodas Kazins mājs. Tās mājs saimec vienād gāj spīganas. Reiz vecaš Virķenkungs pasierejes pa muižs park. Bīš jau tumšs, te vinč ieraug spīgan laižames pa gais (kādu zilgan ēnu un vienād pazib uguns spirksts). Viņš zinaš, ka spīgan var nošaut ar sudrab lod – tā viņš šāvs ar. Nu viņš iet uz muiž un sak staļļ puišam, lai jāj uz Kazin – ja saimec nav mājā, ta viņ ir nošaut. Kā ta – saimec nav mājā, un vēlāk atrod pļavā beigt.
Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VārdsNodarbošanāsNotikuma laiksSaistījuma tipsApraksts
 
1Jēkabs Zvaigznīte
  • skolotājs
  • tulkotājs
  • publicists
  • literāts
  • rakstnieks
  • sabiedriskais darbinieks
  • autors

1860 - 1861
Dzīvesvieta
Darbavieta
Mājskolotājs barona F. Engelharta namā Virķes vai Virķenes muižā, Valmieras apriņķī.
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.