Ak89-Jana-Sudmala-dienasgramatas-36-0011
РасшифровалDina Ozola
ОконченДа
ПодтвержденоНет
Создан2023-01-29 07:47:57
Исправлен2023-01-31 08:49:02
Расшифровка24.X.77.
Laiks paliek siltāks- 10%- 12%. naktī, pēc agrākām vakariņām gulēju labi. Līdz pusdienai salaboju elekrisko sildāmo lampu vannas istabai. Zvaniju Zeļēnkai, tā aicināja atnākt muzejā uz svinīgu sēdi sakarā ar ģen. Dedajeva pārvešanu no karaostas uz Centr. kapiem. Starp citu tur bija ieradies un runāja arī Dedajeva dēls- lidotājs, ar kuru uz viņa vēlēšanos mani ar viņu iepazīstināja, kopā nofotogrāfējāmies pie Imanta portreta, kas bija izstādīts muzejā. Viņš sirsnīgi apkampa mani un izsacija līdzjūtību un arī prieku, ka tik labi vēl turoties. Es piedāvāju pieņemt no manis skici no vietas, kur ievainoja ģen. Dedajevu, ko viņš ar dziļu pateicību pieņēma. Šo studiju rītu nogādāšu muzejā, kur viņš to saņems. Kritušā ģenerāļa piemiņa bija svarīga, vienīgi muzejs nebija pietiekoši noorganizējis apmeklēšanu. Piedalijās tikai ap 50 cilvēku, to skaitā ap 20 skolēnu. Muzīka- vijole un klavieres sākumā un beigās. No part k. Rudzīte uzstājās skolotājas un pārs no bijušajiem armijas vīriem. No man pazīstamiem- Biedris un Januška.
25.X.77.
Sagatavoju studiju, ko šodien apsoliju nonest muzejā. Nikolaja Dedajeva dēlam Jurijam, kurš ieradies sava kritušā tēva otrreizējā apbedīšanā brāļu kapos, Centrālkapos.
Aplīmēju nostiprinājumu naglas kreisajā pusē, iesaiņoju un aiznesu uz muzeju. Tur palūdzu uzrakstīt attiecību pavadrakstu par šās studijas vietu un ar to saistīto notikumu, ko pasniedzu kā veltijumu. Rakstu izpildija muzeja darbiniece, ko es parakstiju kā PS. varoņa Imanta Tēvs. Zeļenka noteica darbiniecei, ja Dedajevs atnākot lai izsniedzot. Izteicu vēl bažas vai viņš nav domājis kaujas slavas muzeju Flotes namā? Zeļenka neatzina manas aizdomas, aicināja atnākt plk. 2os lai kopīgi autobusā brauktu uz Centrālkapiem. Plk. 1 biju aicināts pie ārtsa ambulatorijā. Kad nogaidiju gandrīz līdz pl.2, un tas neieradās, gāju uz mājām, pasakot dežūrējošai māsai ka atnākšu ceturtdien.
Pie muzeja vajadzēja būt autobusam lai brauktu uz kapiem, bet tas tur nebija. Pūta ass vējš un apņemos uz kapiem nebraukt, kaut arī to varēju darīt ar parasto satiksmi. Veselība tomēr jāsaudzē. Pēc pusdienas atpūtos. Atnāca Oļģerts, kurš arī pakļauts ārstēšanai no plaušu karsoņa sekām. Dienu iepriekš saņēmu vēstuli no Pētera. Viņš pozējot portretam pie mākslinieka Zemzara, kurš to apsācis zīmēt un gleznot vairākās pozās. Saņēmu no Zeļenkas iesniegtos dokumentus apbalvošanai.
Расшифровать текст
СобраниеАвтобиографическая коллекция
КоллекцияDiaries of Jānis Sudmalis
Ключевые слова

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.