Ak89-Jana-Sudmala-dienasgramatas-36-0013
РасшифровалDina Ozola
ОконченДа
ПодтвержденоНет
Создан2023-02-01 08:12:33
Исправлен2023-02-01 08:39:06
Расшифровка28.X.77.
No rīta ieradās no muzeja zinātn. darbinieki- Vecvagaris un zin. darbiniece, kurai uzdots sagatavot manu biogrāfisko ekspozīcju 90. gada dienai. Pēc manis uzrakstītā plāna izskatijām un izmeklējām piemērotākos eksponātus- foto, dokumentus, iespieddarbus balvas u.c. vēl jāmeklē uz kartona uzlīmētos attēlus no mākslas skolas, izcilākos gada rakstus un balvas, zīmējumi no Stiglica un jaunības gadiem, ģimenes portrets, tēva un mātes portreti. Nostrādājām 3 stundas. Vēl no Korkliša jāsaņem Rutkas, Bērzas diplomdarbi, publikācijas, jāatrod portrets no Mazsalacas vienīgās b-bas kur kopā ar Saukumu un Brastiņu darinājām dekorācijas. Uzņēmumi satiksmē ar pionieriem, Cīruļa un Jaunsudrabiņa materiāli. Pēcpusdienā atpūtos, pēc tam atvēru pūra lādi, lai atrastu Cirsei apsolīto avīzes numuru no 1917. vai 18. gada, ko neatradu. "Literatūra un Māksla", katrā numurā ievietoti raksti par lietišķo tautas daiļamatnieku jautājumiem. Arī šodien tam veltīta vesela lappuse no Liepājas raksta A.Beķere, uzsvērdama ka nevarot kopēt etnogrāfiskos paraugus, ka kritikām jābūt analizējošām ar noteiktu virzību. Būtu jāpiedalās šajos disputos. Š.g. 29.X. Rīgā sanākot pulciņu vadītāji uz apspriedi, gaidīsim rezultātus.
29.X.77.
Iekurinājis plīti, vēlējos aiziet līdz jūrai, jo laiks saulains un aicina ārā. Jūrmalā vēl pastiprs vējš. Iegriezos parka aizvējā, atpūtos uz soliņa un priecājos par rudenīgo vēl daļējo rudens lapu zeltijumu. Sāku uzlasīt kļavu lapas, tās vāliem vēja gaiņātas, klāj visas nokalnes un celiņus.
Atnācis mājā ieliku vāzē, bet drīz vien tās sāka deformēties. Paliku zem slodzes, jo gribu lai tās būtu tādas, kā tās atradu.
Pēcpusdienā atpūtos, pēc tam aizgāju līdz "Kurzemei", nopirku filmu un ķimikālijas. Rīta cēlienā sataisiju zaļganpelēku guašu ar emulsiju samaisītu un pieberot bronzu un pārkrāsoju savu vectētiņa veidoto galvu. Izdevās labi. Pēc noklāšanas ar otu tūlīt lieko slapjo krāsu noslauciju, kurai tad agrākā brūnākā krāsa bija izjūtama un pārklājumu padarija sulīgāku. Arī bronza mazliet liek sevi manīt un noskaņa kā patinēta bronza. Vakarā, krēslas stundā vēl pakārtoju pagalmu, sagrābu nokritušās un no ielas saslaucītās lapas. Vakarā biju vannā un pēc slimnīcas kārtīgi nomazgājos izbeidzot pieņēmu aukstu dušu un jūtos svaigi.
30.X.77.
Sameklēju izstādei atbilstošus goda rakstus, izskatiju lielo mapi, lai atlasītu derīgos dokumentus un vēstules un vēl citus materiālus, kas likās piemēroti ekspozīcijā. Pēcpusdienā piezvaniju Korklišam, tas vēl arvien sēžot pie rakstīšanas. Teicu, ka man vajadzīgi aizdotie materiāli, ka jādod izstādei. Solija rītu man atnest. Vakarā izgāju pastaigāt. Laiks bez vēja, nav auksts, rudenīgs noskaņojums parkā, vēl krēslas stundā daudzi pastaigājas. Dairis ieradās no spiningošanas Liepājas ezerā, pārnesa 8 līdakas.
Расшифровать текст
СобраниеАвтобиографическая коллекция
КоллекцияDiaries of Jānis Sudmalis
Ключевые слова

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.